WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Інформаційне забезпечення маркетингу на підприємстві (на прикладі ВАТ “Чернігівавтодеталь”) - Дипломна робота

Інформаційне забезпечення маркетингу на підприємстві (на прикладі ВАТ “Чернігівавтодеталь”) - Дипломна робота

підприємства, АРМ касира, АРМ розраховувача заробітної плати и.т.д.
Впровадження таких програм не викликає особливих труднощів і для гарних систем може обчислюватися днями.
Основні проблеми виникають при об'єднанні інформації з різних ділянок обліку - тому що дані спеціалістів зберігаються на різних комп'ютерах, і виникає багато неузгодженостей.
Наприклад, тойсамий об'єкт (матеріал, товар, виріб) на різних АРМах може мати різні коди.
2. Офісні - для роботи відділу. До такого роду систем варто віднести сітьові бухгалтерські програми, програми автоматизації торгового залу, сітьові складські програми і.т.д. Працівники усього відділу можуть одночасно працювати з єдиною базою даних, виконуючи окрему функцію управління підприємством. Впровадження систем цього класу значно складніше настільних: потрібно упорядкування плану рахунків, упорядкування загального довідника постачальників і споживачів, настроювання на облікову політику підприємства, навчання персоналу і т.д.
Але дані проблеми виникають при спробах забезпечення інформаційної безбумажної взаємодії між збутом, бухгалтерією, постачанням і виробництвом.
3. Корпоративні - для роботи цілого підприємства або навіть декількох підприємств. Корпоративні системи охоплюють, як правило, усю фінансово-господарську і виробничу діяльність підприємства, у т.ч. філії і дочірні фірми, що входить у холдингові компанії і концерни.
Розглянемо корпоративні системи, що тільки в даний час стали з'являтися на нашому ринку, і незабаром неминуче стануть настільки ж популярні, як і на Заході. Може показатися, що корпоративні системи потрібні тільки великим підприємствам. Насправді ті проблеми, що у них вирішуються, актуальні для будь-якої фірми.
Нижче приводяться відмітні риси сучасних корпоративних систем.
Автоматизується документообіг підприємства
Робота будується по звичній користувачу технології обробки документів. Документи автоматично передаються від одного виконавця до іншого або на підпис керівнику, при цьому зводиться до нуля можливість неправильної адресації, забування або втрати документів. Система контролює терміни виконання робіт і видає нагадування відповідальним виконавцям.
Моделюються бізнеси-процеси
Пояснювати, що таке бізнеси-процеси в документообігу, навряд чи потрібно - кожний спеціаліст зштовхується з ними щодня. Наприклад, бізнес-процес купівлі матеріалів складається з одержання рахунку, його оплати, одержання матеріалів за накладною і їхніми оприбуткуваннями на склад. Це супроводжує оформлення і підписання певного набору документів. З подібних бізнес-процесів, по суті, і складається весь оперативний документообіг підприємства. Корпоративні системи нового покоління дозволяють підприємству самостійно моделювати в системі свої бізнес- процеси. Це значить, що, продумуючи впровадження нового бізнесу-процесу, керівник самостійно або за допомогою свого фахівця з комп'ютерів описує його у своїй корпоративній системі, визначаючи при цьому, які документи беруть участь у процесі і хто зі спеціалістів відповідає за дії з цими документами. Більше керівнику не доведеться ні інструктувати своїх спеціалістів, ні контролювати послідовність дій або слушність оформлення документів - система просто не дозволить персоналу робити помилки або порушувати технологію роботи.
Бізнес-процес одержання товарів за накладною
Ліквідуються внутріфірммені бар'єри. Думаємо, багато керівників зараз стурбовані інформаційною роз'єднаністю своїх спеціалістів. Корпоративні системи зіграють немаловажну роль у тому, щоб колектив почав працювати як єдина команда, орієнтований на виконання спільної цілі (збільшення прибутку підприємства).
Для забезпечення узгодженої роботи довільного числа користувачів у єдиній комп'ютерній мережі найбільше доцільною є технологія клієнт/сервер, у якій один або декілька самих потужних комп'ютерів, називаних серверами, використовуються не для роботи, а виділяються для збереження даних із усіх ділянок і, головне, для забезпечення правильної взаємодії між робочими місцями. Всі інші комп'ютери в мережі є клієнтами. Раніш у комп'ютерних мережах застосовувалася технологія файл-сервер, що практично не забезпечувала захисту даних від збоїв і помилок спеціалістів і створювала тому безліч аварійних ситуацій. Клієнт/серверна технологія набагато надійніша і "умніша": вона дозволяє уникати втрат даних (наприклад, коли декілька людей намагаються одночасно вносити зміни в ті самі дані), набагато краще забезпечує цілість інформації і від випадків, і від лихого наміру, і, нарешті, вона дає можливість працювати в мережі набагато більшому числу людей одночасно.
Відкривається доступ у міжнародні інформаційні мережі
А для користувачів це означає:
1. З'являються нові засоби ведення бізнесу: у мережу можна помістити свої прейскуранти й іншу інформацію для загального ознайомлення, можна по електронній пошті одержувати і посилати замовлення, виставляти клієнтам рахунки, обговорювати і погоджувати тексти контрактів і комерційних пропозицій, посилати нагадування боржникам і т.д.
2. Можливість звертання до величезних обсягів інформації з будь-яких галузей знань, набагато більшим, ніж у будь-який самій великій бібліотеці. Це можуть бути книги, довідники, програми, матеріали періодичних видань, різноманітні бази даних, комерційна реклама і багато чого іншого.
3. Можливість ведення ділового листування по електронній пошті з абонентами в будь-яких кутках світу.
4. Одеоржання однієї із самих зручних можливостей отримання консультацій, порад, допомоги. Всі серйозні фірми, що виробляють комп'ютери або програми, здійснюють зараз технічну підтримку своїх користувачів через глобальні мережі.
Найбільш відомою фірмою, що забезпечує комунікаційні можливості (або послуги глобальної мережі), є Internet. Кожне серйозне підприємство сьогодні обов'язково повинно мати вихід у Internet. Таку можливість починають надавати багато корпоративних систем.
Зручність і простота роботи
Поняття "інтуїтивно зрозумілий інтерфейс" означає, що вже після 1-2 годин експрес-навчання людина вільно може спілкуватися з програмою. Такі системи враховують психологію людей, вони дружелюбні і зрозумілі, широко використовують зображення і звук замість тексту. Працювати з такою системою може навіть непрофесіонал, і йому не потрібно вивчати документацію. Людина бачить на екрані просто свій робочий стіл із стопками чистих бланків, папками з підшивками документів, журналами і відомостями.
Крім того, існує ряд сучасних технологій, що полегшують спілкування людини і комп'ютера. Ці технології особливо оцінять ті спеціалісти, яким доводилося працювати з незручними системами, де найпростіша операція потребує багатократних натискань кнопок клавіатури і складних переходів по меню.
Резюме
Одна з рис нашого часу - якісний стрибок в автоматизації фінансово-господарської і виробничої діяльності підприємств. Програми нового покоління -

 
 

Цікаве

Загрузка...