WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

"Баядера" (Вина ТМ "Шабо" і ТМ "Фрізант"), а імпортованої - ТД "Міжрегіональні Ресурси" (грузинські і молдавські вина). Договірні відносини підприємств складаються шляхом підписання договору купівлі-продажу (додаток К).
Смакові товари в переліку продукції ТзОВ "Гал-Леобуд" представлені різними групами і асортиментом (рис 3.5).
Рис.3.5 Структура реалізації харчових продуктів на ТзОВ "Гал-Леобуд" в 2000 році
Як видно із рис. 3.5 горілчана і виноробна продукція в асортиментному переліку ТзОВ "Гал-Леобуд займає 75% загальної кількості товарів, слабоалкогольна і безалокогольна - 20%, на тютюнові вироби, на чай і каву приходиться 10% .
Товариство займається реалізацією продукції як вітчизняного виробництва (90%), так і імпортного (10%). Співвідношення торгових марок в асортименті виноградних вин показано на рис.3.6
Рис.3.6 Частка реалізації виноградних вин на ТзОВ "Гал - Леобуд" за торговими марками, %
Дані рис.3.6 показують, що виноградні вина торгових марок "Гарлінг"(Молдова), "Білозерськ","Коблево", "Золота Амфора" в асортименті товарів фірми займають 55%. Найбільшу частку займають молдавські вина ТМ "Гарлінг" - 18% і характеризуються доброю якістю та досить високими цінами (кріплені десертні і столові сухі, напівсолодкі вина). Виноградні вина вітчизняних виробників представлені торговими марками "Білозерськ", "Коблево", "Золота Амфора" і складають - 33% винопродукції (столові сухі, напівсухі, напівсолодкі та кріплені міцні і десертні).
Помірна ціна та досить висока якість товарів вітчизняних виробників впливає на вибір покупців. Торгівельна націнка на фірмі становить 7-8% до закупівельної ціни, тому товари реалізуються за досить вигідними для клієнтів цінами.
На підприємстві одним із критеріїв раціонального формування асортименту товарів являється забезпечення правильного співвідношення товарів різної вартості. Покупець встановлює для себе визначену ціну або діапазон цін, в межах яких він збирається здійснити покупку. Вітчизняна продукція на фірмі реалізується за ціною від 3 до 15 грн., а імпортна від 15 до 100 грн. за 0.7-0.75л.
Досить важливим принципом формування асортименту являється матеріально-технічне обладнання складу. Так, як фірма не забезпечена холодильною технікою, то і асортимент продукції підприємства не включає швидкопсувних товарів та товарів, що потребують холодильного зберігання.
Одним із найважливіших принципів формування торгового асортименту на підприємстві являється забезпечення умов його рентабельної діяльності. Дрібногуртова торгівля алкогольними та безалкогольними напоями є досить прибутковим видом діяльності так, як фірма реалізує товари іншим гуртовим базам, роздрібним торгівельним підприємствам, підприємствам громадського споживання і, безпосередньо, кінцевим споживачам. Комерційний відділ слідкує за появою на ринку нових видів і найменувань продукції, які користуються попитом споживачів, і відповідно приймає заходи по вилученю з асортименту товарів, що мають низький товарооборот. Відповідно, на ТзОВ "Гал-Леобуд" серед вітчизняної горілчаної продукції з"явилися нові види подарункових наборів, а серед імпортних виноградних вин - французькі, іспанські, німецькі вина, які реалізуються за доступними для споживачів цінами.
Ціни на товар встановлюються у відповідності з " Реєстром цін". За умови попередньої оплати або оплати по факту отримання продукції встановлені наступні знижки для покупців, які мають із товариством укладені договори на поставку товарів:
ў -від 500 грн. до 1000 грн. - 0,5%
ў -від 1001 грн. до 2500 грн. - 1%
ў -від 2501 грн. до 5000 грн. - 1,5%
ў -більше 5000 грн. - 2%
" Постійним клієнтам надаються додаткові знижки по результатах оплаченого товарообороту за місяць.
При купівлі товару на суму до 20 грн. на фірмі нараховується націнка - 5%.
Інструментом, за допомогою якого здійснюється реголювання асортименту товарів на складі, являється асортиментний перелік товару (додаток Л). В ньому вказується повний асортимент товарів, які реалізуються фірмою. В разі зміни асортименту, в нього вносяться певні поправки.
Під повнотою асортименту товарів розуміють можливість широкого вибору їх різновидів, а під стабільністю - постійну наявність відповідних видів товарів в продажу [20]. Коефіцієнти повноти і стійкості асортименту визначають як по всьому товарному асортименту, так і по асортименту товарів окремих груп товарів.
Для визначення повноти асортименту на підприємстві розраховують коефіцієнт повноти (Кп):
де Рф - фактична кількість різновидностей даного виду товару в момент перевірки; Ра - кількість різновидностей даного виду товару, передбаченого асортиментним переліком.
Стабільність асортименту товарів забезпечує безперебійну наявність даного виду товарів в продажі. Вона визначається коефіцієнтом стабільності (Кст):
де n - кількість проведених перевірок.
За допомогою асортиментного переліку комерційний відділ підприємства здійснює систематичний контроль за повнотою і стабільнісю асортименту товарів на складі та станом товарних запасів (табл.3.10).
Таблиця 3.10
Аналіз повноти і стабільності асортименту продовольчих товарів на ТзОВ "Гал-Леобуд" за вересень-листопад 2001року
Товари Кількість різновидів товару в продажу (РФ) Кількість різновидів товару за асортиментним переліком (Ра) Коефіцієнт
повноти асорти -менту
( Кп.) Коефіцієнт
стабіль-
ності асортименту
( Кст. )
Алкогольні напої 626 826 0,8 0,7
в тому числі виноградні вина 254 276 0,9 0,8
Інші харчові продукти 372 550 0,7 0,65
Всього 1262 1652 0,8 0,75
З наведених розрахунків табл. 3.10 можна зробити висновок, що частка алкогольних напоїв (в тому числі в виноградних вин) в продажу є дуже близькою до кількості, яка передбачена в асортиментному переліку, що забезпечує споживачам широкий вибір даної продукції та безперебійну їх реалізацію підприємством.
ТзОВ "Гал-Леобуд"- підприємство, основним видом діяльності якого є продаж товарів гуртовими та дрібногуртовими партіями через зали товарних зразків. Це дозволяє покупцям ознайомитися з наявним асортиментом товарів, які знаходяться на складі, а при необхідності отримати кваліфіковану консультацію про якість і властивості товару.
Зали товарних зразків фірми розташовані в адміністративній частині приміщеня складу. Салон обладнаний у вигляді виставки, на прилавках-вітринах експонуються зразки всього наявного на складі асортименту товару.
Формування асортименту товарів на прилавках-вітринах здійснюється по групам, а в середині груп за видами. Наприклад: група - виноградні вина; види - портвейн; мадера; шампанське та ін. Але основним принципом розміщення товарів є групування товару за торговими марками виробника:
Вино ТМ "Фрізант"
1) Ведмежа кров черв. н/сухе
2) Кадарка червоне н/солодке
3) Монастирська ізба біле н/

 
 

Цікаве

Загрузка...