WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

Товарознавчі аспекти ринку виноградних вин в Україні - Дипломна робота

"Кримська".
Передгірні мікрорайони біля Севастополя, де розташувалися винзаводи комбінату "Золота балка", мають гарні умови для виготовлення марочних білих столових вин рислінг "Алькадар" і алиготе "Золота балка", витримка яких здійснюється в підземних штольнях Инкермана [12].
Інкерманський завод марочних вин в Україні являється гордістю відчизняного виноробства. Асортимент виноградних вин Інкерману - це марочні та ординарні столові, міцні і десертні вина, серед яких особливими є наступні:
" Кокур "Качинський" - вино виноградне натуральне сухе ординарне вищої категорії якості, біле; алкоголь - 10-12%, витримується в дубових бочках 1 рік;
" Совіньйон "Кримський" - вино виноградне натуральне сухе марочне, біле; алкоголь - 10-12%, витримується в дубових бочках 2 роки;
" Фетяска "Кримська" - вино виноградне натуральне сухемарочне, біле; алкоголь - 10-12%, витримується в дубових бочках 2 роки;
" Портвейн червоний "Кримський" - вино міцне напівсухе марочне, чероне; алкоголь - 17,5%, концентрація цукру - 6-10 г/ 100см3
" "Тайна Херсонеса" - вино десертне слолдке марочне, чероне; алкоголь - 16%, концентрація цукру - 16 г/ 100см3
Тут виробляють також шампанські виноматеріали для резервуарного і пляшкового методів готування мускату грайливого і червоного Севастопольського. В 2001 році до 40-річчя заводу винороби інкерману створили і запустили у виробництво за сучасною технологією 10 найменувань нових марок вин - "Жемчужина Інкерману", "Севастополь", "Бестардо старий Крим", "Рубин Херсонесса" та інші напівсухі винограднгі вина і напівсолодке "Древний Херсонес".
Із 39 марок вин, що випускаються Україною, 29 виготовляються на кримських винзаводах. Крім цього 9 марок випускає винзавод інституту "Магарач"; серед них виділяються "Серсиаль" типу мадери, "Мускат білий", "Мускат рожевий", "Бастардо магарачский", "Джалита" і столові виноградні вина "Кульджинське" і " Альмінська долина" .
Сприймається як солідні торгові марки продукція заводу вторинного виробництва "Діоніс", який виготовляє вина із закуплених в кримських радгосп-заводах виноматеріалів, винопродукція під ТМ "Коктебель", "Новий світ" та "Золота Балка".
Одеська область за площею виноградних насаджень займає друге місце на Україні після Криму. У посадках винограду Одеської області значний відсоток складають гібриди, з європейських сортів винограду поширені Ркацителі, Алиготе, Рислінг рейнський і італійський, Каберне, Леанка, а також місцеві сорти Телти курук, Серексия. Особливістю вин цієї зони є знижена кислотність і підвищені экстрактивність і спиртуозність. У південній частині Одеської області, по узбережжю Чорного моря, і на пологих схилах у долині Дунаю завдяки достатку сонячного світла і тепла склалися сприятливі умови для одержання врожаїв винограду з підвищеним вмістом цукру, що використовується для приготування напівсолодких, міцних і десертних вин [2]. Виробництвом столових ординарних сухих і напівсухих вин займається Ізмаільський винзавод ("Діамант 2000", "Вінчальне").
Одним з провідних підприємств, яке фінансує і організовує виробництво широкого асортименту тихих і грайливих виноградних вин в Одеській області є ТПК "Милсан и К", яка реалізує свою продукцію на ринок під ТМ "Бесарабія". В переліку винопродукції присутні як сортові вина - "Каберне", "Мерло", "Совіньйон", так і оригінальні купажні - "Південна Пальміра", "Одеський колорит", "Бесарабське №1,2, 3". Продукція ТМ "Бесарабія" успішно позиціонує в сегменті вітчизняних вин і користується постійним попитом у любителів натуральних виноградних вин.
На виробництвом виноградних вин під ТМ "Золотий Віл": сухих сортових (Мерло, Каберне, Фетяска, Аліготе, Шардоне), марочних сухих (Золотий Віл, Резервне) і міцних десертних (Кагор) займається ДП "Винконцерн". Якість вин гарантується державою, свідченням цьго є позначка на етикетці - СВГ (сорт вина гарантовано). Товарознавча характеристика продукції від ТМ "Золотий Віл" подана в додатку В
У Херсонській області площа виноградників складає 12,9 тис. га. Асортимент винограду в основному європейський: Рислінг рейнський, Ркацители, Серексия, Каберне, Алиготе, Рислінг італійський, Леанка, Траминер, Плавай, Хиндогны. Особливістю Херсонської області є наявність великого масиву піщаних ґрунтів, імунних до филлоксери. На піщано-глинистих ґрунтах цього району вирощують виноград сорту Каберне, з якого готують марочне червоне столове вино "Оксамит України". З винограду Рислінг рейнський, який вирощується на темно-каштанових ґрунтах правого берега Дніпра, радгоспом "Червоний маяк" готується марочне столове вино "Наддніпрянске", що за своїми властивостями не поступається кращим рислінгам [40].
Виробництвом високоякісного коньяку та напівсухих і кріплених виноградних вин ("Букет Таврії", "Таврійський ювілей") займається АПФ "Таврія", а сухих і десертних - агрофірма "Білозерський". Широкий вибір пакетованих (1л) напоїв пропонує споживачам агропромислова фірма "Сепро" (ТМ "Букет Тавриди"), асортимент яких включає столові та кріплені вина (додаток Д).
Отже, земельні ресурси причорноморських областей, а також сприятливі кліматичної умови дозволяють Одеській, Миколаївській і Херсонській областям бути зоною "масового виноробства". Дані області дають понад 90% усіх валових зборів винограду в Україні.
Великі можливості для вирощування цінних технічних сортів винограду і виробництва високоякісних вин має Закарпатська область, і особливо південно-західна її частина, що охороняється Карпатськими горами від впливу північно-східних вітрів. З винограду сорту Траминер рожевий, виготовлюють марочне десертне вино "Троянда Закарпаття", столові вина "Променисте" , "Середнянске" із сорту Леанка [45]. Виробництвом високоякісних виноградних вин займаються наступні добре відомі підприємства: ЗАТ "Скілур" (ТМ "Скілур"), СП "Котнар" та СП "Айсберг", які виготовляють широкий асортимент винопродукції, але особливими є напівсолодкі ординарні вина вищої категорії якості - "Горний монастир"(ТМ "Скілур"), токайські вина - "Harslevelu", "Muskat Feledes"(ТМ "Котнар"), "Чинзай" (ТМ "Айсберг").
Закарпаття - край широких можливостей для подальших посадок цінних технічних і столових сортів винограду та виробництва високоякісних столових сухих, напівсухих і напівсолодких вин, виноградного соку і шампанських виноматеріалів.
Що стосується виноробства в інших регіонах України, то воно може бути цілком рентабельно і на привізних виноматеріалах при наявності цілком сучасного устаткування. Одними з "піонерів" розкручування "бренда" - розташоване в київській області виноробне підприємство "Музичі" та компанія "Алеф-Виналь" (Кримська область; ТМ "Золота Амфора") останнім часом досить активно просувають свою продукцію на вітчизняний ринок.
Компанія "Алеф-Виналь" (ТМ "Золота Амфора") виготовляє свою продукцію на двох підприємствах: на заводі первинного

 
 

Цікаве

Загрузка...