WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингові посередники - Реферат

Маркетингові посередники - Реферат

- жителі навколишніх районів, асортимент більш різноманітний, ніж в супермаркетах, але вибір не дуже багатий. В асортименті - продукти, готовий одяг і трикотаж, взуття, інструмент, косметика.
БАКАЛІЙНІ МАГАЗИНИ - торгівля продовольчими товарами.
УНІВЕРСАМИ - магазини самообслуговування. Торгівля товарами повсякденного попиту. Універсами, як правило, мають спеціалізовані відділи (м'ясний, рибний, текстиль, тканини). Торгова площа - більше 300 кв.м.
УНІВЕРМАГИ - магазини, в асортименті яких велика кількість товарних груп (не обов'язково зв'язаних між собою).
ТОРГОВИЙ ДІМ - крупні торгові підприємства, в асортимент яких входять різноманітні товари -продовольчі, лікеро-горілчані, тютюнові вироби, одяг, текстиль, меблі, різна апаратура, скло. Торговий дім може розміщуватись в багатьох будинках. За рахунок черговий магазин. Прискорення товарообігу досягається зниження цін. Як правило, вони є результатом співробітництва декількох підприємців.
ТОРГОВІ ЦЕНТРИ - складаються з багатьох самостійних спеціалізованих магазинів, а також пошти, банку, поліцейського відділення, пункту медичної допомоги, дитячого майданчика. Як правило, є пішохідною зоною.
МАГАЗИН "ТОВАРИ-ПОШТОЮ" - здійснюють торгівлю накладною платнею, згідно розповсюджених каталогів. Постійний покупець, як правило, у таких магазинах відкриває свій рахунок. Асортимент пропонованих товарів дуже різноманітний.
Немагазинні форми роздрібної торгівлі:
· торговельні автомати.
· прямий продаж вдома.
· прямий збут поштою та телефоном.
Критерії вибору торгівельного посередника
Критерії Причини вибору
Фінансові аспекти · великі фінансові можливості;
· тривала фінансова стабільність.
Організація і основні показники збуту · наявність розвинутої збутової мережі;
· високі темпи зростання товарообороту;
· велика кількість зайнятих у виконанні посередницьких функцій;
· досвідченість персоналу.
Асортимент товару, що реалізується · висока якість продукції;
· гармонійність номенклатури;
· відсутність товарів-конкурентів.
Загальне число найменувань товарів · кількість найменувань товарів не занадто велика у зв'язку з необхідністю уваги до товарів фірми.
Репутація · висока.
Охоплення ринку · високе;
· близькість до споживача.
Запаси і складські приміщення · оптимальні запаси;
· високий технічний рівень;
· оснащеність складських приміщень
Управління · лідерство у своїй сфері бізнесу;
· агресивність;
· висока кваліфікація менеджерів.
Вибираючи оптовика оцінюють такі фактори:
· ставлення посередника до товару фірми;
· знання товару фірми;
· надійність стану в галузі;
· фінансовий стан оптовика;
· способи отримання замовлень;
· політика цін;
· обладнання складів і зручність під'їздів;
· зона дії.
Вибираючи агента аналізують такі його характеристики:
· зона дії;
· рівень кваліфікації збутового персоналу;
· становище в галузі та ділові контакти;
· асортимент товару.
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПТОВОЇ І РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ.
ПРОДАЖ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМІВОЯЖЕРІВ
Комівояжери є працівниками фірми і знаходяться в адміністративному підпорядкуванні цієї фірми. В залежності від наданих повноважень існують комівояжери з повноваженнями по укладанню контрактів або без них. Діяльність комівояжерів оплачується фіксованим окладом, до якого можуть бути нараховані комісійні в залежності від досягнутих результатів. Ці комісійні часто виплачуються таким чином, що, починаючи з мінімального обороту, його збільшення супроводжується прогресивним збільшенням комісійних ставок.
ЗБУТОВІ ФІЛІАЛИ.
Як правило, великі філіали шукають дорогу до споживача завдяки створенню збутових філіалів (галузевих, виробничих, закордонних). Наявність таких філіалів позитивно позначається на консультаційних та сервісних послугах, на швидкості поставок товарів споживачу. Конкретні форми реалізації збутових філіалів надзвичайно різноманітні. До них належать усі заклади що економічно залежні від головної фірми, а отже несамостійні в своїх рішеннях. Різні також і правові форми збутових філіалів.
ДОГОВІРНІ ЗБУТОВИКИ.
Система договірних збутовиків є однією з форм кооперації, коли виробник укладає з продавцем договір, згідно якого продавець зобов'язується продавати виключно вироби цього виробника і докладати усіх зусиль для їх збуту згідно концепції виробника. Як правило, договірний збутовик зобов'язується взяти на себе складське господарство, технічне обслуговування (включно запчастини), ремонт і т.і. Хоча договірний збутовик, з правової точки зору, незалежний і, як правило, між партнерами договору не існує довгострокових фінансових зв'язків, договірний збутових може використовувати ім'я та фірмовий знак виробника. Виробник надає торговцю права виключності та інші пільги.
ТОРГОВІ ПРЕДСТАВНИКИ.
Торгові представники є незалежними у правовому відношенні підприємцями, котрі постійно займаються тим, що, хоча б для одного підприємства здійснюють посередництво та укладають угоди. Вони не одержують право власності на товар і не зазнають зв'язаного з цим ризику. Функції торгових посередників в деякій мірі збігаються з функціями комівояжерів і відрізняються від них своєю правовою незалежністю і діяльністю.
Самостійність торгового представника знаходить своє відображення у тому, що він має право самостійно організовувати свою діяльність, але це не виключає того, що "однофірмові представники" знаходяться в деякій залежності від фірми, яку представляють і по своєму статусу наближаються до комівояжерів. При розриві угоди з торговим представником йому надається право на виплату компенсацій. Якщо торговий представник працює на декілька фірм, то вироби цих фірм не повинні конкурувати між собою, а навпаки, доповнювати один одного. Завдяки цьому відповідні фірми можуть одержати значні переваги, наприклад, коли обсяг угод на одній з фірм або невеликий, або носить періодичний характер (сезон) і достатній для навантаження лише одного представника. Важливо і те, що завдяки асортиментній комбінації виробів однієї фірми з товарами іншої забезпечується поліпшення збуту. В результаті одна фірма отримує значну перевагу від того, що її представники працюють на інших

 
 

Цікаве

Загрузка...