WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

виноробства у Бахчисарайському районі Криму та на заводі вторинного виноробства у Дніпропетровській області. Продукція ТМ "Золота Амфора" представлена трьома різними колекціями:
" "Класична" -вина виготовлені за класичною технологією;
" "Болгарська" -вина виготовлені за болгарською технологією;
" "Крим" - вина виготовлені із виноматеріалів виготовлених на заводі первинного виноробства компанії "Алеф-Виналь" в Криму.
Асортимент продукції від ТМ "Золота Амфора" включає широкий вибір як столових, так і кріплених виноградних вин різних уподобань та смаків (додаток Е).
На 1 січня 2001 року в каталозі алкогольної продукції вітчизняних виноробних підприємств зареєстровано 319 найменувань тихих виноградних вин (175 столових і 144 кріплених) та 38 вермутів, а за даними "Укрсадвинпрома" в першому півріччі 2001 року зареєстровано ще 100 нових найменувань вин [41]. Загальна кількість назв виноградних вин на ринку України за видамиподано на рис. 3.4.
Столові вина Сухі Марочні
Ординарні сортові
Одинарні
Напівсухі Сортові
Купажні сухі ординарні
Напівсухі
Напівсолодкі
Кріплені вина Марочні Міцні
Купажні
Ординарні Ординарні
Купажні
Десертні Марочні
Солодкі ординарні
Лікерні Марочні
Ординарні
Рис.3.4 Кількість найменувань виноградних вин зареєстрованих в Україні на 1 січня 2001 року
Дані рис. 3.4 свідчать про значну перевагу на вітчизняному ринку сегменту столових виноградних вин. Із наявного переліку 60% виготовлених вин - столові, 40% - кріплені. Серед столових вин переважає папівсухе і папівсолодке вино (відповідно 25% і 43%), а із кріплених - міцні ординарні та десертні солодкі марочні (38% і 45%).
Значний вплив на формування асортименту виноградних вин має купівельна спроможність населення, що у великій мірі обумовлюється цінами на них [48]. Градація гуртових цін на виноградні вина вітчизного виробництва приведена в табл. 3.7.
Таблиця 3.7
Градація гуртових цін на виноградні вина в 2002 році
Виноградне вино Міцність,
% об. Витримка,
роки Ємність,
л. Ціна,
грн.
Біле сухе 9-12 ординарне 0,7-0,75 2,94-3,96
Червоне сухе 9-12 ординарне 0,7-0,75 4,26-7,18
Біле напівсухе, напівсолодке 9-12 ординарне 0,7-0,75 3,60-7,59
Червоне напівсухе, напівсолодке 9-12 ординарне 0,7-0,75 5,29-9,09
Біле сухе 10-12 марочне 0,7-0,75 6,82-7,38
Червоне сухе 10-12 марочне 0,7-0,75 7,98-10,89
Біле десертне 14-16 ординарне 0,7-0,75 5,28-10,89
Червоне десертне 14-16 ординарне 0,7-0,75 7,32-11,44
Мадера 16-19 ординарне 0,7 6,18-7,12
Мадера 16-19 марочне 0,7 7,20-9,94
Херес 17-19 марочне 0,7 22,0-30,00
Дані табл. 3.7 свідчать, що сегментом дешевих вин на ринку України являються ординарні кріплені і столові вина за ціною 3-7 грн. за пляшку 0,7-0,75л., до середніх за ціною можна віднести ординарні і марочні кріплені і столові вина вартістю 6-15 грн. , до дорогих - марочні та колекційні вина більше 15 грн. Платоспроможні покупці віддають перевагу більш дорогим французьким, молдавським та італійським винам вартістю від 30 до 200 грн. за 0,75л (вина АС або АОС - контрольовані за походженням і найменуванням).
Отже, імпортована продукція на ринку України також користується досить стійким попитом. І хоча сьогодні "погоду" на ринку виноградних вин роблять вітчизняні виробники (90-92%, близько 600 підприємств), імпортована винопродукція є також досить популярною (8-10%) і являється перспективним бізнесом для підприємців. Найбільш відомими постачальниками іноземних вин є наступні: корпорація "Алеф", компанії "Долмарт", "Квінт", "Вінфорт", "Ріоні", "Батіст", "Магістр", "Інтервін", "Орландо", СП "Торговий дім "Ц.Д", "Преміум Він".
