WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Реклама в маркетинговій діяльності (кваліфікаційна робота) - Реферат

Реклама в маркетинговій діяльності (кваліфікаційна робота) - Реферат

найновіших явищ на українському та російському ринках реклами, її "хресний батько" - відома міжнародна компанія "Совам Телепорт", засновниками якої є такі телекомунікаційні гіганти як Інститут автоматизованих систем - ІАС (Росія), корпорація "Cable & Wireless Рlс." (Великобританія), корпорація "Global Telesystems" - GTS (США).
В Україні весь спектр послуг "Совама" надає її партнер -компанія "Совам Телепорт Київський відділ". Головний продукт цієї інформ-системи - глобальна інформація про фінансові ринки України, Росії, країн СНД. Так, одночасно з економічною інформацією користувачі інформ-системи (а їх 66 мільйонів комп'ютерних адрес на всіх континентах світу) будуть отримувати оригінальну рекламну продукцію із Росії, України, країн СНД.
Що ж представляє собою КЕР як новий вид візуальної реклами і які переваги КЕР для рекламодавців, споживачів реклами? Перше, що приваблює - це високий "комунікаційний" рівень, так як 66 мільйонів комп'ютерних адрес - потенційних споживачів КЕР переконають будь-кого. Другий аргумент - "часова стійкість" в порівнянні з звичайними рекламними щитами, які підпадають під інтенсивний вплив атмосфери тощо. Третій фактор - "мобільно-інформативний". Комп'ютер буде постійно і ціленаправлено впливати тими чи іншими характеристиками на потенційних споживачів. Четвертий рівень - це "естетично-функціональний". При розробці даної інформ-системи було максимально враховано механізми їїемоційного впливу на споживача. Принципово важливо, що споживач, отримавши цю кольорово-звукову наркотичну дозу КЕР, зможе одночасно замовить рекламу і товар як користувач цієї інформ-системи. Нарешті, п'ятий рівень - "цінова структура послуг". Характеризується на відміну від інших видів видів реклами найбільш низькими ринковими цінами, отже, КЕР, але виключно в потужній інфраструктурі компанії типу "Совам Телепорта" дозволяє сформувати максимально взаємовигідний для всіх суб'єктів ринку замкнутий цикл від реклами товару до його розповсюдження на світовому ринку. Не виключено, що в подальшому майбутньому КЕР розповсюдиться не тільки в Росії, Україні, країнах СНД, але і в Західній Європі.
§2. Стан ринку рекламних послуг ( м. Чернівці)
Соціологічний центр обласної організації товариства "Знання" провів 23-28 листопада 1995 року соціологічне дослідження "Ефективність реклами в засобах масової інформації". За репрезентативною вибіркою (з врахуванням віку, статі та освіти) було опитано 625 жителів м. Чернівців. Дане опитування містило ІЗ запитань. З даного опитування можна зробити наступні висновки. Переважна більшість опитаних - 68.1% віддає перевагу такому засобу масової інформації як телебачення. Досить малу частку прихильності населення займає радіо (11.2%), газети (17.5%); 18.9% відповіли, що віддають перевагу всім засобам масової інформації в однаковій мірі.
Щодо популярності місцевих телеканалів у жителів міста спостерігається така картина: більшість віддає перевагу каналу ТВА (51.6%), 10-му каналу (30.4%), Чернівецькому телебаченню (26.7%).
За мірою цікавості телерадіопередачі і газети були оцінені у наступному порядку:
1. ТВА - 57.4%
2. канал - 53.5%
3. Щотижневі місцеві газети - 49.5%
4. Обласне радіо - 35.9%
5. Радіостанція "Буковина" - 28.7%
