WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → 1.Обладнання та планування магазинів. 2.Правила продажу алкогольних напоїв. 3.Організація перевезення товарів автомобільним транспортом - Контрольна робота

1.Обладнання та планування магазинів. 2.Правила продажу алкогольних напоїв. 3.Організація перевезення товарів автомобільним транспортом - Контрольна робота

магазин знаходиться в місці, де середня зарплата складає 300 гривень, то навидному місці не варто ставити сир порядку 40-50 гривень кілограм. Нічого крім негативного відношення покупців до даного магазина його керівництво не отримає.
Або ось ще дивний приклад, свідками якого можна стати: знизу виставляються в морозильних камерах пельмені по 10 гривень кілограм, а зверху - коньяк по 700 за пляшку. Важко уявити собі покупця, що у здоровому розумі купує пельмені по 10 гривень і потім запиває їх елітним коньяком.
Відомий випадок, коли алкогольну секцію оформили дорогими матеріалами і винесли на вхід, і покупці відразу зробили висновок: "Все, дешевої горілки більше вже не буде". Продажі по алкогольному відділу стали надзвичайно низькими.
Узагалі, на етапі проектування, треба чітко усвідомлювати, на яких людей розрахований магазин: подбати, щоб покупці почували б себе в ньому досить упевнено. Покупець повинен себе почувати королем у магазині, і ніщо його не повинно дратувати чи принижувати. Не варто, наприклад, виставляти дитячі іграшки по 40 доларів у місцях, де покупці явно не зможуть їх купити, і будуть почувати себе збитковими людьми.
Є дуже цікавий спосіб контролю: для того, щоб зрозуміти, чи правильно ви зробили магазин і чи правильно у вас організовано викладення, досить у кількох місцях сфотографувати ваш торговий зал. Якщо на фотографії ви бачите безліч людей, що нахилилися або присіли (іноді на "контрольках" по шість чоловік одночасно сидять на корточках або стоять, нахилившись), це явно показує, що в магазині є серйозні помилки.
Ще один момент. Який дуже важливий для продовольчих і непродовольчих магазинів: це точки дії, куди утягується покупець. Це так називані розпродажі поблизу входу, це можуть бути рекламні акції, розпродажі. І необхідно, щоб ці точки сприяли проходженню покупців через весь магазин.
На стадії проектування точки повинна бути закладена основа. Там повинна бути проведена підводка - хоча б електрична. Крім того, повинні орієнтовно визначитися з частками викладення для товарних груп, щоб потім не було міркувань, куди нам усі товари покласти. Треба обов'язково продумати маршрути по переміщенню товарів у зал. Тому що проводити реконструкцію після початку роботи магазина - дуже недоцільно. Якщо розташувати алкогольний відділ у місці руху візків, на яких товар буде доставлятися в зал, то вас, природно, очікують утрати - товар б'ється. Крім того, покупці не хочуть вибирати товар у тому місці, де будуть штовхатися вантажники.
Особливо це стосується елітних вин, що вимагають уваги. Сам процес вибору доставляє покупцям насолоду. І якщо в цей момент вас штовхають, то відбувається суцільне розчарування.
Крім того, зіштовхуються з таким об'ємним викладенням, що товари починали падати під ноги, коли покупець брав один предмет. Таке викладення не працює.
Якщо ви помітите неефективність використання торгових площ, магазин працює неефективно, то провиною цьому, як правило, є розміщення товарних груп, а не викладення. З цим прорахункам більше всього зіштовхувалися в регіональних мережах - там стратегічний момент упускається, відбуваються втрати.
Наприклад, ми зштовхнулися з тим, як з однієї сторони стелажа стояли шоколадні цукерки, а з іншої сторони стелажа - туалетні йоржики. Вони красиво над цим усім піднімаються. Або елітний алкоголь стоїть поруч із сосками для малят і шоколадними цукерками.
До речі, розмовляючи з багатьма людьми, з'ясували, що вони усе ще вважають, що перехід на формат самообслуговування веде до серйозного підняття цін...
Отже, у процесі планування магазинів, для більш ефективної організація торгового простору, необхідно: 1. Звернути увагу на деякі важливі особливості реконструкції магазинів. А саме на:
" Роль фасаду і можливості його використання.
" Особливості реконструкції убудовано-прибудованих магазинів радянського періоду.
" Особливості реконструкції промислових об'єктів при розміщенні в них торгових підприємств.
" Співвідношення торгових і неторгових площ.
" На підходи для залучення пішоходів і автомобілістів.
2. Плануючи торговий зал, важливо грамотно організувати зони для просування товару. А також:
" Вивчити недоліки, що найчастіше зустрічаються при плануванні торгового залу.
" Прагнути до комплексного придбання.
" Вивчити можливості вхідної зони.
" Правильно розмістити товари, що визначають імідж магазина.
" Оцінити можливості організації найкоротшого маршруту для покупців.
" Просувати магазин і постачальників.
3. Важливим моментом є ефективна взаємодія з компаніями, що здійснюють проектування і постачання устаткування. Сюди входить:
" Підготовка завдання.
" Оцінка і добір варіантів.
При розробці і застосуванні стандартів для мереж магазинів ключовими моментами є:
ў Концентрація ресурсів на пріоритетних напрямках.
ў Своєчасність.
Це дає наступні переваги:
" зниження витрат при функціонуванні магазинів;
" мінімізацію втрат, зв'язаних з некваліфікованою роботою співробітників.
" усунення негативного ефекту від поділу операцій, втрат інформації в компаніях з різною організаційною структурою.
" Удосконалювання процедури адаптації співробітників.
" Спрощення централізованого аналізу і контролю.
" Можливість здійснювати оптимальне планування торгових залів різної конфігурації (при реконструкції існуючих магазинів).
" Поліпшення планування і торгового устаткування для нових магазинів.
" Ефективне використання торгових площ.
" Використання передового досвіду, можливість порівняння.
Для ефективної організації торгового простору необхідно звернути увагу на деякі мережні стандарти і правила:
ў На асортимент;
ў На принципи організації торгового простору.
ў На підтримку запасу і порядку в залі протягом дня.
ў На сезонні і святкові зміни.
ў На розміщення і викладення товарів.
ў На нормативи місця для груп товарів.
ў На ваше торгове устаткування.
ў На розробку програм лояльності і методи стимулювання продажів.
Важливим моментом є оптимізація асортименту:
" Робота з товарними групами.
" Співвідношення марок для різних груп покупців.
" Правила виділення товарів-лідерів.
" Правила добору і введення нових марок.
" Методика аналізу й оптимізації асортименту.
Не можна ігнорувати правила і можливість розміщення рекламних матеріалів у магазинах.
Правила продажу алкогольних напоїв.
ПРАВИЛА торгівлі алкогольними напоями (ЗАТВЕРДЖЕНІ постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. N 854).
Ці Правила визначають основні вимоги до роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним та плодово-ягідним, коньяком, шампанським, вином ігристим (далі - алкогольні напої) і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торгівельного

 
 

Цікаве

Загрузка...