Широкий асортимент виноробної продукції на ринок України пропонує "Діоніс Клуб". Вина від "Діоніс Клуба" виготовляються в Грузії, Молдові, Угорщині, Болгарії, і тому його називають Клубом Національних Виноробів (додаток Ж). В 2000-му році "Діоніс Клуб" з річним об"ємом імпорту 14 000 000 пляшок став самим великим імпортером грузинських і молдавських вин в Росії, а в 2001 році відновив імпорт і болгарських вин. Продукція Компанії представлена і на Україні, в країнах Прибалтики, Казахстан, Німеччині і США.
Виноградні вина Молдови від "Діоніс Клуба" представлені 9-ма різними серіями:
" серія "Класична": вина - Земфіра, Ізабелла, Лідія (десертні і міцні);
" серія "Молдовська суха": - Каберне, Мерло, Піно-Фрі, Совіньйон, Шардоне, Фетяска, Аліготе (сухі сортові вина);
" серія "Кагори": - Кагор вищої якості і Кагор Благовест (десертні червоні вина);
" серія "Марочна": - Мерло, Каберне Совіньйон, Піно-Фрі, Шардоне (сухі вина із урожаю 1996 року);
" серія "Візантія": - Земфіра, Ізабелла, Лідія, Мускат де Леова білий напівсухий і білий напівсолодкий (напівсолодкі вина);
" серія "Московська" - Таганскоє, Староарбатскоє (напівсухі і напівсолодкі вина);
" серія "Вино Кохання" - Емануель, Мілагрос, Маріанна, Мануела (вина вермутного типу);
" серія "Амфора" - Земфіра, Ізабелла, Лідія (напівсолодкі вина);
" серія "Советское Шампанское" - шампанське Dionis Club і золоте Dionis Club.
Вина Грузії, Угорщини, Болгарії від "Діоніс Клуба" представлені червоними, білими сухими напівсолодкими і напівсухими напоями (додаток З).
Отже, формування асортименту виноградних вин на ринку України проводиться з врахуванням цілого ряду факторів, орієнтуючись на купівельний попит населенння та прибуткову діяльність підприємсв торгівлі.
3.3 Аналіз асортименту виноградних вин, що реалізуються в роздрібній мережі м. Львова
Забезпечення необхідного рівня обслуговування покупців і зростання основних економічних показників діяльності торгового підприємства в значній мірі залежить від раціонального формування асортименту товарів. Під формуванням асортименту в підпиємствах торгівлі слід розуміти процес підбору і встановлення номенклатури товарів, який відповідав би попиту населення і забезпечував високу рентабельність самого підприємства. Створення оптимального асортименту товарів в гуртових комерційних структурах, які здійснюють продаж товарів, являється однією із найважливіших умов безперебійної поставки роздрібної торгівельної мережі асортиментом товарів, який задовільняв би попит кінцевих покупців. В зв"язку з цим формування раціонального асортименту товарів представляє найважливішу функцію коммерційного аппарату гуртових підприємств [20].
З метою визначення стану ринку виноградних вин в м.Львові
нами були проведені обстеження асортименту виноробної продукції на наступних гуртово - роздрібних підприємствах:
" ТзОВ "Гал - Леобуд"(вул. Дорошенка, 19);
" ТзОВ "Комерційний Центр "Зевс"(вул. Базарна, 20).
В умовах важкого становища ринкової економіки України ТзОВ " Гал-Леобуд" та ТзОВ "Комерційний Центр "Зевс" є достатньо рентабельними підприємствами, видом

 
 

Цікаве

Загрузка...