WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Інформаційне забезпечення маркетингу на підприємстві (на прикладі ВАТ “Чернігівавтодеталь”) - Дипломна робота

Інформаційне забезпечення маркетингу на підприємстві (на прикладі ВАТ “Чернігівавтодеталь”) - Дипломна робота

корпоративні системи, виконані в технології клієнт/сервер, - надають такі можливості для обліку і керування, про які керівники ще нещодавно могли тільки мріяти. Ряд ведучих фірм розробляє і пропонує такі проекти для підприємств різноманітних галузей і видів діяльності. Повідомлення про це регулярно з'являються в комп'ютерній пресі і комп'ютерних рубрик економічних видань, корпоративні системидемонструються на тематичних виставках, семінарах, конференціях.
СТИСЛИЙ ОГЛЯД І АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ
І МОЖЛИВОСТЕЙ СКБД
У розроблювача бази даних як і в користувача завжди, як правило, виникають два питання:
1. Що повинна містити база даних, щоб зробити її максимально ефективною?
і
2. Якими засобами розробки найкраще користуватися?
Тому розглянемо ці питання один по одному.
Існує дуже просте поняття БД як великого по обсягу сховища, у який організація поміщає усі використовувані нею дані і в якій різноманітні користувачі можуть їх одержувати, використовуючи різноманітні додатки. Така єдина база даних представляється ідеальним варіантом, хоча на практиці це рішення по різноманітних причинах тяжкодосягаємо. Тому частіше усього під базою даних розуміють будь-який набір хранящихся в комп'ютері взаємозалежних даних.
У основі проектування БД повинні бути вирішені уявлення кінцевих користувачів конкретної організації - концептуальні вимоги до системи. Саме кінцевий користувач у своїй роботі приймає рішення з урахуванням одержуваної в результаті доступу до бази даних інформації. Від оперативності і якості цієї інформації буде залежати ефективність роботи організації. Дані, що поміщаються в базу даних, також надає кінцевий користувач.
При розгляді вимог кінцевих користувачів необхідно брати до уваги таке:
ў База даних повинна задовольняти актуальним інформаційним потребам організації. Одержувана інформація повинна за структурою й змістом відповідати вирішуваним задачам.
ў База даних повинна забезпечувати одержання необхідних даних за прийнятний час, тобто відповідати заданим вимогам продуктивності.
ў База даних повинна задовольняти виявленим і знову виникаючим вимогам кінцевих користувачів.
ў База даних повинна легко розширюватися при реорганізації і розширенні предметної області.
ў База даних повинна легко змінюватися при зміні програмного й апаратного середовища.
ў Завантажені в базу даних коректні дані повинні залишатися коректними. Дані до включення в базу даних повинні перевірятися на достовірність.
ў Доступ до даних, розміщуваним у базі даних, повинні мати тільки особи з відповідними повноваженнями.
ў База даних повинна мати дружній інтерфейс до користування.
Розглянемо засоби розробки, що пропонує Microsoft.
Ця компанія в даний момент пропонує п'ять пакетів програм, що можуть бути використані для створення користувального додатка по опрацюванню даних: Access, SQL Server, Visual Basic, Visual C++ і Visual FoxPro. Ці засоби можуть бути використані, так по окремості - для вирішення конкретно поставленої задачі, як і в якості інтегрованого набору, кожний компонент якого може бути застосований при розробці великих проектів масштабу підприємства. З цього погляду характеристика всіх п'ятьох продуктів приведена в такій таблиці 3.1.
Таблиця 3.1.
Назва продукту Основні переваги Основне призначення
Access Простота освоєння.
Можливість
використання
непрофесійним
програмістом. Має
потужні засоби
підготовки звітів із БД різноманітних форматів. Створення звітів довільної форми на підставі різноманітних даних. Розробка не комерційних додатків.
SQL-Server Високий ступінь захисту
даних. Потужні засоби
роботи з даними. Висока
продуктивність. Збереження великих масивів даних. Збереження даних, потребуючих дотримання режиму таємності або при не допустимості їхньої втрати.
Visual Basic Універсальність.
Можливість створення компонентів (OLE).
Невисокі вимоги до
потужності ПЕОМ. Створення додатків середньої потужності, не пов'язаних із великою інтенсивністю обробки даних. Розробка компонентів OLE. Створення додатків для інтеграції компонентів Microsoft Office.
Visual C++ Універсальність.
Найбільша швидкість роботи додатка.
Необмежена
функціональність. Створення компонентів додатка для виконання критичних по швидкості процесів або забезпечення функціональності, не досяжної в інших засобах розробки.
Visual FoxPro Високий рівень
об'єктної моделі. Висока
швидкість обробки даних.
Інтеграція об'єктно-орієнтованої
мови програмування з
Xbase і SQL.
Багатоплатформеність. Створення додатків масштабу підприємства. Створення додатків для роботи на різноманітних платформах (Windows 3. x, Windows 95, Macintosh і т.д.)
Розглянемо більш докладно перераховані в таблиці засоби розробки за винятком пакета Visual C++, тому що він потребує більш детального розгляду.
Які загальні риси мають аналізовані засоби розробки, що підтверджують наше твердження про можливість їхнього спільного використання для розробки користувальних додатків різноманітного рівня складності? Це в основному, такі нові технології, як

 
 

Цікаве

Загрузка...