WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Соціальні основи маркетингу - Реферат

Соціальні основи маркетингу - Реферат

виробнича, орієнтована всередину, тобто сфокусована на виробнику. Вона стверджує, що споживачі надають перевагу знайомим товарам і формам, в яких вони існують, і тому маркетинг заключається в роботі, яка направлена на удосконалення якості цих товарів. Але ця теорія випускає з виду те, що споживач в своєму бажанні до задоволення власних потреб може звернутися до удосконалених іншими товарах, якщо вони задовольняють ці потреби краще.
Концепція збуту - стверджує, що споживачі не будуть купувати товар компанії в достатній для її існування кількості, якщо вона не прийме значних зусиль у стимулюванні торгівлі. Мета концепції збуту складається з того, щоб забезпечити усіма відомими способами, не турбуючись про те, чи буде споживач задоволений після купівлі і чи будуть доходи від продажу. Власники ресторанів часто звертаються до агресивної реклами, коли відчувають спад в збуті і не хотять проаналізувати причини цього спаду. Вони не намагаються покращити свій товар, щоб він більше відповідав змінам на ринку. Вони працюють нав?язуючи свій товар споживачам через рекламу, але в кінці кінців вони будуть вимушені піти з бізнесу, оскільки їх товар не задовольняє потреб ринку. Концепція збуту ніде так не поширена як в індустрії гостинності, головним чином через хронічне перевиробництво у виді надлишку вільних місць. Фактично кожен її сектор колись страждав чи зараз страждає від перевиробництва.
Маркетингова концепція - це найбільш сучасна теорія ведення бізнесу. Ця концепція стверджує що досягнення підприємством своєї мети залежить від того на скільки точно воно визначило потреби та бажання цільового ринку і на скільки успішно задовольняє його потреби в порівнянні з конкурентами. Маркетингову концепцію дуже часто путають з концепцією збуту. Збутова концепція показує процес функціонування підприємства в середині, а маркетингова - розвернуто.
Початковий пункт Фокус Засоби Цілі
Виробництво Існуючі товари Продаж і просування Доходи через збільшення збуту
Концепція збуту
Ринок Потреби стратегії Інтегрований маркетинг Доходи через задоволення покупця
Маркетингова концепція
Мал. 2. Різниця між збутовою та маркетинговою кенцепціями
Суть маркетингової концепції можна сформувати так - компанія координує всі дії, які будуть сприяти задоволенню потреб покупця і діставати для себе прибуток, створюючи і піддержуючи у покупців стан задоволеності.
Соціальна концепція - це найновіше досягнення філософії бізнесу. Вона стверджує, що підприємство має визначати потреби, бажання та інтереси свого цільового ринку і задовольняти їх більш ефективно ніж конкуренти, так щоб підтримувати чи підвищувати рівень благополуччя споживачів і суспільства в цілому. Прихильники соціальної концепції маркетингу хотіли б, щоб організації, які стоять на охороні інтересів суспільства, підштовхували корпорації до рішень, які сприяли б благополуччю суспільства в перспективі, наприклад, суспільний тиск можна відчути в питаннях маркетингу цигарок та алкоголю. Ресторани та їх асоціації в деяких містах організовують курси для офіціантів, на яких їх вчать бути відповідальними за те коли вони носять клієнтам спиртне. Менеджери та офіціанти мають знати як завадити клієнтам напитися і як спілкуватися з тими, хто все-таки напився.
Індустрії гостинності рекомендується вводити в життя багато міроприємств екологічного характеру. З них видалення з баків для відходів предметів з пластику, скла, металу, зведення до мінімуму використання хімікатів, продовження життя машин а також постільної білизни, використовуючи її в якості ганчірок. Дуже часто пропонують використовувати обладнання, що дозволяє економити енергію, воду, проведенням профілактичних оглядів техніки, озеленення території.
3. Розвиток маркетингу в майбутньому.