6. Чернівецьке обласне телебачення - 26.5%.
Оцінка за п'ятибальною школою (де 5 - найвища оцінка, а 1-найнижча) телерадіопередачі і газети за мірою цікавості
Назва "5" +"4" "3" "2" + "1"
І.ТВА 57.4% 24.9% 17.7%
2.10 канал 53.5% 30.3% 16.2%
3. Щотижневі місцеві газети 49.5% 26.9% 23.6%
4. Обласне радіо 35.5% 25.8% 38.3%
5. Радіостанція "Буковина" 28.7% 25.4% 45.8%
6. Чернівецьке обласне телебачення 26.5% 32.6% 40.8%
За мірою довіри до того, що вам повідомляють, телерадіопередачі і газети були оцінені:
І. Обласне радіо - 46.0%
2. Щотижневі місцеві газети - 44.7%
3. 10-й канал - 43.5%
4. ТВА - 41.6%
5. Чернівецьке обласне телебачення - 38.8%
6. Радіостанція "Буковина" - 34.7%.
Оцінка за п'ятибальною шкалою
(де 5 -найвища оцінка, а 1 - найнижча)
телерадіопередачі і газети за мірою довіри до того,
що вони повідомляють
Назва "5" +"4"' "3" "3" + "1"
1. Обласне радіо 46% 28.7% 25.3%
2. Щотижневі місцеві газети 44.7% 29.7% 25.6%
3.10 канал 43.5% 37.1% 19.4%
4. ТВА 41.6% 35.0% 23.4%
5. Чернівецьке обласне телебачення 38.8% 32.2% 29.0%
6. Радіостанція "Буковина" 34.7% 32.4% 32.9%
Більшість опитаних, тобто 40.2% вважає, що найбільш достатньо висвітлює події, що відбуваються в місті чи області, Чернівецьке обласне телебачення; ТВА -38.2%; 10-й канал - 30.6%. 64% опитаних вважають, що місцеве телебачення повинно в однаковій мірі висвітлювати як проблеми міста та області, так і державні та зарубіжні події; 26% вважає, що місцеве телебачення повинно більше висвітлювати місцеві проблеми, а вже потім -зарубіжні, і лише 10% вважають, що місцеве телебачення в першу чергу повинно висвітлювати загальнодержавні та зарубіжні події, а потім - місцеві.
Чи достатньо телебачення висвітлює події,
що відбуваються в місті, області?
так ні
1. Чернівецьке обласне телебачення 40.2% 59.8%
2. ТВА 38.2% 61.8%
3.10 канал 30.6% 69.4%
Що ж стосується конкретно ситуації на Чернівецькому рекламному ринку, то до послуг рекламоносіїв міста в основному звертаються місцеві рекламодавці. Хоча такими є і деяка частина підприємств з інших областей, які зацікавлені у співпраці з Чернівецьким регіоном.
Деякі підприємства міста є рекламодавцями більшого масштабу.
Наприклад, Чернівецький машинобудівний завод міг би вести рекламну діяльність на континентальному рівні, але на практиці цього немає, бо в теперішній кризовій економічній ситуації об'єм його робіт дуже обмежений і він працює безпосередньо напряму з клієнтом.
Нестача коштів дуже сильно стримує розвиток рекламної справи в Україні. Не є винятком в цьому процесі і місто Чернівці. По місту нараховується близько 10 рекламно-комерційних служб (деякі з них по праву можна назвати рекламними агентствами, інші є все ж таки лише рекламно-комерційними підрозділами структур, до складу яких вони входять з більшою чи меншою долею самостійності у веденні своїх справ, але для зручності і в силу відсутності чітких меж та інших обставин, всіх їх надалі будемо називати рекламними агентствами), але більш-менш добре функціонують лише деякі з них. Та й то діапазон їх робіт не такий широкий, як хотілося б. їхня рекламна діяльність значно вужча, ніж записано у статутах цих агентств.
Приведу коротку характеристику деяких із реально діючих рекламних агентств міста. Утворення більшості з них припадає на початок 90-х років.
На території міста Чернівці перше рекламне агентство було створене при центрі НТТМ Ленінського району і носило

 
 

Цікаве

Загрузка...