WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → 1.Обладнання та планування магазинів. 2.Правила продажу алкогольних напоїв. 3.Організація перевезення товарів автомобільним транспортом - Контрольна робота

1.Обладнання та планування магазинів. 2.Правила продажу алкогольних напоїв. 3.Організація перевезення товарів автомобільним транспортом - Контрольна робота

вантажно-розвантажувальні роботи, маючи для цього визначений штат вантажників, експедиторів і агентів з постачання.
Переваги децентралізованих перевезень товарів полягають в тому, що підвищується своєчасність і надійність необхідних перевезень, недоліки - у зниженні використання рухомого складу в зв'язку з тим, що організацією перевізногопроцесу займаються вантажоодержувачі, а не автотранспортне підприємство, збільшується число вантажників і експедиторів, збільшується непродуктивні витрати, підвищується собівартість перевезень і ін.
Централізовані перевезення вантажу почалися в 1951 році з ініціативи Главмосавтотранса. Організація централізованих перевезень будівельних вантажів у Москві дозволила підвищити рівень механізації вантажно-розвантажувальних робіт, збільшити продуктивність рухомого складу, знизити собівартість транспортування, прискорити доставку вантажів споживачам. В даний час тільки в будівельних організаціях централізовано перевозиться близько 60 % вантажів. Широке поширення одержали централізовані перевезення цегли, бетону, розчину, залізобетонних виробів, кисню, нафтопродуктів, чорних металів, а також завезення вантажів на залізничні станції і вивіз зі станцій.
Основними ознаками централізованих перевезень товарів є:
" виконання перевезень вантажів з повним транспортно-експедиційним обслуговуванням;
" виконання постачальником, як правило, всього обсягу перевезень по закріпленій клієнтурі;
" укладання договору на перевезення вантажу по відправницькому принципу;
" строгий розподіл обов'язків між клієнтурою й автотранспортним підприємством;
" здійснення всіх розрахунків за перевезення зі стороною, що уклала договір.
При централізованих перевезеннях товарів обов'язки сторін розподіляються: навантаження вантажів на заводах, складах і базах здійснюється постачальником, транспортування вантажів і їхнє експедирування - транспортним підприємством, вивантаження вантажів - вантажоодержувачем.
Переваги централізованих перевезень товарів: поліпшується використання рухливого складу автомобільного транспорту за рахунок скорочення простоїв у пунктах навантаження і вивантаження вантажів, збільшення тривалості роботи, збільшення коефіцієнта використання пробігу і вантажопідйомності; поліпшується експедирування вантажів і спрощується документація на відпустку й одержання вантажів і оплату за перевезення; розрахунки з автотранспортним підприємством робить постачальник товарів, якому дозволяється включати вартість транспортування, навантаження й експедирування в рахунки за продукцію, що відпускається; скорочується число обслуговуючого персоналу, необхідного для організації перевезень у результаті зменшення числа експедиторів, тому що експедирування вантажів здійснюють водії, за винятком перевезень особливо коштовних товарів; створюються умови для укрупнення відправлень вантажів і застосування автопоїздів, комплексної механізації вантажно-розвантажувальних робіт і спеціалізованого рухливого складу; з'являється можливість постійного поліпшення перевізного процесу. Автотранспортне підприємство, виступаючи в ролі організатора централізованих перевезень, впливає на постачальників і одержувачів вантажів у питаннях поліпшення стану рухливих шляхів, механізації вантажно-розвантажувальних робіт, більш раціональному складуванні товарів, кращої підготовки вантажів до перевезення; збільшується продуктивність праці водіїв за рахунок роботи на тих самих маршрутах і перевезення тих самих товарів; скорочується тривалість процесу перевезення вантажів; знижується собівартість транспортування й ін.
До недоліків організації централізованих перевезень товарів варто віднести зниження надійності перевезень для деяких "невигідних" споживачів і необхідність, у деяких випадках, зміни порядку збутових організацій.
Для організації централізованих перевезень товарів необхідна підготовча робота, що полягає у вивченні розміру вантажопотоку, його структури, особливості перевезень вантажів, стану під'їзних колій, засобів механізації вантажно-розвантажувальних робіт, виборі найбільш раціонального типу рухомого складу, виявленні способів збільшення коефіцієнта використання пробігу, визначенні методів оперативного планування і управління перевезень і ін.
Інтермодальні перевезення.
В даний час вантажовласники пред'являють до перевізників вимоги по поліпшенню якості перевізного процесу: дотриманню швидкості перевезення на всьому маршруті проходження, терміну доставки товару до місця призначення у встановлений час, схоронності перевезеного товару і його корисних властивостей, інформацію про місце перебування товару на шляху транспортування, пред'явлення вантажовласнику супутніх послуг (експедирування, митні операції, фасовка, затарювання, пакетування й ін.).
Найбільш високою формою організації перевезень, що задовольняє цим вимогам, є інтремодальні перевезення. Вони дозволяють операторам перевезення інтегровано використовувати всі кращі переваги кожного виду транспорту і запропонувати споживачам продукцію високої якості і прийнятні ціни. В економічно розвитих країнах даний напрямок розвитку транспортних систем є пріоритетним, завдяки чому щорічний ріст таких перевезень складає 3-5%.
Інтермодальні перевезення - це змішані перевезення "від дверей до дверей", підготовлювані і виконувані під єдиним керівництвом одного центра. Її організатор на всіх етапах розробки і здійснення перевізного процесу цілеспрямовано погоджує дії всіх сторін, що беруть участь у ньому: вантажовласників, перевізників і перевізних комплексів - в інтересах прискорення перевезення товарів і зниження сукупних витрат на їх перевезення.
Основними ознаками інтермодальних перевезень (метод інтеграції перевізного процесу) є:
участь у перевезенні щонайменше двох видів транспорту;
наявність договору між "центром" і вантажовласником про перевізника вантажу "від дверей до дверей", у якому передбачається відповідальність "центру" за схоронність вантажу і терміни його перевезення, а також розмір тарифної плати за весь комплекс послуг, наданих "центром" вантажовласнику (наскрізний тариф).
Переваги:
більш раціональне використання наявних транспортних потужностей;
більш ощадлива витрата енергії;
підвищення надійності перевезень і ін.
Література
1. Шершеневич Г. Курс торгового права. - Спб., 1908. - Т. 1.
2. Шмиттгофф К. Экспорт: право и практика международной торговли. - М., 1993.
3. Леви М., Вейтц Б. А.: Основы розничной торговли. - СПб.: Изд-во Питер, 1999. - 448 с.
4. Рамазнов И. А.: Мерчендайзинг в розничном торговом бизнесе. - М.: Изд-во Деловая литература, 2002. - 336 с.
5. К.И. Плужников Транспортное экспедирование - М.: Росконсульт, 1999
6. А.И. Воркут Грузовые автомобильные перевозки - К.: Высшая школа, 1986
7. В.Н. Дегтяренко, В.В. Зимин, А.И. Костенко Организация перевозок грузов. - М.: "Издательство Приор",

 
 

Цікаве

Загрузка...