WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка маркетингової програми - Курсова робота

Розробка маркетингової програми - Курсова робота

(Софія), "ПольЕкспо Ексібішен" (Варшава), "Арвелін" (Хельсінки), "Махір" (Будапешт), "ЕкспоПар" (Париж), "ІТЕ Груп" (Лондон), "Альфайєр Інформейшен енд Інсервісіз" (Дубаи).
Спроможність керівництва фірми до оригінальних ідей і глибоке бачення перспектив виставочного діла, підтверджується в частковості тим, що в 1995р. генерального директора Соколовського В. І. було запрошене в Раду Міністрів Білорусії, де вирішувалося питання про шляхи вдосконалення виставково-ярмарочної діяльності в цій країні.
До слабких місць компанії відноситься відсутність власних виставочних площ і необхідність оренди приміщень, але вже ведеться будівництво власного експоцентру в Києві.
Резюме зовнішніх чинників і їхній вплив (Можливості і загрози).
В умовах нестабільності економіки значно знижується потенціал експонентів і їхня певність в правильності вибору виставки як інструменту маркетингової політики.
Значні побоювання, особливо у іноземних учасників, викликає політична ситуація перед початком президентських виборів і невизначеності майбутньої політики уряду.
Маркетингова стратегія.
Основними потенційними споживачами послуг, що надаються ЗАТ "ЗовнішЕкспоБізнес" є підприємства, міністерства, фінансові структури України, а також зарубіжні фірми, торгові представництва тощо.
Базова стратегія ЗАТ фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" заснована на
o Розробці нових тематик виставок, виходячи з галузевих програм ведучих міністерств, з урахуванням вимог ринку,
o Проведенні вузько тематичних семінарів, виставок, симпозіумів, з'їздів, наукових конференцій, презентацій, рекламних компаній,
o Налагоджуванні ділових контактів з зарубіжними компаніями-експонентами, виставочними фірмами, виробниками спеціального виставочного обладнання,
o Участь в будівництві міжнародного Виставкового центру в Києві,
o Поданні українських підприємств і фірм за кордоном,
o Наданні максимальної кількості сервісних послуг (ділові зустрічі, фуршети, митні послуги, бізнес послуги, тіпографські послуги, послуги всіх виглядів зв'язку, надання офіснихприміщень для проведення ділових зустрічей і комерційних переговорів, надання транспортного обслуговування тощо).
Поставлена мета будуть досягнуті шляхом зміцнення взаємодії з міністерствами і відомствами на основі довгострокових програм, розширення контактів з адміністрацією президента, урядовими, діловими і фінансовими колами України, більш широкомасштабної і якісної реклами (видання тематичних каталогу, проспектів, телебачення, преса, радіомовлення), розширення мережі своїх представників (як на території України, так і за рубіжем), проведення маркетингових досліджень внутрішнього і зовнішнього ринків
Аналіз конкурентів.
Основний виставочний потенціал зосереджений в Києві - до 30 фірм тут систематично проводять виставки більш великі і значущі, ніж в регіонах
В нинішній час на виставочному ринку України окрім фірми "ЗовнішЕкспоБізнес" працюють "Київський Міжнародний контрактовый ярмарків" (Київ), "АвтоЭкспо" (Київ), НВЦ (Київ), "Примус Україна" (Київ), "ЄвроІндекс" (Київ), "АККО Интернешенл" (Київ), "Троян" (Київ), "Комиздат" (Київ), "Информсис" (Київ), "Медвин" (Київ), "Міжнародні Ярмарки України" (Київ), "МДМ Україна" (Київ), "Аркада" (Київ), "ГалЕкспо" (Львів), "ЮнионЕкспо" (Дніпропетровськ), "Коминфо" (Дніпропетровськ), "Одеський виставочний центр" (Одеса), "Морські технології" (Одеса), "Слов'янський базар" (Харків), "Нарим" (Миколаїв)
В сферу виставочної діяльності включилися також Торгово-промислові палати (Вінницька, Донецька, Луганська, Запорізька, Закарпатська).
Всі вони потенційні конкуренти в плані проведення виставки "Нафтогаз"
Незважючи на велику кількість виставок, що проводяться (близько 250 - 300 виставок щорічно), не багато з них відбивають реальний стан і перспективи розвитку виробництва і наукові досягнення як в Україні, так і за кордоном. Як правило вони не відповідають міжнародним вимогам і по суті являють собою упорядковані торгові ярмарки
Виставки проводяться на непристосованих площах ,що орендувалися,, з відсутністю необхідного мінімального сервісу для їхніх учасників. Тільки в Донецьку є спеціалізований виставочний комплекс
ЗАТ "ЗовнішЕкспоБізнес" є лідером на ринку і здійснює основний вплив на поведінку інших конкурентів.
Завдяки такому положенню фірма має широкий вибір стратегій і спроможність прийняти незалежну стратегію без небезпеки невдачі в короткостроковому періоді. Так невдале проведення виставки "Нафтогаз" не вплине в значному ступені на загальну діяльність компанії.
Проведення виставки планується здійснити вже в новому експоцентрі ЗАТ "ЗовнішЕкспоБізнес".
Висновки.
Явище торгових ярмарків/виставок виходить із необхідності зустрічі пропозиції і попиту. В цьому аспекті заходи такого роду являють собою сконцентроване вираження ринку в його триєдиній іпостасі, тобто в співіснуванні Клієнта/Експонента, Покупця/Відвідувача і Пропозиції/Експонатів-послуг.
Торговий ярмарок (або ярмарок-виставка) - короткочасний, періодичний захід, що проводиться в основному в одному і тому же місці, в рамках якого велика кількість підприємств (експоненти) з допомогою зразків (експонатів) представляє об'єктивний масштаб товарів/послуг однієї або декількох галузей, з тим щоб відвідувач-комерсант отримав, ясну уяву про їхні підприємницькі можливості, тоді як експонент за допомогою товарів, що експортуються прагне розповсюдити інформацію про свою фірму і її продукцію і укласти прямі торгові відносини.
Торгово-промислова виставка - це короткочасне, періодичне і захід, що проводиться в основному в одному і тому же місці, в рамках якого значна кількість підприємств (експоненти) з допомогою зразків (експонатів) дають представницьку картину пропозиції товарів/послуг однієї або декількох галузей і прагне інформувати кінцевих споживачів, (або же і проміжних) про свою фірму і її продукції з кінцевою метою сприяння продажам.
Основними відокремлювальними рисами між торгово-промисловими виставками і торговими ярмарками/виставками є масштаб пропозиції і необмежене коло відвідувачів, притаманні виставкам. Необхідно відзначити, що на багатьох торгових ярмарках/виставках звичай, що встановився, припускати відвідання некомерційної публіки в конкретні днів або години, але ні в якому випадку не свідчить про зміну їхнього характеру.
В глобальному економічному аспекті виставки продовжують бути:
А) дзеркалом технічного розвитку;
Б) "біржею" інформації;
В) термометром цін;
Г) економіко-політичним форумом прогнозування кон'юнктурних змін;
Д) соціальним явищем з економічним, політичним і культурними підтекстом.
Торгові ярмарки/виставки, що входять в структуру комплексу маркетингу, на відзнаку від "споріднених" їм

 
 

Цікаве

Загрузка...