WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Політика цін і умов продажу ПриватБанку - Курсова робота

Політика цін і умов продажу ПриватБанку - Курсова робота

розривів у поточній діяльності, термінове кредитування, надання кредитних ліній, а також операцій з інвестиційного кредитування й фінансового лізингу.
Залежно від мети використання кредиту і форми його погашення банк надає:
" овердрафт
" термінові кредити
" кредитні лінії
" кредити по лініях ЕБРР і НУФ
" авальний кредит
" факторинг
" форфейтинг
" лізинговий кредит
" банківські гарантії.
Кредитування, зокрема малого й середнього бізнесу, є для ПриватБанку одним з найпріоритетніших напрямків діяльності. В банку створені й відпрацьовані кредитні технології, що дозволяють мінімізувати витрати на обслуговування кредитів цьому сектору економіки, що найближчим часом сприятиме збільшенню обсягів кредитів, які банк надає малим і середнім підприємствам. ПриватБанк активно розвиває Програму підтримки малого й середнього бізнесу в Україні(мікрокредитування) як за рахунок власних коштів, так і за рахунок коштів ЄБРР (лінія SME-1) і НУФ (Німецько-Український фонд).
ПриватБанк вживає активних заходів для надання клієнтам послуг з кредитування на придбання нерухомості, автомобілів, товарів широкого вжитку в кредит в рамках Програми "Розстрочка".
ВАЛЮТООБМІННІ ОПЕРАЦІЇ НА ВНУТРІШНЬОМУ РИНКУ
" Купівля валюти за дорученням клієнтів банку за національну (іноземну) валюту
" Продаж валюти за дорученням клієнтів банку за національну (іноземну) валюту
фінансування міжнародної торгівлі і документарні операції
" Обслуговування розрахунків по експортно-імпортних контрактах клієнтів, здійснюваних в формі:
o документарних акредитивів
o чистого й документарного інкасо
o банківських гарантій та резервних акредитивів
" Фінансування торгівлі
послуги консалтингу й структурованого фінансування міжнародної торгівлі.
" Надання банківських гарантій
" Гарантія виконання договору
" Авансова гарантія
" Гарантія забезпечення повернення займу, кредиту
" Митна гарантія
" Тендерна гарантія.
КРЕДИТЫ
Станом на 01.01.2002 р. кредитний портфель юридичних осіб до формування резервів склав 3453 млн грн, збільшившись за минулий рік на 64,7%.
Окремо хотілося б виділити такі напрямки в кредитній діяльності ПриватБанку:
ПРОГРАМА "РОЗСТРОЧКА"
Протягом 2001 р. кількість підприємств торгово-сервісної мережі, що співробітничають з банком за програмою "Розстрочка", досягло 1577 по всій Україні. Для порівняння, на 01.01.2001 р. угоди по продажу товарів (нерухомості, автомобілів) в розстрочку з ПриватБанком підписали 287 підприємств.
У 2001 р. ПриватБанком укладені угоди про співробітництво з крупним дилером автомобілів вітчизняних і зарубіжних марок: СП "АвтоЗАЗ - ДЕУ", Корпорація "Автоінвестстрой" (автомобілі ВАЗ, ГАЗ, УАЗ, ЗІЛ, Audi), ПІІ ТОВ "Автохаус Київ" і ТОВ "Автохаус Кий" (автомобілі Opel, Nissan, Renault).
ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ
У 2002 р. банком продовжено територіальний розвиток Програми мікрокредитування в системі ПриватБанку за рахунок власних коштів. До кінця 2001 р. кількість кредитних експертів, навчених технології мікрокредитування, досягла 86 чоловік в усіх регіонах України. Крім того, 14 грудня в Дніпропетровську на базі Індустріального відділення ПриватБанку відбулось відкриття Центру мікрокредитування, орієнтованого на обслуговування приватних підприємців і представників малого бізнесу.
Проведені заходи дали можливість збільшити портфель мікрокредитів банку, виданих як за рахунок власних коштів, так і за рахунок ресурсів ЄБРР і НУФ, до 2138 кредитів на загальну суму 15 297 496 доларів США. Зокрема, портфель мікрокредитів, виданих ПриватБанком по лініях ЄБРР і НУФ, на кінець 2001 р. включав 1827 кредитів обсягом 8 604 541 дол. США. Для обслуговування цих кредитів від міжнародних фінансових організацій ПриватБанку надані довгострокові ресурси на суму 8,5 млн дол. США по лінії ЄБРР і 1,5 млн німецьких марок по лінії НУФ.
КРЕДИТУВАННЯ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ
У 2001 р. банк продовжив активну роботу у фінансуванні підприємств агропромислового комплексу.
В рамках Постанови КМУ No 59 від 27.01.2001 р. "Про часткову компенсацію ставок по кредитах комерційних банків, виданих сільськогосподарським виробникам та іншим підприємствам агропромислового комплексу в 2001 році" було видано кредитів на загальну суму 253 104 195 грн. Це в 4,85 раза більше, ніж було видано в рамках аналогічної постанови в 2000 р.
Враховуючи накопичений досвід, банк планує в 2002 році проводити політику дальшого збільшення обсягів кредитування підприємств АПК й активізації фінансової діяльності в даному секторі ринку, не знижуючи при цьому прийнятного рівня ризику по виданих кредитах.
ДЕПОЗИТЫ
Станом на 01.01.2002 р. депозити й кошти "до запитання" юридичних осіб системи ПриватБанк становили 2 354 млн в гривневому еквіваленті, що становить 21% росту порівняно з 01.01.2001 р.
Найбільшу частку в галузевій структурі депонованих коштів банку в 2001р. складають ресурси підприємств торгівлі - 1 576 млн грн (42% у загальному портфелі депозитів банку), на промислові підприємства України (хімічна, паливна, виробництво будівельних матеріалів) припадає приблизно 9% загального портфеля банку (170,9 млн грн).
ПриватБанк є одним із лідерів на українському ринку по наданню інвестиційних послуг своїм клієнтам. Великий досвід і висококваліфікований персонал гарантують клієнтам банку обслуговування найвищого рівня.
Серед основних напрямків інвестиційної діяльності можна виділити:
надання клієнтам-інвесторам і клієнтам-споживачам інвестицій комплексу послуг оператора фондового і фінансового ринків, включаючи послуги торговця, реєстратора і зберігача цінних паперів, керуючого корпоративними правами і фінансами в процесі інвестиційної діяльності по залученню і розміщенню грошових коштів клієнтів.
Пріоритетними напрямами для інвестування є цінні папери:
- підприємств нафтохімічної, гірничодобувної, металургійної й енергетичної галузей промисловості України;
- підприємств сільськогосподарського комплексу (елеватори, хлібоприймальні пункти, масложиркомбінати й інші);
- страхових і юридичних компаній, охоронних, кадрових і рекламних агентств, засобів масової інформації, інтернет-провайдерів, операторів мобільного зв`язку, букмекерських контор та інших підприємств, які дозволяють банку розширити комплекс послуг для клієнтів;
- надання клієнтам консультаційних послуг по створенню нових господарських товариств, по зміні організаційно правових форм діючих господарських товариств, а також по санації і ліквідації підприємств банкрутів;
- інвестування грошових коштів банку в фінансові інструменти фондового ринку, спрямованого на формування диверсифікованого портфеля цінних паперів

 
 

Цікаве

Загрузка...