WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка комплексу маркетингу фірми “Renesanse” - Курсова робота

Розробка комплексу маркетингу фірми “Renesanse” - Курсова робота

свої ринки і збільшити обсяги збуту.
Канал прямого маркетингу передбачає продаж товару безпосередньо від виробника до споживача без участі посередника. Нульовий канал розподілу реалізується шляхом створення власного фірмового магазину фірми "Ренесанс". Планується відкрити мережу фірмових магазинів у регіоні.Фірма також планує збут продукції через залучення посередників, зокрема оптових і роздрібних. На дворівневому каналі діють два посередники. На споживчому ринку такими посередниками якраз і бувають оптовий і роздрібний торговці.
Ширину каналу розподілу визначає кількість незалежних учасників на кожному рівні каналу. В даному випадку фірмою застосовується селективний розподіл, який передбачає відбір найкращих посередників із тих, які готові надати свої послуги. Фірма намагається поєднувати контроль над каналом, престижний образ із достатнім обсягом продажу і прибутку.
При виборі посередників фірмі слід враховувати характеристики незалежних оптовиків з повним і обмеженим циклами обслуговування, а також агентів, комісіонерів і брокерів. Отже, фірма обирає незалежних оптовиків змішаного асортименту товарів і дистриб'юторів, а також залежних оптовиків (брокерів і агентів виробника). І нарешті фірмі потрібно обґрунтувати вибір кінцевої ланки каналів збуту. Роздрібний продаж товарів фірмою може здійснюватись через дилерів, спеціалізовані магазини і незалежних роздрібних торговців із середнім рівнем цін.
Загальновідомо, що обсяг реалізації продукції фірми є динамічним показником і внаслідок впливу різних факторів може змінюватись. Тому доцільно провести аналіз беззбитковості і знайти точку критичного збуту, при якій ціна дорівнює собівартості і фірма за рахунок доходів від реалізації може лише покрити свої витрати.
Наведемо графічну інтерпретацію аналізу беззбитковості.
Графік беззбитковості
Знаходжу критичне значення обсягу реалізації:
Ц*Nкр=Nкр*V+F Nкр=F/(Ц-V) Nкр=248230,4/(59,01 - 20,96) = 6524 шт.
Отже, якщо обсяг збуту менший ніж Nкр= 6524шт., то фірма матиме збитки, а якщо більше - прибутки
5. Комунікаційна політика
Маркетингові комунікації спрямовані на інформування, переконання та нагадування споживачам про підприємство. Тут стимулюється збут товару, створюється і забезпечується імідж фірми в очах громадськості.
Метою маркетингових комунікацій є формування попиту та стимулювання збуту.
Система маркетингових комунікацій складається з чотирьох рівнів:
" реклама;
" public relations;
" стимулювання збуту;
" персональний продаж.
Реклама.
Реклама фірми "Ренесанс" в основному орієнтується на підтримання у свідомості споживачів позитивного іміджу нашої торгової марки. Але на даному етапі завданням реклами є інформування споживачів про випущений фірмою новий товар, його характеристики та можливості придбання.
Оскільки наш коньяк розрахований на всі вікові категорії, старші за 21 років, з середнім рівнем доходів, і наша фірма працює у багатьох регіонах Західної України, бажано, щоб реклама охоплювала якомога більшу аудиторію. Отже, доцільно розмістити рекламу на телебаченні та радіо, оскільки ці два рекламоносії охоплюють найбільшу кількість населення, а також порівняна вартість звернення у цих рекламоносіях не висока..
Осільки порівняна вартість звернення в періодичних виданнях є вищою, а їх розповсюдженість нижчою, в газетах і журналах рекламу вирішено не розміщувати.
Ми вважаємо за потрібне використовувати друковану рекламу (буклети, календарі тощо) і розповсюджувати її в громадських місцях.
Рекламне звернення:
