WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

можуть зайняти будь-яке вільне помешкання і включити комп'ютер. Компактні многофункціональні стійки з необхідними для роботи речами можна привезти на поточне робоче місце. У рамках концепції простір, розділений на частині, заміняється вільним простором із помешканням для співробітників, комп'ютерів, факсів, телефонів і всього того, що члени команди приносять із собою 22 с. 144 .
?
1.4 Структура рекламного агентства.
Рекламні агентства мають різні організаційні структури. У значних агентствах сильніше відчувається необхідність об'єднати різноманітних спеціалістів у відділи і більш чітко розмежувати сфери відповідальності Б Малюнок 1.2 . Малюнок типової організації рекламного агентства являє собою чотири основних підрозділи: 1) творчу службу, 2) службу виконання замовлень, 3) службу маркетингу 4) адміністративну службу. Схема дає уявлення про розподіл спеціалістів, але нічого не говорить про те, яким чином вони працюють спільно. Звичайно відбувається це в рамках робочої групи клієнта, що складає з представників усіх підрозділів. Це колектив, що обслуговує одного конкретного замовника. Розроблені їм плани розглядаються і затверджуються усередині агентства групою представників вищого керівництва, що називають або планово-ревізійною радою, або редакційно-художньою радою. Після цього плани, природно, повинні одержати схвалення клієнта. Як тільки плани затверджені, починається процес виробництва оголошень.
Творча служба. Творча сторона - найважливіша з усіх. Керівники контор не повинні принижувати ролі головних творчих робітників, котрим потрібно добре сплачувати, піклуватися про неї і шанувати як видатних особистостей. Текстовиків, художників, художніх редакторів і спеціалістів-графіків називають творчими робітниками. І хоча усі вони дійсно безпосередньо беруть участь у створенні рекламних обертань, не варто приписувати їм монополію на творчу працю. Керівники робочих груп, розроблювачі планів і дослідники виконують свої обов'язки настільки ж творчо.
Текстовики звичайно групуються під початком інспектора служби рекламних текстів, що у свою чергу підпорядковується директору творчої служби, підпорядковоному директору-розподільнику по творчих питаннях. У той час як текстовик може бути зайнятий роботою над замовленнями тільки одного клієнта, директор творчої служби приділяє увагу обслуговуванню декількох замовників. З верха за усією творчою діяльністю стежить редакційно-художня рада. Число контролюючих інстанцій зростає одночасно з ростом розмірів агентства й об'єма замовлення клієнта. З метою стимулювання взаємодії текстовик часто співробітничає з художнім редактором і телевізійним продюсером. Працюючи разом над тими самими проблемами, вони переймаються духом ініціативності самостійного маленького агентства.
Агентства пишаються своєю творчою роботою. Деякі формулюють принципи, або установки якими керуються у своїй діяльності. Інші виробляють власний стиль, що просліджується у всій утворюваній ними рекламі. Класичної в цьому змісті рахується компанія агентства "Лео Корнетт" по сигаретах "Мальборо".
Служба виконання замовлень. У ній зайняті такі спеціалісти, як керівник робочої групи клієнта, інспектори робочих груп, директор служби виконання замовлень. У змісті підтримування повсякденних контактів ближче усіх до клієнта коштують керівники робочих груп. Частіше усього вони цілком зайняті роботою над рекламою одного з товарів замовника. Вони подають агентство перед замовником і навпаки - замовника усередині агентства. Керівники робочих груп повинні розбиратись у всьому: досконально знати справу клієнта і розуміти всі операції, здійснювані агентством. Вони організують і контролюють проходження замовлення на всіх етапах - від вихідного планування до остаточного виконання. Вони збирають усі зведення, що мають відношення до товару, аналізують і інтепретують їх, розробляють стратегію, подають клієнту плани агентства, включаючи і творчі розробки, одержують усі необхідні твердження, стежать за перетворенням планів у життя і контролюють результати робіт.
Щоб успішно здійснювати все це, керівникам робочих груп необхідно мати гарні ділові відносини з пов'язаними з ними співробітниками агентства і повне порозуміння з клієнтом. Керівник робочої групи повинний вміти одержати будь-яку необхідну йому поміч. Він повинний уміти повести воєдино думки всіх причетних до роботи і чітко передавати ці думки іншим. Як керівник він повинний виявляти ініціативу і заражати ентузіазмом усіх, із ким працює.
У значних агентствах керівники робочих груп підпорядковуються інспектору робочих груп, великий досвід якого допомагає й у процесі стратегічного планування, і в справі підтримування відношень із клієнтами. Аналогічні функції, але на більш високому рівні виконують директора служби виконання замовлень. При цьому вони найчастіше займаються також проблемами, пов'язаними з діловою політикою і власними планами агентства на майбутнє.
Служба маркетингу. У рамках цієї служби зібрані фахівці з засобів поширення реклами, проведенню досліджень і заходів щодо стимулювання збуту. У штат відділу засобів реклами входять спеціалісти-аналітики, розроблювачі планів використання засобів носіїв реклами і закупники місця і часу. Аналітики стежать за зміною аудиторії засобів реклами, розцінок і витрат конкурентів. Вони випробують альтернативні плани з метою домогтися охоплення найбільше перспективних потенційних споживачів найбільше діючим засобом. Розроблювачі планів тісно співробітничають з іншими членами відповідних робочих груп при формуванні стратегії використання засобів реклами, розподіли засобів, що асигнуються клієнтом, і упорядкуванні графіків розміщення реклами. Закупники місця і часу запроваджують намічений план у життя. Закупники крапкової теле- і радіореклами шукають найкращі варіанти для кожного окремого району ринку, домовляючись про найбільше сприятливі тарифи на свої замовлення. Оскільки доскональне знання ситуації в області носіїв реклами на кожному ринку може бути великою перевагою, у деяких агентствах закупників часу для крапкової теле- і радіореклами закріплюють за конкретними ринками, де вони набувають часу для всіх клієнтів агентства. У інших агентствах закупники розписані по конкретних клієнтах, яким вони закуповують час на всіх ринках. За рахунками великих сум, задіяних при покупці часу в телевізійних мереж, більшість агентів поклададуть відповідальність за такі покупки на окремого робітника, що спеціалізується на веденні переговорів із мережами. Інші закупники спеціалізуються по часописах, газетах, зовнішній рекламі.
Дослідницький відділ бере участь у всіх етапахпроведеного агентством планування - у перевірці задуму товару, у формулюванні ринкових цілей, у розробці стратегій маркетингу і реклами, у виборі творчих ідей, у перевірці варіантів творчого виконання, у проведенні спробного маркетингу й в оцінці досягнутих результатів. У відділі є фахівці з розробці анкет, упорядкуванню вибірок, проведенню цілеспрямованих інтерв'ю, статистичного аналізу й експериментів. Інспектори

 
 

Цікаве

Загрузка...