WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка комплексу маркетингу фірми (на прикладі уявної фірми "Силует" - Курсова робота

Розробка комплексу маркетингу фірми (на прикладі уявної фірми "Силует" - Курсова робота

можливе значення. Специфіка цільового сигменту вимагає активної роботи в напрямку насиченості, поглиблення та розширення асортименту товарів.
Одним із важливих елементів товарної політики підприємства є рішення про використання товарної марки . Пропозиція під товарною маркою сприяє зміцненню ринкових позицій, але в одночас потребує додаткових витрат і відповідно підвищує ціну свого товару. Для фйірми запропоновано наступну товарну марку:
Рис.3. Товарна марка.
Також фірма незабуває про такий елемент товарної політики як упаковка, який в умовах розвинутого ринку стає дедалі дієвішим інструментом маркетингу.
Рользовнішньої упаковки виконуватимуть пакети із зазначенням товарної марки на них, а також фірмові паперові сумочки.
Рис.4. Фірмова упаковка.
До упаковки буде входити і вішак до костюмів, етикетка з значенням торгової марки, штрих-код, а також вказівки по догляду за виробом.
Позиції товару на ринку можуть бути суттєво підписані додатковими послугами і вигодами, що відображає ІІІ рівень товару. Фірмою передбачається надавати гарантії та послуги по доставці
3. Ціноутворення.
Другою складовою комплексу маркетингу є ціна, яка може мати найрізноманітніші види . Виважена цінова політика здійснює значний вплив на ринковий успіх підприємства. Ціни тісно пов'язані з іншими складовими комплексу маркетингу, передусім із товаром, його якісними характеристиками, рівнем сервісу, тощо. Формування цінової політики передбачає прийняття великої кількості стратегічних і тактичних рішень. Найскладніші рішення пов'язані із встановленням цін на нові товари. Після виходу товару на ринок необхідно пристосувати ціни до змін кон'юктури ринку на різних етапах.
Визначення ціни здійснюється у декілька етапів. На першому етапі слід визначити цілі ціноутворення, які є похідними від загальнофірмових цілей. Для фірми "Силует" на даному етапі діяльності основною ціллю ціноутворення є збільшення частин ринку. Планується встановити відносно невисокі ціни з метою збільшення осягів збуту, поліпшення позицій на ринку, прорив на нові цільові ринки, що у майбутньому приведе до збільшення прибутків.
Наступним етапом процесу ціноутворення є вибір цінової стратегії. Вибираючи відповіднустратегію, ураховують цілі цінової політикифірми, а також психологію ціносприйняття.
Наступним етапом процесу ціноутворення є вибір цінової стратегії. Вибираючи відповідну стратегію, ураховують цілі цінової політики фірми, а також психологію ціноутворення. Доцільно застосувати не одну цінову стратегію, а їх комбінацію, з метою досягнення найбільшого ефекту.
Фірма притримується цінової стратегії щодо показників "ціна-якість", зокрема стратегії цінових переваг. Це дає можливість рекламувати себе так: " Ми пропонуємо товар тієї самої якості, але за прийнятними цінами!"
Доцільно також застосувати стратегію незоокруглених цін. Такі ціни на декілька одиниць нижчі від подальшого округленого числа (289грн.) - здебільшого сприймаються споживачами як ретельно розраховані і створюють враження трохи нижчого рівня ціни ніж насправді.
Після визначення цінових стратегій слід переходити до
вибору моделі і конкретного методу розрахунку ціни. У практиці застосовують різноманітні методи визначення вихідної ціни на товари, які об'єднані у 3 базові моделі:
1) модель ціноутворення, що базується на витратах виробництва;
2) модель ціноутворення що базується на попиті;
3) модель, що базується на конкуренції.
Фірма "Силует" застосовує модель ціноутворення, що базується на витратах виробництва та застосовує метод надбавок. Це найпоширеніший метод, оскільки він простий у використанні, адже фірма значно більше знає про власні витрати, ніж про ринковий попит.
Згідно з цим методом ціну товару визначають додаванням до витрат на його виробництво і збут певної надбавки.
Розрахунок здійснюють виходячи із собівартості продукції.
Ц=S(1+Hs ) , де
100
S- собівартість товару;
Hs- надбавка у відсотках за собівартістю;
Але доцільно для найбільшого ефекту від використання цього методу коригувати в подальшому ціну з урахуванням кон'юктури конкретного ринку.
Отже, розрахуємо цілу продукції для фірми "Силует":
- собівартість базовоїмоделі ділового костюму 190 грн.;
- надбавка до собівартості = 20%;
- податок на додану вартість = 20%.
Ц = 190 * (1+20/100)*(1=20/100) = 266грн.
Після того, як цінова стратегія починає втілювпатися у життя, вона потребує постійного користування для урахування змін у витратах, конкуренції, попиті тощо. Ціни можна пристосовувати використовуючи поправки чи зарахування. Фірма планує впровадити у практику знижки за кількість купленого товару, атакожсезонні знижки(оскільки одяг має сезонний характер). Це дасть можливість як збільшити оборот, так і завоювати довіру потенційних споживачів.
4. Організація збуту продукції.
Метод розповсюдження збутутовару є третім елементом комплексу маркетингу. Збутова політика фірми має органічно поєднуватись з іншими елементами комплексу маркетингу: характеристиками товару, його позиціонуванням на ринку, ціновими стратегіями, методами просування товару. Збутову діяльність розрізняють в розрізі двох проблем:
- Створення ефективної системи розподілу, формування каналів збуту;
- Опталізація фізичного приміщення товарів, їх транспортування і складування.
Каналпрямого маркетингу передбачає продаж товару
безпосередньо від виробника до споживача без участі посередника. Дальший канал розподілу рнеалізується шляхом створення власного фірмового магазину фірми "Силует, який знаходиться на її балансі. Магазин відкрито у приміщенні фірми силует": м. Коломия, вул. Валова, 3а; працює без вихідних з 9 до 18 години. Планується відкрити мережу фірмових магазинів в регіоні.
На однорівневому класі діє один посередник (роздрібний торговець). Фірма також планує збут продукції через залучення посередників, зокрема роздрібних. Застосовується розподіл який передбачаєвідбір найкращихпосередників із тих, які готові надати свої послуги. Фірма намагається поєднувати контроль над каналом, престижний образ із достатнім обсягом продажу і прибутку.
Як ми знаємо обсяг реалізаціїпродукції фірми є динамічним показником і внаслідок впливу різних факторів може змінюватись. Тому доцільно провести аналіз беззбитковості і знайти точку критичного збкту, при якій ціна дорівнює собівартості і фірма за рахунок доходів від реалізації може лише покрити свої витрати.
Вихідні дані для курсовоїроботи. Таблиця1.
№ Показники(за рік) Одиниця виміру Сума
1 Загальна с/в продукції

 
 

Цікаве

Загрузка...