Відчувши смак цього коньку, ви оціните вишукану довершеність,яка мимохідь перенесе в епоху шедеврів.
Оцініть довершеність смаку "Р ", дегустуючи його і пам'ятаючи, що вміння пити - це мистецтво".
Public relations
Спрямовані на формування іміджу фірми. Підприємство "Ренесанс" бере активну участь у виставках продовольчих товарів і саме влаштовує дегустацію своїх коньяків на різноманітних заходах, що мають характер події (День міста, День Незалежності, День молоді тощо)
Також наша фірма виступає спонсором деяких культурних заходів, таких як концерти відомих виконавців. Свою спонсорську діяльність ми збираємось розширити і на благодійні заходи.
У створенні іміджу фірми важливу роль відіграють і дні "відкритих дверей", які підприємство влаштовує щороку.
Стиулювання збуту передбачає різноманітні знижки, розпродажі, лотереї тощо.
Отже, стмулювання збуту передбачає мотивацію споживачів. Стимулювання збуту нашого нового коньяку "Ренесанс" представлене акцією, в результаті якої, купуючи коньяк"Ренесанс", можна отримати безкоштовну вечерю у вишуканому ресторані, де до столу подають вишуканий коньяк нашої фірми
Так само наша фірма надає знижки оптповим покупцям.
Персональний продаж: для організаторів різноманітних свят, бенкетів, весіль, які роблять велике замовлення безпосередньо у виробника проводяться спеціальні консультації при виборі коньяку, щоб вони як найкраще підкреслювали атмосферу святкового столу.
Висновок
Отже, виконуючи дану курсову роботу, ми прийняли низку рішень по чотирьох складових комплексу маркетингу : товару, ціні, організації збуту продукції і методах її просування.
Щодо самого товару, основне, що ми враховували, - це те , що споживач купує насолоду від витонченого смаку, хороший настрій, а не просто пляшку коньяку... Не другорядну роль при розробленні товару відіграла і упаковка, метою якої є перш за все зацікавити потенційного споживача. Крім цьоговона є засобом комунікації з нашим споживачем.
При прийнятті рішеннь по ціноутворенню орієнтувались на те, що підприємство прагне завоювати лідерство за якістю продукції, а головний орієнтир ціноутворення - збільшення частки ринку.
Збутова і комунікаційна політика орієнтуються перш за все на просування нового товару - коньяку "Ренесанс" .
Перш ніж виходити на ринок, було проведено ретельний аналіз споживчої потреби та коньюктури ринку. Оскільки естетичні потреби людей не можливо повністю задовільнити (смаки споживачів сильно відрізняються одні від одних), ми на основі проведеної сегментації, враховуючи параметри нового товару, визначили споживачів, на потреби яких будемо орієнтуватись в нашій діяльності.
Отже, завдяки характеристикам товару, котрі відмінні від якостей товарів конкурентів, у поєднанні з активною діяльністю з просування товару, підприємство знайшло своє місце на ринку, відокремлене у свідомості споживачів від аналогічних товарів конкурентів, тобто, знайшло свою "нішу" на ринку.
Список літератури
1. Мороз Л.А., Чухрай Н.І. Маркетинг: навч. посібник. - Л.: ДУ "ЛП", 1999. - 244с.
2. Котлер Ф., Армстронг Г., Сондерс Д., Вонг В. Основы маркетинга. - К.., М., СПб.: Издат. дом "Вильямс", 1998. - 1056с.
3. Прауде В.Р., Білий О. Б. Маркетинг. - К.: Вища шк., 1994. - 256с.
4. Эванс Дж. Р., Берман Б. Маркетинг. - М.: Экономика, 1993. - 335с.
5. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования. - М., 1998. - 416с.
6. Бравнов А. А. Маркетинг малого предприятия: Практическое пособие. - К.: ВИРА - Р, 1998.-384с.
7. Войчек А. В. Маркетинговий менеджмент: Підручник. - К.: КНЕУ, 1998.-268с.
8. Горновенко С.С. Маркетинг: Підручник для вузів. - К.: Лібра, 1998.-384р.
9. Цигачко Л., Ноздрева Р.Б. Маркетинг: как побеждать на рынке. - М.: 1990.-304с.

 
 

Цікаве

Загрузка...