WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

реалізації, після якого відповіфдно до закону України "Про захист прав споживачів" вино повинно бути заборонено до реалізації і повернуто виробнику, навіть якщо воно не втратило товарного вигляду, адже споживач не може бачити його стан. В непрозорій тарі виявити дефекти вина неможливо.
Тривале зберігання вин може призвести до втрати товарного вигляду продукції, але ніяк вони не можуть викликати загрозу для здоров"я і життя громадян, що відповідно до вказаної статті характерно для продукції, на яку встановлюється строк придатності. До того ж якість виноградних вин з часом не погіршується, а навпаки поліпшується. Про це свідчить висока якість колекційних вин, які зберігаються у пляшках десятки років, а також продаж "прострочених" сторічних масандрівських вин на аукціоні "Сотбі" в Англії по ціні 5 тис дол США за одну пляшку.
Українським науково-дослідним інститутом стандартизації та інформатики Держстандарту України за № 804/200118/01 від 23 липня 1997 року введено в дію і зареєстровано: Вина, в яких після закінчення гарантійних термінів зберігання не з"явилося помутніння чи видимого осаду, придатні для подальшого зберігання тареалізації.
Державний стандарт України "Вина тихі. Загальтні технічні умови" ДСТУ 202.002.-96 встановлює такі гарантійні терміни зберігання вин від дня їх розливу:
" столових ординарних - 3 місяці;
" кріплених ординарних і столових марочних - 4 місяці;
" кріплених марочних - 5 місяців.
Отже, можна зробити такі висновки: гарантіфйний строк зберігання вин - це проміжок часу, протягом якого постачальник несе майнову відповідальність перед одержувачем у випадку псування вина або втрати ним товарного вигляду при зберіганні його у неналежних умовах, передбачених нормативною документацією. Гарантійні зобов"язання приймаються постачальником в договорах купівлі-продажу на рівні чи вище, які обумовлені стандартами строків, які рахуються від вказаної на етикетці пляшки дати.
Строки паридатності продовольчих товарів - це чисто споживча і медико-біологічне поняття. Цим терміном позначається відрізок часу, після закінчення якого продовольчі товари змінюють свої початкові харчові якості або перетворюється у продукти, які непридатні для споживання.
Діючі в Україні стандарти на винопродукцію встанорвлюють не терміни її реалізації, а гарантії забезпечення якості продукції при її зберіганні.
Якість продукції відіграє важливе значення для всіх учасників процесу "виробництво - споживання". Для продукції вітчизняного виробництва документами, що засвідчують якість, є Сертифікат відповідності та Посвідчення якості.
Кожна партія товарів, що надходить від постачальників на ТзОВ "Гал-Леобуд", ТзОВ "К.Ц. "Зевс", а в наступному і в реалізацію супроводжується Сертифікат відповідності, Посвідченням якості або їх копіями, завірених постачальником на товар, який підлягає обов"язковій сертифікації (додаток Р). Харчові продукти, які супроводжуються Сертифікатом, вважаються проконтрольваними на відповідність їх якості вимогам стандартів і безпеки.
З метою оцінки якості виноградних вин, що реалізуються в торгівельній мережі м. Львова, нами було відібрано і проаналізовано наступні зразки виноградних вин:
" "Каберне" - столове сухе червоне вино, ординарне;
" "Коблево" - столове напівсухе рожеве вино, ординарне;
" "Монастырская изба" - столове напівсухе червоне вино, ординарне;
" "Шардоне" - столове сухе біле вино, марочне;
" "Аліготе" - столове сухе біле вино, марочне;
" "Кагор" - кріплене десертне червоне, марочне;
" "Портвейн червоний Кримський" - кріплене напівсухе червоне вино, марочне;
" "Чорний полковник" - кріплене солодке червоне вино, марочне.
Дослідження якості виноградних вин за органолептичними показниками проводилося в лабораторії кафедри товарознавства продовольчих товарів Львівської комерційної академії згідно з діючими нормативними документами.
Дегустаційна оцінка виноградних вин проводиться за десятибальною системою за такими показниками: прозорості, кольору, букету, смаку, типовості. Гранична оцінка в балах кожного показника вина наступна:
" прозорість: вино кришталево чисте з блиском - 0,5;
" колір : повна відповідність виду і типу вина - 0,5;
" букет : дуже тонкий, добре розвинений букет, що відповідає виду і типу вина - 3,0;
" смак: гармонійний тонкий смак, що відповідає виду і типу вина - 5,0;
" типовість: повна відповідність типу - 1,0.
За відхилення по окремим показникам робиться відповідна знижка від максимальної оцінки, а сума балів за всіма показниками дає загальну характеристику дегустаційних властивостей вина (категорію якості).
За результатами досліджень складено картки аналізу: №1 - №10.
Зведені результати дегустаційної оцінки якості виноградних вин наведено в табл. 3.13.
З даних табл.3.13 можна зробити висновок, що досліджувані зразки марочних кріплених виноградних вин: десертного червоного "Кагор", солодкого червоного "Чорний полковник", міцного напівсухого червоного "Портвейн червоний "Кримський" і ординарного столового сухого червоного виноградного вина "Каберне" за результатами дегустаційної оцінки отримали максимальну кількість балів - 9,5 - 10,0 і від відносяться до найвищої категорії якості - "відмінне". Категорію якості "добре" одержали наступні зразки столових виноградних вин: марочного сухого білого - "Шардоне", ординарного напівсолодкого рожевого "Коблево" та напівсухого червоного "Монастырская изба", а виноградне вино "Аліготе" - столове сухе біле, за всіма органолептичними показниками має невелике відхилення від типу і отримало загальну кількість балів - 7,55, що відповідає категорії якості - "задовільно".
Отже, можна зробити висновок, що від ТзОВ "Гал-Леобуд" в розбрібну торгівельну мережу м.Львова надходять виноградні вина не тільки широкого асортименту, а й достатньо високої якості.
Картка аналізу № 1
Виноградне вино: " Каберне"
Група: столове
Категорія: сухе
Тип: червоне
Виробник: компанія "Алеф-Виналь" (ТМ "Золота-Амфора"), Дніпропетровська область
Вид і місткість споживчої тари: пляшка скляна 0,7л.
Місце і дата відбору зразка: товарний склад №1, ТзОВ "Гал-Леобуд",
10.03.2001року
Дата проведення аналізу: 16.04.2001 року
Місце проведення аналізу: лабораторія кафедри товарознавства продовольчих товарів Львівської комерційнгої академії
Визначення якості проводилось згідно з ДСТУ 202.002.-96
№ п/п Назва показників Характеристика зразка Балова оцінка
макси-
мальна фактч-на
1. Упаковка і маркування споживчою тарою служить скляна пляшка темно-зеленого кольору. Етикетка художньо оформлена, щільно прилягає до пляшки, вказано найменування вина, група, категорія, місткість пляшки, вміст спирту, дата розливу, назва нормативної документації. На контретикетці нанесено штриховий код, рекомендації до вживання, особливості

 
 

Цікаве

Загрузка...