WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Реклама - Реферат

Реклама - Реферат

рекламиУкраїни та діяльнотсі суб'єктів зовішньоекономічної діяльності на цьому ринку.
У другій главі показана і досліджена рекламна діяльність ДП "Тівей Україна", його витрати на рекламування та їх ефективність.
Третя глава присвячена розробці рекламної програми ДП "Тівей Україна", концепції рекламної діяльності фірми та розрахунку бюджета рекламування.
1.Реклама в системі міжнародного маркетингу.
1.1. Класифікація реклами.
Сучасна реклама має чітку наукову базу. Вона озброєна науковими засобами, виробленими психологією та соціологією.
Засоби рекламного бізнесу вкладаються в систему точної наукової класифікації. Нею охоплено всі складові рекламного процесу: рекламодавців, споживачів, об'єкти реклами, рекламні засоби та носії, соціальні та виробничо-економічні умови комерційної діяльності, а також саму рекламу.
В класифікації реклами розрізніють два поняття: реклама як процес (тоді її краще визначати терміном "рекламування") та реклама як продукт (тобто рекламне звернення).
Численні зарубіжні спеціалісти в галузі рекламного бізнесу створили цілісну систему класифікації реклами і як процесу, і як продукту. Основою цієї системи є поділ реклами на групи за такими ознаками, рис.1.1.:
" вид реклами;
" мета отримання прибутку;
" способи передавання інформації;
" метод передавання інформації;
" характер емоційного впливу та спосіб його передавання;
" характер взаємодії;
" предмет рекламування;
" суб'єкт рекламування;
" цілі рекламування;
" інтенсивність реклами;
" тип рекламодавця;
" форма використання носіїв реклами.
класифікаційна ознака: РЕКЛАМА
вид реклами==> бізнесова соціальна політична релігійна
мета отримання прибутку==> комерційна некомерційна
способи передавання інформації==> в ЗМС пряма на місці продажу особистісна "персональний продаж"
метод розповсюдження реклами==> пресова поштова аудіо-візуальна аудіо- на місці продажу зовнішня
характер емоційного впливу==>
+ спосіб його передачі==> раціональна емоційна + "жорстка" "м'яка"
характер взаємодії==> позиційна масованої дії стимулююча порівняльна імітуюча
предмет рекламування==> - продукту - фірми спільна
цілі рекламування==> інформативна умовляюча нагадуюча інформаційна
інтенсивність реклами==> низькоінтесивна середньоінтенсивна високоінтенсивна
тип рекламодавця==> виробників посередників держ.органів Р.агенцій приватних осіб
форма використання носіїв реклами==> "звичайні оголошення" з допомогою "знаменітостей" "пересічна" "симпатична"
Рис. № 1
"Класифікація реклами"
Вид реклами.
За цією ознакою реклама поділяється на бізнесову, соціальну, політичну та релігійну.
Бізнесова реклама має на меті довести комерційну інформацію рекламодавця до споживача, сприяючи продажу товару, послуги, ідеї.
Соціальна рекламна інформація - це некомерційна інформація державних органів з питань здорового способу життя, охорони здоров'я, охорони природи, збереження енергоресурсів, профілактики правопорушень, соціального захисту та безпеки населення. У такій рекламі не згадується ні конкретна продукція, ні її виробник. Особи, які здійснюють на безоплатній основі діяльність з поширення соціальної рекламної інформації або передають для цього власні кошти, користуються пільгами, передбаченими законодавством України.
Політична реклама має дуже специфічні ознаки: її метою є створення популярності окремим політичним лідерам чи партіям. Залучають для цього так званих іміджмейкерів, тобто професіоналів, що знають, якими засобами можна створити привабливий образ котрогось політичного діяча чи партії.
Релігійна реклама має на меті поширення інформації про релігійне життя, окремі події та свята релігійних громад. Ця реклама також має специфічні ознаки, що визначаться самою суттю релігійних відносин.
Комерційна та некомерційна реклама.
Звичайно метою рекламування є збільшення обсягу продажу та отримання додаткового прибутку чи стабілізація свого становища на ринку. Однак реклама може бути некомерційною, коли наприклад, рекламодавцями є некомерційні організації (державні, громадські, політичні та інші), метою яких є не отримання прибутку, а так звана суспільна корисність - оголошення про наймання на роботу, офіційні повідомлення, релігійна інформація та ін.
Некомерційною рекламою можна також вважати заходи для встановлення добрих людських відносин в самій фірмі, а також між фірмою та державою, фімою та громадськістю. Це некомерційні статті, теле- та радіопередачі, прес-конференції з приводу некомерційних подій в житті фірми, різні культурні та соціальні заходи, які не мають комерційних цілей. Реклама державних символів, способу життя в країні, хоч і є некомерційною, однак важить більше, ніж комерційна, оскільки виховує почуття національної гордості та любові до своєї країни.
Способи передачі інформації.
За цією ознакою реклама поділяється за такими напрямами:
" реклама в засобах масової інформації;
" пряма реклама;
" реклама на місці продажу;
" особистісна реклама;
" персональний продаж.
Реклама в засобах масової інформації - це класична реклама, тобто платне, однонапрямлене та неособистісне звернення, що вміщується в засобах масової інформації (газети, радіо, телебачення) з метою повідомлення певній групі людей якихось фактів про товари, послуги чи ідеї. Тобто повідомлення є платним, зворотний зв'язок забезпечується з певним запізненням - тільки через кінцеву поведінку потенційного покупця; реклама адресується не конкретній людині, а цільовій аудиторії.
Прямою рекламою називають усі пов'язані з пошуками нових клієнтів та торгових угод операції, що здійснюються поштою, телефоном, безпосереднім вкладенням проспектів у поштові скриньки, а також через пресу у вигляді відрізних купонів-замовлень для читачів. Сюди також належить продаж товарів за каталогами, спеціальна інформація для промисловців та спеціалістів різних галузей. Завжди діють дві форми прямої реклами: одна - інформує, інша - продає.
Варстість прямої поштової реклами в розрахунку на один контакт є порівняно високою. Вона може бути виправданою тільки за умови, коли рекламодавець точно знатиме, що його звернення потрапило до рук тих, кому воно потрібно.
Відтак раніше ніж організувати цю роботу, треба скласти перелік потрібних адрес. В економічно розвинутих країнах діють навіть спеціальні брокери з продажу таких списків. Вони мають банк адрес за різними сегментами ринку. Це фірми, підприємці, банки, агентства, приватні особи, що розподілені на спеціальні групи за майновими, сімейними, релігійними, освітніми цензами та інтересами.
Інший вид реклами - реклама на місці продажу - це комплекс заходів для доведення комерційної іформації до покупця безпосередньо на місці продажу товару, інформації, яка б спонукала його до негайної дії, тобто купівлі. Ясна річ, вона має справляти значний психологічний вплив, яскраво і

 
 

Цікаве

Загрузка...