WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Політика цін і умов продажу ПриватБанку - Курсова робота

Політика цін і умов продажу ПриватБанку - Курсова робота

механізм оформлення зовнішньоторговельної угоди.
Структура, а також зміст контракту визначаються предметом умови, побажаннями, вимогами сторін. Якщо предмет договору - машини, устаткування, с. г. техніка, то у структурі його можуть з'явитися і інші розділи, такі як технічні умови, умови випробувань, приймання, вимоги до технічної документації, умови монтування та технічного обслуговування тощо.
Товарні біржі, аукціони, асоціаціїторговельних інжинірингових, консалтингових фірм, споживачами, посередниками найчастіше готуються типові умови контрактів.
Процедуру вибору гуртового посередника (торговця) можна звести до таких послідовних етапів:
- процедура вивчення фінансово-комерційного становища кандидата у посередники (тривалість, досвід, динаміка, структура капіталу);
- визначення структури товарної номенклатури посередника та близькість товарів за характеристикою даної товарної маси;
- зона діяльності гуртового торговця;
- громадська оцінка можливостей посередника;
- ефективність та динаміка виходу на нові ринки;
- рівень модернізації складських приміщень;
- стан під Тзних шляхів;
- рівень обліку товарних запасів.
Для визначення результативності та ефективності діяльності гуртових посередників користуються такою системою показників:
- кількість контактів з потенційними суб'єктами;
- кількість укладених угод-контрактів;
- кількість контрактових суб'єктів;
- кількість фактично задіяних агентів;
- час, затрачений на укладання контрактів;
- продуктивність праці торгового агента (кількість контактів і контрактів у день, тривалість часу, затраченого на 1 контракт);
- виторг 1 агента з 1 контракту; на 1 год. укладання контракту;
- питома вага представницьких витрат у обсязі виторгу.
Результативність та ефективність заготівельно-збутової діяльності торговельної організації залежить від швидкості руху товарів, рівня конкуренції, ширини та глибини товарного асортименту, цінової політики, оптимальної структури каналів розподілу, стимулювання збуту і рекламування товарів і послуг, кваліфікації та комунікабельності торговельних працівників, персонального продажу.
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗБУТУ ТОВАРІВ У СИСТЕМІ
ТОВАРОПРОСУВАННЯ
Для забезпечення ефективної реалізації вироблених товарів підприємства здійснюють комплекс заходів, який забезпечує фізичне переміщення та розподіл товарної маси у ринковому просторі, доведення товарів до споживачів і організацію їх ефективного споживання або використання. Все це присутнє у розробці маркетингової збутової стратегії.
Слід враховувати, що збут - це один із головних елементів маркетингу, який стоїть позаду таких елементів як виявлення споживчих потреб, розробка товарів і встановлення на них відповідної ціни, налагодження системи їх ефективного стимулювання.
Роль збуту у маркетинговій діяльності обумовлена наступними обставинами:
- у сфері збуту визначається результат комерційного виробництва;
- пристосування збутової мережі до запитів споживачів впливає на перемогу у конкурентній боротьбі;
- збутова мережа продовжує процес виробництва, беручи на себе функцію доробки товарів, сортування, розфасовку і упакування;
- на стадії збуту чітко вимальовуються смаки, запити і переваги споживачів.
Дослідження основних форм і методів збуту спрямоване на пошук перспективних засобів просування товарів від виробника до кінцевого споживача і організацію роздрібної торгівлі на основі все-стороннього аналізу і оцінки ефективності використовуваних каналів і способів розподілу і збуту.
Основними критеріями відбору каналів збуту є:
- швидкість товаропросування;
- рівень витрат обігу;
- обсяги реалізації товарів.
Ефективною вважається така система підібраних каналів збуту і методів, яка доводить товар до місця реалізації за дуже короткий термін, затрати на організацію мінімальні, обсяги продажу та прибутки максимально високі. Головною метою відбору методів і каналів збуту є скорочення сумарної величини збутових витрат, яке залежить від рівня комерційної роботи і служби збуту. У процесі формування стратегії збуту фірма змушена враховувати наступні фактори:
- наявність повної інформації про кількість та концентрацію покупців, величину разової закупівлі, рівень доходів, закономірності поведінки у момент купівлі, традиції та смаки;
- фінансові можливості своєї фірми, конкурентоспроможність, основні напрямки ринкової стратегії, масштаби виробництва та наявність потужностей;
- повна характеристика товарів - вид, середня ціна, сезонність виробництва та попиту, вимоги до технічного обслуговування, строки використання та зберігання;
- ступінь конкуренції і збутова політика конкурентів, їх чисельність, збутова стратегія і тактика;
- особливості ринку, його фактична місткість, торгова марка, торговельний досвід;
- порівняльна вартість різноманітних збутових систем.
Розробка і реалізація збутової стратегії передбачає вирішення наступних питань: вибір каналу збуту, обгрунтування оптимального методу збуту і відбір посередників, організація сервісного обслуговування.
- Маркетингова політика розподілу - це діяльність фірми щодо планування, реалізації та контролю за переміщенням товарів, сировини і матеріалів через широку мережу посередницьких пунктів до споживача.
Корисність маркетингової політики розподілу та збуту полягає в забезпеченні своєчасного пропонування товару (корисність часу), доставки товарів до місць попиту (корисність місць), зміна форми і вигляду товарів з метою досягнення більшої привабливості для споживачів (корисність форми), можливості придбання товарів (корисність власності).
У практичній діяльності спеціалісти-маркетологи здійснюють прогнозування збуту за такими показниками: загальний обсяг, насичення ринку (верхня межа), ціни, збут кожного виду продукції, збут за географічним принципом, ціни конкурентів, рівень запасів.
Прогнозування здійснюють за наступними методами: аналіз тренду, аналіз частки ринку, опитування продавців, опитування споживачів, метод послідовних співвідношень, метод нарощування ринку, метод статистичного аналізу.
Збутова функція маркетингу проходить через ряд опосередкованих елементів, каналів розподілу, які входять у систему товаропросування.
Важливим елементом у збутовій стратегії підприємства є сервіс. Під впливом науково-технічного прогресу ринок насичується різноманітними технічними засобами, оснащений електронікою, автоматизованими системами управління, навісними та причіпними пристроями та обладнанням. Із зростанням наукової місткості у технічних засобах відбуваються технічні зупинки та помилки в екс-плуатації, у зв'язку з чим зросли вимоги до якості і

 
 

Цікаве

Загрузка...