Маркетинг - це одна з найбільш динамічно розвиваючихся сфер людської діяльності. Кожне нове десятиліття заставляє менеджерів по маркетингу переоцінювати свої методики і ставити перед собою нові цілі. З усіх задач які стоять перед сучасною індустрією гостинності дві треба особливо підкреслити. Це посилення конкуренції у всесвітньому масштабі та потреба в посиленні соціальної відповідальності.
Швидка глобалізація галузі. За два останні десятиліття світова економіка потерпіла корінні зміни. Географічна відстань та різниця в культурі значно скоротилася з появленням надзвукових літаків, факсів, телексів, комп?ютерних мереж. Це дозволило корпораціям значно розширити свій географічний ринок, свої можливості купувати та виробляти. В результаті створилася значно більш складна ринкова мережа як для самих корпорацій так і для самих споживачів.
Потреба в більш етичній та соціальній відповідальності. Підсвідомо риночники постійно стикаються з багатьма дилемами морального характеру. Як потрібно поступити в даних обставинах, не все зрозуміло. Оскільки не всі менеджери по маркетингу мають чіткі моральні принципи. Фірмам необхідно створити свої корпоративні кодекси маркетингової етики - ці кодекси мають описувати взаємовідносини з дистриб?юторами, обслуговуванням клієнтів, рекламні стандарти, розробки товарів та інше. Менеджеру необхідно притримуватися чітких принципів. Компанії та їх менеджери мають керуватися високими етичними нормами, приймаючи колективні рішення. Кожна корпорація та її менеджери мають виробляти для себе філософію соціальної відповідальності та етично коректної поведінки. Соціальна концепція маркетингу потребує, щоб кожен менеджер знав границю, за якою закінчується те, що є законним і дозволено, і виробляти для себе принципи, які засновані на особистій особистості, корпоративній честі, і довгострокових інтересах клієнтів.
4. Специфічні можливості індустрії гостинності.
В стратегічному плануванні готельна та курортна індустрії мають специфічні можливості. Інші галузі індустрії гостинності, такі як - авіалінії, круїзні ліні, великі мережі ресторанів, що мають у високій степені централізоване управління, в системі якого приймаються основні стратегічні рішення невідрізняються від виробничого сектора економіки.
Підприємства готельної і курортної індустрії мають специфіку управління та організаційну структуру, які ускладнюють процес стратегічного планування. Великі мережі підприємств цього типу зазвичай не володіють своєю власністю, тобто якою управляють. Деякі мережі готелів відповідають тільки за їх управління. Власники готелів та будинків відпочинку дуже часто мало цікавляться своєю власністю та не знають про неї. В цілому світі готелі частіше купуються заради податкових пільг, які мають мати власники такого роду нерухомості. Фірми, які управляють готелями мають дуже мало реальної влади, щоб заставити власника нерухомості зробити необхідні інвестиції чи ввести стратегічно важливі новинки. Відділу маркетингу відводиться значна роль в стратегічному плануванні. Він постійно підтримує тісні зв?язки з клієнтом і тому є відповідальним за вивчення і виявлення їх можливостей і зазвичай володіє цією інформацією, важливість якої неможливо переоцінити для стратегічного планування.
5. Терміни.
Бажання - це конкретні форми які приймають потреби людини під впливом загальної культури та індивідуальних цінностей.
Індустрія гостинності - це служба, яка надає послуги харчування та проживання разом з відповідними сферами діяльності.
Маркетинг - людська діяльність - направлена на задоволення потреб та бажань через процеси обміну.
Ринок - деяка кількість дійсних або потенціальних покупців товарів.
Соціальна концепція маркетингу - теорія, згідно якої підприємство повинно саме впливати на потреби, бажання та інтереси цільових ринків та задовольняти їх більш ефективно ніж конкуренти з тим, щоб підтримувати або підвищувати рівень благополуччя споживачів і суспільства в цілому.
Попит - людські бажання підкріплені купівельною спроможністю.
Товар - все те, що може бути запропоновано на ринку на розгляд покупців для купівлі і наступного використання чи споживання.

 
 

Цікаве

Загрузка...