WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка маркетингової програми - Курсова робота

Розробка маркетингової програми - Курсова робота

напрямків діяльності (реклама, зв'язки з громадськістю тощо) володіють перевагами безпосередньої комунікації і "живого" контакту з товарами і послугами, що цікавлять. Ці переваги в поєднанні з нейтралізацією значення розмірів підприємства на користь менш великих фірм в результаті співіснування різномасштабних підприємств в одній і тієї же середі і при однакових умовах, роблять ярмарки/виставки незамінним помічником кожного підприємця.
Участь в торгових ярмарках/виставках грає першорядну роль в підприємницькому становленні експонента в тому сенсі, що воно формує суспільну думку про ньому, демонструючи загальну картину підприємства в його відношеннях з клієнтами, конкурентами, структурами фінансування і засобами масової інформації.
Без особливих вагань можна було б провести паралель між значенням виставок для сучасного підприємця і тієї функцією, яку виконує барометр для метеоролога. Так же, як і барометр, якого самого по собі недостатньо для укладання прогнозу погоди, але і без якого зробити це неможливо, так і виставки, хоча з їхньою допомогою і не можна вирішити всіх проблеми підприємства, є незамінним засобом в сфері безпосередньої комунікації, від якого жодне підприємства не може відмовитися.
Ведучими міжнародними виставочними організаціями є:
" Міжнародне виставочне бюро (BIE);
" Міжнародна федерація виставочних послуг (IFES);
" Міжнародний виставочний союз (UFI).
На підставі наявних даних, Європа по історичним, геополітичним, економічним і іншим причинам продовжує бути метрополією торгових ярмарків і виставок, що, однак, не знижує значення виставочної діяльності на Північно-американському континенті і в, що розвивається бурхливо, Південно-східній Азії.
Сьогодні в Україні щорічно проводиться 250 - 300 виставок. З них тільки 10-15 можуть бути віднесені до категорії міжнародних по змісту і рівню організації і виявляють реальний вплив на формування ринку і структури промислового і сільськогосподарського виробництва, науково-технічних програм нашої країни.
Цей пов'язане з тим, що в нинішній час в країні майже немає виставочних центрів, що відповідають міжнародним стандартам, а відповідно і виставок, що дадуть можливість в повній мірі вивести на внутрішнє ринок і за кордон конкурентоспроможні вітчизняні товари, атакож привернути на ринок України зарубіжні фірми, що виробляють найкращі товари.
Крім того це не дозволяє одержувати від експонентів солідні валютні надходження за послуги і за роботу сервісної сфери (в ведучих країнах Європи держава від виставочної діяльності одержує валютні прибутки)
В Україні налічується 35-40 тис кв м (нетто) площ, де проводяться виставки, включаючи галузеві і регіональні. Це складає лише 2-3% від того, що наприклад є в Германії, де великі міжнародні спеціалізовані виставки минають в десятьох містах.
Акціонерне товариство закритого типу фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" володіє багатолітнім досвідом роботи в сфері виставочної діяльності, як в Україні, так і за кордоном, і практично є однією з небагатьох в Україні професійних фірм, що займається виставочною діяльністю.
Багато європейських і світових фірм - лідеров знайшли шлях на українськтий ринок завдяки участі в заходах, що проводилися "ЗовнішЕкспоБізнесом".
Знаходячись в тісному контакті з президентськими, державними колами, посольствами, фірма проводила і проводить виставки по найбільш актуальним тематикам. Географія цих виставок охоплює 25-35 країн, а кількість їхніх учасників складає 250 - 450 фірм.
Фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором і організатором таких широкомасштабних і престижних виставок як
o Міжнародна спеціалізована виставка "Охорона здоров'я", що проводиться щорічно під егідою і при участі Міністерства охорони здоров'я України,
o Міжнародна спеціалізована виставка "Інформатика і зв'язок", що проводиться з 1993 року спільно з Державним комітетом зв'язку України,
o Міжнародна спеціалізована виставка "Банк і офіс", що проводиться при сприянні і підтримці Національного Банку і комерційних банків України.
Проводячи 5 років підряд 10 і більш виставок, фірма стала безперечним лідером в сфері вітчизняного виставочного бізнесу
Фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором національних виставок Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Югославії в Україні, великих ділових зустрічей і презентацій з участю представників ділових і фінансових сфер Германію, Канади, США, Швеції і ін.
Враховуючи національні особливості і загальносвітові направлення розвитку виставочного бізнесу, можна виділити наступні перспективні тематики:
" "Нафтогаз"
" "Банк і офіс"
" "Безпека (дрібне озброєння)"
" "Телебачення і радіо"
" "Тютюн" (як складова частина "Інтерфуд")
" "Лабораторне обладнання"
" "Фармакологія"
" "Оптика"
" "Дентасалон"
" "Вимірювальне обладнання".
Вибір спеціалізації визначається двома основними причинами:
3. Перспективність розвитку ринку (або ринкового сегменту) що представляється на виставці.
4. Ступінь новизни тематики і наявність аналогічних виставок, а також їхній рівень, що проводяться конкурентами.
Нові теми найкраще перевіряти і відпрацьовувати на невеликих виставках - до 1 000 кв. м (нетто) з 80 - 100 експонентами - учасниками.
Найбільш перспективними є перші п'ять, і, особливо, враховуючи напружену ситуацію з енергоносіями в Україні, доцільно проведення виставки з робочою назвою "Нафтогаз".
Також ведеться підготовка до участі в запланованій в Ганновері Всесвітній виставці 'ЕХРО-2000", де "ЗовнішЕкспоБізнес" буде представляти досягнення української економіки на рубіжі третього тисячоліття.
Використана літературу.
1. Афанасьев М.П. "Маркетинг: стратегия и практика фирмы", М.: Финстат информ, 1993
2. Ворот И. "Экономика фирмы". - М.: Высшая школа, 1994.
3. Котлер Филипп, "Основы маркетинга", Санкт-Петербург: АО "Коруна", АОЗТ "Литера плюс", 1994.
4. Критсотакис Я.Г. "Торговые ярмарки и выставки" - М.: "Ось-89", 1997
5. "Маркетинг во внешнеэкономической деятельности предприятия" - М.: 1990
6. "Маркетинг: теорія і практика", збірник наукових праць, К.: КДТЕУ - 1996
7. Моисеева Н.К. "Международный маркетинг", М.: 1998
8. Новицкий В.Е. "Внешнеэкономическая деятельность и международный маркетинг", К.: Либра, 1994
9. Панкратов Ф.Г. Коммерческая деятельность. М.: ИВЦ "Маркетинг", 1996.
10. Романов А.Н. и др. Маркетинг: Учебник./Под ред. Романова А.Н. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995.
11. "Рынок как орган экономики и маркетинга" сост. Семилетка Г.П., К.: "УкрМаркет", 1994
12. Хлусов В.П. "Введение в маркетинг", М.: - 1997
13. Швальба Х. "Практика маркетинга для малых и средних предприятий" М.:-1995

 
 

Цікаве

Загрузка...