WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Реклама в маркетинговій діяльності (кваліфікаційна робота) - Реферат

Реклама в маркетинговій діяльності (кваліфікаційна робота) - Реферат

ДОПОМОГИ
РЕКЛАМИ?
71% мешканців України не вдаються до рекламних оголошень. Це може означати таке:
o або більшість товарів, що пропонуються на українському ринку, призначені для переважної меншості мешканців;
o або компанії, що пропонують товари призначені для більшості, не знайшли тієї форми презентації товару, яка полегшила б процес зустрічі товару із споживачами;
o або компанії, що пропонують свої товари, не знайшли тих засобів реклами, які найефективніше впливають на цільову аудиторію, викликаючи у неї зацікавленість у товарі.
Першу позицію можемо відразу відкинути, оскільки всі громадяни незалежно від бажання і матеріального становища, у тої чи інший спосіб є споживачами товарів і послуг. "Монітор" свідчить, що громадяни України цікавляться марками товарів. Але найвідомішими є марки товарів вітчизняного виробництва, які давно існують на ринку і звичні для споживача або закордонні марки, що дуже широко рекламувалися.
Величезна кількість торгових, товарних марок, поданих на ринку України, не тільки не приваблюють нашого споживача, але навіть залишаються йомуневідомими. Реклама цих товарів не виконує навіть інформаційної функції, не кажучи вже про спонукальну.
Якої ж інформації бракує споживачеві в рекламних оголошеннях, щоб він використовував її як засіб знайомства з товарною пропозицією на ринку?
Графік 2.
ЯКА ІНФОРМАЦІЯ ПОВИННА
ОБОВ'ЯЗКОВО БУТИ ПРЕДСТАВЛЕНА В
РЕКЛАМІ
Інформація, яку споживач шукає в рекламі і не знаходить ( що, мабуть, і зупиняє більшість з них від звернення до рекламних оголошень у цільовому порядку) є такою:
o вартість товару або послуги;
o де і як можливо купити товар;
o переваги товару над іншими.
Якщо перші дві позиції стосуються інформаційної частини рекламного оголошення, то третя свідчить про те, що у рекламі, яка пропонується, порушується основа основ ефективної реклами -ексклюзивна товарна пропозиція.
Реклама може продати товар лише у тому випадку, якщо вона дала споживачеві можливість побачити у товарі якості, яких немає у жодного іншого товару.
Якщо ж товар не має яскравих розпізнавальних особливостей (чого практично ніколи не буває), то необхідне використання таких рекламних засобів, які викликали б інтерес спочатку, якщо не до товару, то хоча б приваблювали до реклами цього товару.
Реклама якого змісту перш за все приваблює українського споживача?
Графік 3.
ІНФОРМАЦІЯ ЯКОГО ТИПУ РЕКЛАМИ ДІЄ НА ВАС
НАЙБІЛЬШ ПЕРЕКОНЛИВО?
Найпереконливіше на споживача діє реклама:
o з рекомендаціями спеціалістів;
o за участю людей, що користуються цим товаром;
o з приваблюючим і пояснювальним текстом. Якщо перші дві позиції доволі часто ми спостерігаємо у телевізійній рекламі західного виробництва (у вітчизняній практично ніколи), то третя позиція стосується у більшій мірі реклами в пресі.
Якщо споживач дивиться рекламу у виданнях перідичної преси, на нього справляє враження перш за все реклама такого виду:
o реклама з фотографічними елементами (24%);
o реклама у вигляді малюнка (23%);
o реклама лише з самим текстом (12%).
Якщо споживач хоче дізнатися про товар, що його зацікавив, він звертається до таких джерел:
o знайомств і друзів;
o власної інформації і досвіду;
o спеціалістів.
Перше і третє джерело є тією адаптуючою ланкою, яка підвищує ступінь довіри споживача до інформації, що пропонується в рекламі. Адже, знайомі і друзі отримали свої знання з цієї ж реклами, а потім перевірити власному досвіді її достовірність. Вони у цьому випадку стають на один ступінь із спеціалістами.
З власної інформації і досвіду - це означає, що споживач потрапив під вплив реклами мимоволі. Він не пам'ятає ні самого джерела інформації, ні того моменту, коли з ним це відбулося і тому йому здається, що він просто сам знає, що такий стан справ. Так діє дуже професійна реклама. Основний й принцип - щоб запам'ятати не лише рекламу, а товар.
Можливий інший шлях - самостійного збирання думок, ходіння по магазинах, роздивлення прилавків, читання статей про товари і послуги тощо. Але при такій тактиці споживач так чи інакше має справу з тією ж рекламою, тільки не у формі прямих оголошень, а у формі упаковки товару, рекламних щитів, вивісок, буклетів, статей про фірми і товари, реклами на місці продаж тощо.
Джерела, що найбільше приваблюють увагу споживача, розташувались таким чином:
o телебачення - 42%;
o газети - 17Уо;
o радіо - 5%.
Якого ж типу реклама найчастіше мимоволі приваблює увагу споживача до себе і тим самим до товару?
При перегляді реклами споживача найбільш вражає: красиво зроблена реклама; гумористичний елементі; популярний актор, зайнятий у рекламі; реклама нового незвичайного товару; незвичайність сюжету.
Результати останніх опитувань в рамках глобальних соціологічних досліджень, координатором і організатором яких стали ROPER STARCH WORLDWIDE, MAMARONECK & N.Y., говорять, що всього 3% жителів України вважають рекламу джерелом корисної інформації і 10% говорять про її повну відповідність інтелектуальним і естетичним запитам споживача.
Результати досліджень і опитувань за межами України та СНД дали інші співвідношення, набагато більш приємні для ока рекламних виробників. Відповідні 30% і 38% іноземних респондентів вважають рекламу корисною і вповні відповідаючою їх інтелектуальному рівневі.
Необхідно згадати про методи, за допомогою яких проводились дослідження, здійснювалось опрацювання даних та складався рейтинг. Метод опитування, який до недавнього часу залишався єдиним в побудові рейтингів вітчизняних засобах масової інформації дає, як відомо, досить приблизну картину, тому що на відповіді респондентів накладається багато психологічних факторів. Більш досконалим методом дослідження аудиторії є аудіметричний. Проте аудіметрія потребує значних матеріальних витрат, до яких рекламодавці України, судячи по всьому, ще не готові.
Поки що довелося обмежитись іншим засобом Вивчення аудиторії, так званим методом щоденникової панелі. Перше загальноукраїнське дослідження такого роду проводить фірма "Socis Sallup Ukraine" з червня 1996 року, опираючись головним чином на закордонний дослід, взагалі дослідження засобів масової інформації (Монітор Засобів масової інформації, щоквартальні опитування) і фінансові можливості потенційних клієнтів.
Результати подібних досліджень досить об'єктивно відображають реальність сьогоднішнього "дивлення" телебачення як в цілому, так і окремих каналів.
Розділ 3. Перспективи розвитку реклами в Україні
§1. Напрямки вдосконалення реклами на вітчизняних підприємствах
Досвід вітчизняної реклами і особливо дві рекламні виставки, проведені у Києві у вересні та листопаді 1996 року (Реклама-96 та Рекласвіт) показали:

 
 

Цікаве

Загрузка...