WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

свій час змінювали рекламні агентства Sony, Daewoo, Stimoro. Тендери бувають на визначені види робіт (медіа-баінг, медіа-планування, проведення спеціальних акцій або на комплексне обслуговування); на визначений бренд; на національному, регіональному, континентальному або даже всесвітньому рівні.
Цей процес виснажливий і емоційно пофарбований. Усе дуже просто. Якщо в клієнта є завдання, він описує його в брифі (від англ. brief - стислий) - невеличкому опроснике, що дозволяє чітко систематизувати і класифікувати потреби. І розсилає його в декілька агентств, спроможних виконати завдання.
Потім проводяться презентації. Як правило, на них є присутнім закордонний менеджер. Іноді йому протягом доби припадає оцінювати роботу п'ятьох РА. Потім, цілком обезумев, він сідає в літак і, буває, навіть не може пригадати, хто, про що говорив. Отут "яскравість" може зіграти свою роль. Хоча, звичайно, перемагає сильніший.
7. Конкуренція міжнародних агентств і українських. У українських агентств є велика перевага. Вони дуже "голодні". І коли переслідують - клієнта, роблять це всерйоз.
Проте західний клієнт шукає західний професіоналізм. Важко уявити солідного іноземного клієнта, що працює з українським агентством. Таке, у принципі, буває, але якщо люди не пройшли нормального навчання, то звичайно припускають помилки. Сетевик, як правило, зазначить клієнту на промах і постарається переманити його до себе.
У основному існує дві категорії складних клієнтів. Перші - хочуть від агентства занадто багато, другі - просто не знають чого хочуть. На жаль, "важкими" бувають саме українські виробники, що прямо конкурують із західними по визначених групах товарів.
Вітчизняні клієнти часто дуже примітивно сприймають західну схему роботи. Особливо, якщо до цього вони співробітничали з українським агентством, що було готово "на поворотах хвіст заносити". У сетевиков рівень відношень винятково діловий.
До останнього часу найпоширенішим було питання:
"Скільки у вас коштують 30 секунд? Причому, якого часу, на якому каналі - це вже мало кого цікавило.
Один з учасників "круглого столу" описав із цього приводу типовий діалог під час твердження медиа-плана:
" - Що це ви мені даєте? Який "Район Мелроуз"? Є "Поле Чудес". Гарна програма.
- Ну, ви розумієте, там СРТ для цільової аудиторії значно вище...
- Спокійно! Що ви мені розповідаєте. Я і без вас усе знаю... "
2 рій Приклад.
Був такий замовник. Він після розробки агентством медиа-плана пропонував змінити тривалість ролика, поміняти місцями програми, блоки в програмах, канали, дні виходу і, зрештою, навіть цільову аудиторію. Причому, кожний десятий разом, зробивши косметичні зміни, сорок часів робочого часу, де звичайно витрачається чотири. А остаточний варіант майже не відрізнявся від початкового.
Незважаючи на негативи, представники РА зійшлися на тому, що кожним днем серед батьківщині замовників з'являється усе більше професіоналів і працювати з по-справжньому приємно.
Резюме-прогноз
На жаль, точно спрогнозувати структуру витрат на рекламу в 1998 році неможливо. Зрозуміло, велика частина цих грошей (до 50%) буде спрямована на телебачення. компаній, котрим законодавчо заборонено використовувати його в якості рекламного носія, витрати на різноманітні BTL-ации (вечірки, спонсорство...) складуть від 15% до 40%. Частка зовнішньої і "пресової" реклами в загальному обсязі засобів зросте незначно.
Основні рекламодавці, компанії, що пропонують ринку товари масового попиту, уже побудували свої дистрибуционные системи. Зараз вони працюють усього з декількома брэндами, проте найближчим часом почнуть виводити нові. Адже канали поширення вже існують. А за грошима справа не стане. Проте пряма реклама усе більше буде рекламувати не брэнд, а різноманітні BTL - акції. Ринок вступив у нову фазу розвитку, що потребує, застосування більш складних інструментів просування.
Ecли взяти до уваги динаміку збільшення ємності реклами за минулий час (біля $30 млн. - 1995 р., $50-75 млн. - 1996 р., $70-150 млн. 1997г.), можна запропонувати, що в поточному році вона майже подвоїться. Особливо, якщо врахувати, що Україні в 1997 році надушу, витрачене до $3. У той час, як у Росії - $10, а в інших країнах східної Європи цей показник коливається від $20 до $30.
8. У умовах кон'юнктури помилки, що змінюється постійно, у рекламній діяльності призводять до втрат престижу і коштів. Рекламним агентствам необхідний "зворотний зв'язок", фіксування реакції на рекламу і правильне її використання. У потоку рекламних обертань можна виділити цілий ряд характерних помилок, що знижують ефект впливу на споживача.
Восени минулого року агентство "Обрий маркетинг" опитало 90 фахівців із реклами і маркетингу. Респонденти оцінювали по 5-бальній шкалі ефективність двох десятків маркетингових технологій.
Реклама у всеукраїнській пресі (газети) і участь у виставках були виділені як найефективніші (3,9 бала). Аутсайдер рейтингу - реклама на регіональному радіо (2,1). Реклама на транспорті зайняла гідне сьоме місце (3,15).
Що пропонують рекламодавцю? По-перше, розміщення реклами на усіх видах міського суспільного транспорту: автобусах, тролейбусах, трамваях і метро.
По-друге, на транспорті, що забезпечує міжміські і приміські перевезення: поїздах, електричках, автобусах
По-третє, на вантажних і легкових автомобілях, що належать або автотранспортним підприємствам, або замовнику.
Вибір рекламних форм, за допомогою яких можна уявити пасажирам ваш продукт або послуги, невеликий. Їх біля 30.
Найбільше розвита реклама в метрополітені. Саме тут спеціалісти агентства "Обрій маркетинг" відзначили найбільшу кількістьрекламних форм - 18. З них 9 - друкарська (наліпки, постеры, реклама на картах-схемах і правилах користування, три види настінних міні-газет), що, як правило, розміщається усередині салону.
Три ставляться до зовнішньої частини рухливого складу: фарбування поїзда цілком, фарбування вагона і реклами на борту вагона. Ще три - електронні реклами (плафони, напольні двосторонні касети і лайтбокси на колонах). Залишені три нічого загального не мають. Це щити різноманітного формату, "гірлянда" на станції метро "Майдан Незалежності" і реклама на проїздних квитках.
Найпоширенішими і популярними є наліпки. Прокат однієї (формату 30 х 15 см) на місяць коштує 52,7-3, а от місячний прокат одного постера (формату A3) обійдеться вам дорожче - $9-10.
За "восьмушку" (1/8) у кольоровій щомісячній міні-газеті "Арт-ін-форм" замовник повинний буде заплатити $760 і декілька більше в рекламному бюллетні "Експрес" - $835.
Наліпки, постеры і міні-газети регулярно збирають гарний "врожай": тут косметика, парфумерія, ліки, продукти харчування, товари для будинку й офіса, будівельні матеріали, одяг, банківські і туристичні послуги.
Реклама на світлових односторонніх плафонах, розміщених на стінах у холах станцій метро, користується стійким попитом. Її вартість укладається усього з двох статей - виготовлення й оренда, мінімальний термін

 
 

Цікаве

Загрузка...