WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → 1.Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі. 2. Правила продажу електропобутових товарів. 3. Закупка товарів торговими підприємст - Реферат

1.Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі. 2. Правила продажу електропобутових товарів. 3. Закупка товарів торговими підприємст - Реферат

ватину при відпустці покупцю провадиться шляхом накладення метра брускового дерев'яного на тканину, що лежить на прилавку (столі) у вільному стані без складок.
Цим же методом відмірюють трикотажні полотнини, бавовняні, лляні і шовкові тканини (меблеві, декоративні, махрові, ворсові, костюмно-одежні й інші, їм подібні).
Тонкі і легкі бавовняні, лляні і шовкові тканини відмірюють метром брусковим дерев'яним шляхом відкидання тканини на прилавок ("в откидку") при вільному без натягу додатку тканини до метра.
Перед відпусткою рідин через дозатори, автомати йінші прилади необхідно щодня перевіряти:
а) наявність рідини в резервуарі і чистоту його фільтрів;
б) схоронність пломб мірних ємностей;
в) точність дози рідини (визначається відповідно до вимог технічної документації заводів-виготовлювачів).
При користуванні дозаторами, автоматами й іншими приладами необхідно строго дотримувати вимоги експлуатаційних документів на ці вироби (експлуатаційна документація поставляється в комплекті з виробами).
При користуванні засобами вимірів забороняється:
а) підкладати під ніжки циферблатних настільних ваг які-небудь предмети (картон, друзки і т.д.);
б) робити зважування на вагах, не захищених від дії вітру, дощу і снігу;
в) прив'язувати гирі до ваг або столу, а також зв'язувати їх між собою;
г) застосовувати гирі для інших цілей, крім зважування;
д) застосовувати гирі загального призначення 5 класу при зважуванні на товарних нерівноплечних вагах;
е) застосовувати гирі загального призначення 6 класу при зважуванні на настільних циферблатних вагах;
ж) користатися для відмірювання рідин брудними і деформованими (які мають вм'ятини і т.п.) мірами місткості;
з) користатися засобами вимірів із простроченим клеймом;
і) користатися складними і м'якими метрами або нанесеними на прилавок позначками (діленнями).
У торговому приміщенні, де провадиться зважування, відпустка або прийом товарів, забороняється зберігати засоби вимірів, несправні і не задовольняючі вимогам правил і інструкцій.
Несправні засоби вимірів (із простроченим клеймом, без клейма) можуть короткочасно знаходитися в підсобному приміщенні в упакованому або розібраному стані.
Догляд за засобами вимірів.
Терези, гирі, міри довжини й обсягу повинні міститися в справному стані і чистоті. Бруд, що потрапив на них, видаляють за допомогою м'якої тканини, чистою сухою щіткою або пензликом.
Терези, гирі й інші засоби вимірів повинні охоронятися від корозії (гирі в міру потреби протирають рідкою машинною олією, потім витирають насухо).
З появою корозії її варто видаляти м'якою тканиною, змоченою в бензині, і протирати сухою тканиною. При значній корозії гирі й інші засоби вимірів необхідно направляти в ремонт.
Площадки, чашки, лотки і платформи ваг, на яких зважуються продовольчі товари, необхідно щодня промивати гарячою водою з милом і харчовою содою, потім промивати чистою гарячою водою і протирати сухою тканиною.
Для догляду за засобами вимірів ваги варто застосовувати миючі засоби, дозволені Міністерством охорони здоров'я.
Переміщати пересувні товарні (нерівноплечні) ваги необхідно при закритих ізолірах і аретирах, за ручки, зберігаючи їх у горизонтальному положенні.
Терези, що мають колеса, дозволяється перекочувати тільки по рівній підлозі, асфальту і т.п. У всіх інших випадках їх варто переносити.
Особливо ретельний догляд потрібно за вагами лабораторними рівноплечними 2, 3, 4 класів і гирями до них. Терези повинні міститися в повній чистоті, причому для видалення пилу з коромисла повинен застосовуватися м'який пензлик, а для очищення чашок - м'яка тканина. Гирі повинні очищатися м'якою щіткою або замшею і зберігатися у відповідних гніздах закритого футляра. Брати гирі безпосередньо руками забороняється, необхідно користатися пінцетом, замшею або чистою тканиною.
Перенесення ваг будь-якої конструкції, їхня установка, догляд і обслуговування повинні здійснюватися в строгій відповідності з вимогами технічної документації заводу-виготовлювача.
Ремонт засобів вимірів повинен виконуватися спеціалізованим підприємством.
Після настроювання або ремонту, пов'язаних зі зняттям пломби, засіб вимірів повинен бути представлений на перевірку.
При ушкодженні відбитка перевірочного клейма або утраті свідчення, що підтверджує проходження перевірки, засоби вимірів повинні бути вилучені з застосування і спрямовані на позачергову перевірку.
2. Правила продажу електропобутових товарів.
Правила поширюються на всіх суб'єктів господарської діяльності на території України незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку та здійснюють продаж непродовольчих товарів.
Роздрібний продаж непродовольчих товарів здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі фірмові, підприємства з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства роздрібної торгівлі споживчої кооперації, дрібнороздрібну торговельну мережу.
Роздрібна торгівля виробами лікувально-гігієнічного та медичного призначення може здійснюватися через аптеки або їх структурні підрозділи.
Суб'єкт господарської діяльності повинен оснащувати складські, торговельні приміщення відповідним торговельно-технологічним обладнанням та інвентарем для належного виконання вимог із зберігання, підготовки до продажу, демонстрації та продажу непродовольчих товарів, а також вимог санітарно-гігієнічних, технологічних та пожежних норм і правил.
Суб'єкт господарської діяльності зобов'язаний забезпечити приймання, зберігання і продаж у роздрібній мережі непродовольчих товарів відповідно до вимог законодавчих актів, ГОСТів, ДСТУ, ТУ, зразків (еталонів).
Непродовольчі товари, продаж яких може негативно впливати на здоров'я людей, підлягають державній санітарно-гігієнічній експертизі в установленому законодавством порядку.
Усі непродовольчі товари у суб'єкта господарської діяльності мають бути з документами, наявність яких передбачена чинним законодавством (накладні, товарно-транспортні накладні, копії сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або копії свідоцтв про визнання відповідності на бланках установленого зразка).
Працівники суб'єкта господарської діяльності, які здійснюють обслуговування покупців, повинні мати спеціальну професійну підготовку: знати асортимент і якісні характеристики товарів певної групи, ознаки дефектів виробничого характеру; правила підготовки товарів до продажу; принципи розміщення, викладки товарів і оформлення

 
 

Цікаве

Загрузка...