WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

Розвиток рекламних агентств на Україні - Дипломна робота

такому самому вигляді (надавали ті самі послуги), як і зараз, ще у середині 19 століття. На початку 20 століття вони стали все більше приділяти увагу проблемам творчості. Тоді ж рекламні агентсва стали вивчати, чому люди купують або не купують товари, які рекламуються.
Нині в усьому світі існує широка мережа рекламних агентсв, які займаються проведенням рекламних компаній, рекламними дослідженнями ринку, розміщенням рекламних звернень у засобах масової інформації, розробкою фірмового стилю та іншими видами рекламної діяльності.
Ці та інші особливості рекламної діяльності й примусили створити асоціацію рекламістів майже в усіх країнах світу й розробити кодекс рекламної діяльності. Цей кодекс уперше було оприлюднено ще 1937 року й переглянуто в 1949, 1955, 1966, 1973, 1986 роках. Міжнародний кодекс рекламної діяльності був задуманий як інструмент самодисципліни і містить статті, що обґрунтовують законні та незаконні дії рекламістів, їхню відповідальність.
Асоціацію рекламістів створено і в Україні. Вона має на меті:
- упровадження на Україні Міжнародного кодексу рекламної діяльності та вихід українських рекламодавців на міжнародний ринок реклами;
- сертифікацію учасників асоціації та формування іміджу високопрофесійної реклами в України;
- класифікацію спільної діяльності учасників асоціації, об`єднання зусиль у творчій, науковій, правовій, соціальній сферах;
- кооперацію членів асоціації для виконання великих комплексних замовлень.
Після розпаду СРСР рекламні організації України мусили перебудуватись, розширити сферу своєї діяльності, змінити обсяги й види послуг. Реклама стала дуже прибутковою й важливою галуззю економіки. У ній зараз працюють сотні тисяч людей. Протягом перших двох років незалежності було створено понад 1000 рекламних агентсв, в тому числі понад 400 при засобах масової інформації.
У 1992 році колишнє виробниче об`єднання "Побутреклама" (пізніше АТ "Реклама"), СП "ІР Київ", газета "Посередник" и видавництво "Зовнішторгвидав" об`єднались і створили асоціацію підприємств реклами України "Укрреклама". У 1995 р. Спілка рекламістів України разом з іншими творчими спілками України організували Українське відділення всесвітньої асоціації рекламістів (УАА), Асоціацію по зв'язках із громадськістю (PR).
Реклама - це складне мистецтво, тому нею повинні займатися професіонали, які можуть виконувати свою роботу на професійному (з погляду світових вимог) рівні. У конкуренції з вітчизняними і закордонними рекламними фірмами виграє та рекламна агентсво, яка має у своєму розпорядженні творчих працівників, а не слухняних, але посередніх виконавців. Значення рекламних агентсв у створені окремих рекламних звернень і, особливо, у проведені комплексних рекламних кампаній окремих рекламодавців - виробників чи посередників - є дуже великим.
Рекламні агентсва щоденно мають справу з широким колом маркетингових ситуацій. Це дає їм можливість глибшого розуміння загальної і окремої стратегії поведінки на споживацьких ринках України, необхідні навички й компетентність. У свою чергу, це забезпечує вищу якість рекламних звернень і вищу їх ефективність, ніж тоді, коли їх розробляють і виготовляють самі рекламодавці.
Агентсва є незалежними організаціями. Це уможливлює погляд на проблеми рекламодавців збоку, тобто більш об'єктивно. Тим самим послаблюється такі негативні моменти, як залежність від смаків окремих керівників, неправильні установки (ідеї, теми) тощо.
Як правило, рекламні агентсва мають добре налагоджені стосунки із засобами масової інформації. Вони мають можливість стабільно і своєчасно закупати у них час і місце для розміщення реклами (як що агентсва мають власну базу чи створенні при видавництвах - проблема вирішується ще простіше). Співробітництво із рекламною агенцією дає змогу рекламодавцю оперативно вирішувати ті питання, які постають перед ним, економити гроші и час.
Звернення до рекламної агентсва (особливо коли вона виконує весь комплекс рекламних послуг) забезпечує системний підхід до рекламної діяльності, що значно підвищує її ефективність.
За кордоном переважають агентсва, які пропонують увесь спектр послуг, таких як дослідження ринку, планування впровадження нової продукції, надання творчих послуг та закупівля місця і часу в засобах масової інформації. Проте нині з'явилися спеціалізовані рекламні агентсва, невеликих за розміром і з великою часткою участі самого клієнта. Їх послуги не такі дорогі. Вони можуть спеціалізуватись на придбанні місця й часу в засобах масової інформації або на окремих творчих послугах.
В Україні нині діє близько тисячі підприємств, що займаються рекламуванням. Це рекламно-поліграфічні, редакційно-виконавчі фірми, а також видавничо-поліграфічні комплекси.
Прикладом рекламно-поліграфічної фірми може бути акціонерне товариство "Бліц-Інформ". Воно налічує понад 50 підрозділів, у яких зайнято близько 900 працівників. "Бліц-Інформ" випускає журнали "Наталі","Капітал", газету "Бізнес" і має центр маркетингових досліджень. Центр виконує періодичні дослідження на замовлення. До періодичних досліджень належать: "Рейтинг" - щоквартальні дослідження засобів масової інформації та їхньої аудиторії в Києві та в Україні; "Моніторинг" - щомісячний аналіз реклами в засобах масової інформації; "Тарифи" - щомісячно оновлювана інформація про тарифи й умови розміщення реклами в засобах масової інформації. Дослідження на замовлення охоплюють аналіз ринків, вивчення споживачів, аналіз рекламних звернень, вивчення конкурентів. Вони мають конфіденційний характер - результати повідомляють тільки замовнику. Девіз центру: "Перемагає той, хто володіє інформацією".
Інформацію про носіїв реклами в Україні можна отримати із довідника рекламоносіїв.
Довідник, зокрема, дає таку інформацію.
Про газети і журнали:
- назва;
- статус (тематика);
- періодичність із зазначенням строків подання реклами;
- прізвище, ім'я, та по батькові редактора;
- телефон редактора;
- адреса редакції;
- тираж;
- формат, колір, кількість сторінок для реклами;
- результати передплати й продажу в роздріб;
- мова видання, мова рекламного звернення;
- територія розповсюджування;
- розрахунковий рахунок і телефон бухгалтерії;
- тарифи на рекламу, умови її подачі, знижки, надбавки, чи є талон безкоштовного повідомлення;
- телефон (факс) рекламного відділу;
- дані про особу, яка відповідає за рекламу;
- оплата послуг рекламного агента або агентсва;
- засновник, видавець; чи є додатки до видання; верстка - комп'ютерна чи друкарська; де друкується тираж.
Про телебачення і радіо:
- назва станції;
- статус (тематика);
- державна чи комерційна;
- ефірне мовлення чи кабельна мережа (для ефірного каналу - потужність передавача);
- редактор, президент (прізвище, ім'я, та по батькові повністю);
- телефон редактора, президента;
- адреса редакції;
- територія приймання передач;
- час виходу в ефір;
- мова рекламного

 
 

Цікаве

Загрузка...