WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

дослідницького відділу входять до складу відповідних робочих груп конкретних клієнтів у якості представника відділу. Інспектори виявляють проблеми, що потребують вирішенні, і залучають ресурси відділу для їхнього рішення. Спеціалісти дослідницького відділу розробляють проекти, інтепретують інформацію і подають свої висновки. У некабінетну роботу, включаючи проведення великомасштабних інтерв'ю, збір великої кількості даних і табулювання, звичайно віддають на відкуп стороннім організаціям, що спеціалізуються на цих видах робіт.
При маркетингу фасованих товарів велике значення одержують заходи щодо стимулюванню збуту, націлені на споживачів і на сферу торгівлі. Тому значні агентства ринуться мати в себе в штаті і спеціалістів цього профілю.
Адміністративна служба. Ціль діяльності рекламного агентства полягає в одержанні прибутку. Для цього воно - подібно іншим процвітаючим діловим підприємствам - повинно мати добротну систему адміністративного керування. Тому зі спеціалістами бухгалтерського обліку, що здійснюється нині в основному за допомогою ЕОМ, агентству потрібні фахівці з розробки і контролю за здійсненням перспективних фінансових планів, координуванню прибутків і витрат, виробітку поточні політики й адміністратори - від президента або директора-розпорядника до керівників різноманітних відділів. Успіх агентства як ділового співтовариства людей у більшій мірі залежить від проведеної їм кадрової політики, від того, наскільки продумано вирішує воно проблеми притягнення, навчання, стимулювання і винагороди робітників. Часто запорукою успіху є сильне вище керівництво. У цьому змісті немає кращого приклада, чим приклад Девід Огілви, що під час перебування свому голові ради агентства "Огілві Мейтер інтернешнл" сказав " Мені хочеться, щоб усі наші співробітники вважали, що працюють у кращому агентстві світу. Почуття гордості творить чудеса.
Кращий засіб перетворити робітника в "генератор ідей" - це покласти на нього найвищу відповідальність.
Дуже важливо заохочувати безперешкодну комунікацію знизу нагору. Заохочуйте людей бути цілком відвертими з вами. Запитуйте їхньої ради - і прислухайтеся до нього.
Організація "Огілві енд Мейтер" не повинна будуватися на принципах армії з понад привілейованим офіцерством і без привілегії підпорядкованих. Всі ми - колеги за професією, покликані служити своїм замовникам".
1.4.1 Основні принципи структури рекламного агентства.
Структура рекламного агентства може будуватися по двох основних принципах: 1) складатися з окремих функціональних відділів, або 2) складатися з творчих груп, укомплектованих спеціалістами в різноманітних областях. Перша форма внутрішньої організації іноді називається концентричною. Всі основні відділи - упорядкування рекламних текстів, художній, по роботі з засобами поширення реклами, виробничий і дослідницький - знаходяться в розпорядженні відповідального виконавця і готові зробити йому сприяння у виконанні замовлення клієнта. При груповій структурі окремі службовці об'єднуються у творчу групу, що самостійно здійснює планування, виконує творчі роботи, підтримує контакти - словом, робить усе для виконання переданих їй замовлення рекламодавця. Інші подібні групи в складі агентства виконують замовлення інших рекламодавців. Таким чином, велике рекламне агентство є, по істоті, об'єднанням декількох маленьких агентств. У багатьох агентствах існують ради по плануванню або наглядацькі ради, у задачі яких входить забезпечення належного функціонування агентства. Рада по плануванню звичайно складається з начальників відділів і головних спеціалістів основних відділів рекламного агентства. Рада проводить наради з відповідальними виконавцями, де даэться оцінка ходу роботи, висловлюються критичні зауваження, вносяться пропозиції, як із питань загальної стратегії, так і по конкретних тактичних питаннях рекламних виступів клієнта.
1) Служба притягнення замовлень рекламного агентства. Хоча наш розгляд організації роботи рекламного агентства, складу його службовців і функцій було, як і повинно бути, зосереджене навколо виконання замовлення рекламодавця, не варто забувати ще про одну функцію вищого керівництва - воно повинно забезпечити одержання замовлень нових клієнтів. Рекламні агентства можуть розвиватися двома шляхами: розширяючи об'єм послуг, що робляться вже наявним клієнтам, тобто розраховуючи, що збільшення об'єма рекламної діяльності цих клієнтів дасть агентству додаткові замовлення;
2) шляхом притягнення нових клієнтів.
Перший шлях означає сумлінне виконання замовлень рекламодавців і участі в їхньому успіху. Другий засіб означає вихід на ринок послуг рекламних агентств, при цьому вище керівництво рекламного агентства звичайно виконує роль відділу збуту послуг.
Важливість притягнення нових клієнтів підкреслюється частотою випадків зміни рекламних агентств рекламодавцями - клієнтами і відмовами агентств від продовження співробітництва з рекламодавцями. Клієнт відмовляється від послуг рекламного агентства, якщо вважає, що інше агентства надасть йому краще обслуговування. Агентство може явитися цапом відпущення у випадку скорочення обсягу збуту товару рекламодавця, незалежно від того, чи була винна в цьому реклама. Рекламне агентство, із своєї сторони, може відмовитися від співробітництва з рекламодавцем, якщо між ними відсутнє порозуміння або якщо агентство одержало нового клієнта, що конкурує зі старим. Звичайно в рекламній галузі не прийнято працювати з клієнтами, що конкурують між собою на ринку.
Вище керівництво, відповідальне за одержання замовлень нових клієнтів, повинно тонко розбиратися в рекламній галузі, що укладається, кон'юнктурі. Воно повинно бути в курсі очікуваних перерв у сфері відношень клієнтів з агентствами, фактів накопичення взаємної незадоволеності між ними й іншими обставинами подібного роду.
Рекламні агентства можуть, відкрито займатися пошуками замовлень рекламодавців, хоча деякі з агентств проводять політику вступу в ділові контакти тільки за запрошенням. У обох випадках процес одержання замовлення часто пов'язаний із так називаною презентацією, що подає собою розгорнуту характеристику персоналу агентства, його ресурсів, списку клієнтури і переліку досягнутих успіхів. Презентації подібного роду можуть влаштовуватися агентствами одноосібно або у виді конкурсу з агентствами, що суперничають.
Функція одержання замовлень має вирішальне значення для успіху діяльності рекламного агентства. У зв'язку з цим вище керівництво агентств практично постійно націлені на виконання цієї функції. Найчастіше агентства в ційобласті висуває керівника на вищу посаду в агентстві. Головне місце в цьому питанні приділяється особистому продажу але, проте, більшість рекламних агентств проводять рекламування своїх послуг у галузевих і фахових виданнях, а так само використовує пряму поштову рекламу.
Організаційна структура. Багато цільові ділові підприємства часто приймають формальну організаційну структуру для забезпечення більш чікої передачі відповідальності і більш діючого контролю

 
 

Цікаве

Загрузка...