WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

обманом покупця, тому що за назвою натурального виноградного вина виробляються і продаються продукти, що не відповідають його якості. В усіх випадках знижується споживча цінність товару. Чим менше розходження у властивостях фальсифікованого продукту і його еталона (натурального виноградного вина), чим більше розходження в їхній цінності, тим, безумовно, вигідніше (з погляду фальсифікатора) ця підробка. Варто пам'ятати, що фальсифіковані вина наносять не тільки моральний і матеріальнийзбиток, але часом небезпечні для здоров'я споживачів, особливо при додаванні в кріплені вина технічного спирту.
Для припинення фактів фальсифікації необхідні суворі законодавчі акти, що регламентують дозволені технологічні прийоми виробництва і припустимі норми вмісту в продукті ряду шкідливих речовин, а також санкціонують міри покарання за їхнє порушення. Саме цією необхідністю розуміється поява в багатьох країнах законів про вино. Рішенню питання про фальсифікацію вина повинні сприяти створення іспитових станцій і лабораторій для проведення експертизи вина, розробка нормативних документів і технологічних інструкцій виробництва. Уведення державного контролю за виробництвом, розробка і впровадження систем керування якістю цієї продукції на основі стандартів ІСО серії 9000 - етапи реалізації заходів, спрямованих на захист прав споживача [9].
Щоб пересічному співвітчизнику розпізнати підробку, необхідно перш за все при купівлі звернути увагу на зовнішню етикетку [10]. Згідно з чинним законодавством, маркування виноробної продукції здійснюється таким чином:
на лицевому боці етикетки кожної пляшки виноробної продукції, яка реалізується через роздрібну торгівельну мережу, в доступній для споживача формі вказуються:
" назва держави;
" найменування підприємства і його місцезнаходження;
" знак для товарів і послуг;
" назва продукції;
" місткість посуду;
" вміст спирту (% об.);
" вміст цукру (крім сухих вин - % мас.);
" дата розливу;
" назва нормативної документації;
" наявність ароматизаторів, барвників (при їх використанні);
" на лицевий бік етикетки чи контретикетки має бути нанесений штриховий код.
Термін витримки для марочних вин та позначення "марочне" наводиться на кольєретці.
На пляшках з колекційними винами наклеюються додаткові ярлики із зазначенням "Колекційне, додатково витримане в колекції ........років". На шийку пляшки з колекційним вином наклеюється кольєретка із зазначенням року урожаю винограду, з якого виготовлено вино.
На етикетках пляшок з вином контрольованих за походженням назв обов"язково має бути напис "Вино контрольованих за походженням назв " , а на контретикетках - схематичне зображення території району, де виготовлено вино, з позначенням виноградних ділянок.
Розлив виноробної продукції здійснюється тільки у передбаченну чинним законодавством скляну тару, а також у сувенірні та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки, упаковку типу "Tetra - Pak".
Необхідно звертати увагу на якість корка, якщо він при вгвинчуванні штопора кришиться - це фальсифікат, або виробник не піклується про якість вина.
Як показує світовий досвід, на сьогодні найефективнішим методом захисту будь-якої продукції є наклейка з голографічним зображенням. Голограма здатна захистити продукцію від підробок, тому, що технологія її захисту і тиражування в декілька раз складніша, ніж технологія поліграфічного виробництва.
2. Об"єкти та методи досліджень
При написанні дипломної роботи ми проводили аналітичні та експерементальні дослідження.
Об"єктами аналітичних досліджень стали: ринок виноградних вин в Україні, зокрема такі його скадові як виробництво, попит, пропозиція, асортимент. Крім того було зроблено короткий аналіз діяльності гуртово-роздрібних підприємств, які займаютьтся реалізацією винопродукції. Асортимент виноградних вин, що реалізуються в торгівельній мережі м. Львова вивчався шляхом спостереження їх наявності у продажу, безпосередньо в торгівельних підприємствах.
Експерементальними дослідженнями було встановлено якість наступних виноградних вин:
" "Каберне" - столове сухе червоне вино, ординарне;
" "Коблево" - столове напівсухе рожеве вино, ординарне;
" "Монастырская изба" - столове напівсухе червоне вино, ординарне;
" "Шардоне" - столове сухе біле вино, марочне;
" "Аліготе" - столове сухе біле вино, марочне;
" "Кагор" - кріплене десертне червоне, марочне;
" "Портвейн червоний Кримський" - кріплене напівсухе червоне вино, марочне;
" "Чорний полковник" - кріплене солодке червоне вино, марочне.
Для визначення якості винограднах вин відбиралися зразки і здійснювався аналіз їх якості згідно із чинною нормативною документацією.
Відбір проб виноградних вин здійснювався згідно з ГОСТ 14137- 74"Вина, виноматериалы, коньяки и коньячные спирты. Правила приемки и методы отбора проб" [51].
Дослідження якості за органолептичними показниками проводилося в лабораторії кафедри товарознавства продовольчих товарів Львівської комерційної академії.
Дослідження проводили використовуючи стандартні та інші лабораторні методи, що застосовуються для визначення якості напою в технологічній і науковій практиці.
Дегустаційна оцінка виноградних вин проводиться за десятибальною системою за такими показниками: прозорості, кольору, букету, смаку, типовості [50]. Гранична оцінка в балах кожного показника вина наступна:
" прозорість - 0,5
" колір - 0,5
" букет - 3,0
" смак - 5,0
" типовість - 1,0
За відхилення по окремим показникам робиться відповідна знижка від максимальної оцінки, а сума балів за всіма показниками дає загальну характеристику дегустаційних властивостей вина (табл.2.1).
Таблиця 2.1
Балова система оцінки якості виноградних вин
Категорія якості Бали
марочні вина ординарні вина
Відмінна понад 9,3 понад 8,7
Добра 8,9 - 9,29 7,8 - 8,64
Задовільна 8,5 - 8,89 7,4 - 7,79
Низька 8,0 - 8,48 7,0 - 7,35
Незадовільна нижче 8,0 нижче 7,0
Дегустацію вин необхідно проводити в чистих, світлих приміщеннях. Вікна приміщення, де проводиться дегустація повинні виходити на північ. Бокал для дегустації - ISO glass (бокал міжнародної організації по стндартам), наповнювати його необхідно на 1/3 місткості, щоб виявити всі необхідні характеристики вина. Зразки вин повинні мати температуру +16, +18 0. Дегустацію необхідно розпочинати із білих столових вин, потім червоні столові, далі - десертні, і в кінці - міцні вина.
Спочатку визначають прозорість при проходячому або при боковому освітлені. Для густозабарвлених вин (портвейн, кагор) ефективним являється спосіб визначення прозорості в темному приміщенні. Вино характеризується наступними параметрами: кришталеве з чистим блиском, вино чисте, але без блиску, вино з аполісценцією, мутне, з наявністю осаду.
Для оцінки кольру вина

 
 

Цікаве

Загрузка...