WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

якої - 3 місяця. Реклама на однім плафоні - $450.
Оренда однієї площини напольної світлової касети формату 1,2 х 1,8 м - $540-660, щита 2 х 3 м із підсвічуванням - $360 на місяць. Щит поменше (1х2 м) - $240.
Сама дорога пропозиція - рекламний метропоїзд. Фарбування, податки, нейтралізація реклами і прокат протягом року виливаються в кругленьку суму - $120 тис. Окремий вагон коштує значно дешевше - $12.000-15.000.
Наземний суспільний транспорт (автобуси, тролейбуси і трамваї) частіше усього просто фарбують. Іноді оформляють за допомогою кольорових плівок (або комбінують).
Це дуже ефектна, але аж ніяк недешева рекламна форма. Вартість її формується в такий спосіб: одержання дозволу в міської влади, розробка ескіза і нанесення реклами, період прокату, підтримка гідного виду протягом усього періоду прокату, зняття зображення.
Одержання дозволу обійдеться замовнику біля $200 (за кожний місяць прокату), розробка ескіза - $200-300. Таким чином, 6 місяців оренди цілком пофарбованого тролейбуса (включаючи дозвіл і нанесення реклами) обійдуться в $4500-5700, а реклама на одному борту (при аналогічних умовах) у два рази менше - $2000-3000.
Терміни прокату варіюються від 3 до 12 місяців. Мінімальним рахується - півроку. За менші терміни прийдеться сплачувати на 20-30% .більше. За великі - на 10-20% менше.
Досить складно розмістити рекламу на тролейбусах, трамваях і автобусах центральних маршрутів. Особливо на тролейбусі № 20, що курсує по Хрещатику. Тут є поняття "черга", вище тарифи, і не кожний оператор візьметься за виконання вашого замовлення.
Наліпки можуть бути декількох розмірів: А5, А4, A3 і метростандарта (30 х 15 см). Вартість їхнього прокату залежить від кількості наліпок у салоні і чисельності транспортних засобів. Наприклад, місячний прокат однієї наліпки коливається в межах від $1,8 до $3,4.
У міні-газетах "Купол" (A3) і "Трамвай" (А3) вартість реклами залежить від розміру макета і кількості вагонів. 1/4 у бюлетені "Трамвай" (520 вагонів) обійдеться вам у $1 тис. 71, а декілька більший формат у газеті "Купол" (1 тис. 230 экз.) - $3 тис. 200.
Розширився перелік рекламних форм на транспорті, що забезпечує міжміські і приміські перевезення.
До традиційних наліпок, рекламі на карті-схемі прямування поїздів, електричок і Київського метрополітену, правилах користування залізничним транспортом додалися постери, реклама на борту і щомісячній газеті "Інформ-кур'єр" формату А2.
Вартість прокату однієї наліпки метростандарта у вагоні приміського електропоїзда протягом місяця - $1,9-2,3, постера формату А3 - $5,8.
Вартість прокату однієї наліпок метростандарта у вагоні
Реклама на картах-схмах і правилах користування блокова. Один блок (9х6 см) на правилах користування в 780 вагонах електричок протягом року обійдеться замовнику в $2 тис. 742.
1/8 у газеті "Информ-курьер", що розміщається на всіх поїздах Південно-Західн^ залізниці, коштує $1 тис. 420.
Найменше рекламних пропозицій для вантажного і легкового транспорту. Їх усього два - повні фарбування і реклама на бортах. Покриття фарбою трьох площин фургона типу "продукти", що належить київському АТП, і його прокат протягом року - $600. Повне фарбування хури або міні-фургона замовника - $360-600, оформлення легкового автомобіля коштує дешевле-$120-240.
9. У регіонах реклама на транспорті розвиті слабее. Причина очевидна - немає попиту. Найбільше часто пропонуються повне або часткове фарбування (або оформлення з використанням плівок) наземного суспільного транспорту, рекламні наліпки.
Проте є ізюминка. У Харкові "Інарт" оформляє маршрутні таксі, "Арго" в Одесі - вагончики канатної дороги.
У значних містах тарифи на ці послуги в 2-3 разу вище, чим в інших обласних центрах.
Наприклад, реклама на двох бортах наземного транспортного засобу в Сумах - $45, а в Дніпропетровську і Запоріжжя - $150 на місяць.
Прокат цілком пофарбованого тролейбуса або трамвая коштує дорожче - $250 на місяць (Одеса, Дніпропетровськ, Запоріжжя).
Одна рекламна наліпка в салоні тролейбуса в Чернігові коштує $0,9, у Запоріжжя - $2-2,3 на місяць.
Місячний прокат рекламної листівки формату А4 у вагоні харківського метрополітену обійдеться рекламодавцю в $3, формату A3 - $4.
Переваги реклами в київському метро очевидні: численність аудиторії; можливість надовго утримати увагу пасажира; запоминаемость, завдяки частому "улученню на очі". Головний же її хиба в тому, що більшість таких оголошень можна прочитати, тільки стоячи безпосередньо перед ними на відстані одного метра (за умови неповного завантаження вагона).
Або взяти рекламні оголошення, об'єднані по 20-25 штук у кольорову настінну газету. На жаль, пасажир у цій строкатій масі може роздивитися не більш 2-3 обертань і те за рахунок великого формату і кращої композиції.
Наприклад, запам'ятовуються оголошення фірм "Фея" і "Снежана" завдяки точності силуетів, контрастним цвітам, чіткості шрифту. Поруч - унылые наліпки, що інформують про підкладкові тканини - тьмяний коричневий фон, на якому ледь угадываются драпірування і дрібний ясно-жовтий шрифт. Тут відсутня зовнішня принадність, немає наочної демонстрації гідностей товару. Реклама подібного продукту потребуває в яскравому, що запам'ятовується уяві - наприклад, манекенниця в розкритій шубі, пальто.
Ще більш специфічний товар - парфумерія - також потребує особливого рекламного рішення. Маловиразна наліпка Золотоношской парфюмерно-косметичної фабрики обмежується сухим перерахуванням назв товарів без використання ілюстрацій. Погано сприймається одноманітний жовтий "рубаний" шрифт назеленому фоні. Горизонтальне розташування рядків створює відчуття ваговитості, а офіційно-ділова лексика ніяким образом не сприяє виникненню асоціації з продукцією. У такому рекламному оголошенні погляду пасажира не за що зачепитися, і він із задоволенням затримується на ефектних плакатах, що пропонують туалетні води з Франції, де товар поданий престижно, наочно, без текстового навантаження і тому легко запам'ятовується. Багато зразків рекламних обертань грішать прорахунками шрифтового оформлення, що знижує сприйняття інформації.
10. Є устояний погляд - шрифт у рекламі повинний бути значним. Але коли весь текст набирається великими буквами, це мішає ілюстрації, надає обертанню нав'язливий, крикливий характер.
11. Читаність тексту - слабке місце більшості рекламних оголошень. Погано сприймаються масні і курсивні знаки, вигадливі й екстравагантні гарнітури, стильова неоднорідність по тексті, відсутність розрядки між рядками. Часто шрифт не відповідає змісту інформації. Наприклад, у рекламі холодильників, громіздких і важких, використовується витончений курсив, що був би доречний, скоріше, у рекламі косметики, весільних убрань, і т.п. Багато рекламних повідомлень свідчать про те, що їхні творці забувають про колірні асоціації: у рекламі миючих засобів використовуються насичені червоно-зелені тони, хоча для цієї групи товарів предпочтительнее синьо-зелена і біла гама; у

 
 

Цікаве

Загрузка...