WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Формування маркетингової цинової політики на підприємстві - Реферат

Формування маркетингової цинової політики на підприємстві - Реферат

"Кодак"),
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН НА ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ ВИРОБНИЦТВА.
Переробка м'яса, виробництво нафтопродуктів та інших хімікатів часто пов'язані з появою різного роду побічних продуктів. Якщо ці побічні продукти не мають значної цінності, а позбавлення від них дорого коштує, то це відіб'ється на ціні основного товару. Виробник прагне знайти ринок для цих другорядних продуктів і готовий прийняти будь-яку ціну, якщо вона покриває витрати на їх зберігання та доставку.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН ЗА ГЕОГРАФІЧНІМ ПРИНЦИПОМ.
Географічний підхід до ціноутворення припускає прийняття рішення щодо встановлення фірмою різних цін для споживачів у різних частинах країни. Доставка товару клієнту, який знаходиться далеко, коштує фірмі дорожче, ніж клієнту, розташованому неподалік.
Існує 5 основних варіантів встановлення ціни за географічною ознакою.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІНИ ФОБ.
Цей варіант означає, що товар передається перевізнику на умовах франко-вагон, після чого всі права на цей товар та відповідальність за нього переходять до замовника, який оплачує всі витрати на транспортування від місця знаходження заводу до місця призначення. Прихильники встановлення ціни ФОБ в місцях виникнення товару вважають цей метод самим справедливим прийомом оцінки транспортних витрат, так як кожен замовник сплачує за себе сам.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЄДИНОЇ ЦІНИ 3 ВКЛЮЧЕННЯМ ДО НЕЇ ВИТРАТ НА ДОСТАВКУ.
Цей метод є повною протилежністю методу встановлення ціни ФОБ у місці виготовлення товару. В даному випадку фірма визначає єдину ціну з включенням до неї однієї і тієї ж суми транспортних витрат, незалежно від віддаленості клієнтів. Оплата за перевезення дорівнює середній сумі транспортних витрат.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЗОНАЛЬНИХ ЦІН.
Метод представляє собою щось середнє між методом ціни ФОБ у місці виготовлення товару і методом єдиної ціни до якої включені витрати на доставку. Фірма виділяє дві (або декілька) зони. Всі замовники, що знаходяться в межах однієї зони, платять одну й ту ж сумарну ціну, яка підвищується при віддаленні зони.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН ВІДНОСНО ДО БАЗИСНОГО ПУНКТУ.
Цей метод дозволяє продавцю обрати те чи інше місто в якості базисного і стягувати зі своїх замовників транспортні витрати в сумі, що дорівнює вартості доставки з цього пункту, незалежно від того, звідки в дійсності відбувається відвантаження.
В таких галузях промисловості, як цукрова, цементна, сталеливарна і автомобільна, методом встановлення цін відносно єдиного базисного пункту користувалися протягом багатьох літ, але зараз він стає менш популярним. Для досягнення більшої гнучкості ряд фірм обирають сьогодні в якості базисних декілька міст. В цьому випадку транспортні витрати обраховуються від найближчого міста до замовника базисного пункту.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН 3 ПРИЙНЯТТЯМ НА СЕБЕ ВИТРАТ НА ДОСТАВКУ.
Продавець, зацікавлений в підтримці ділових стосунків з конкретним покупцем або з певним географічним районом, може скористатися цим. Можливо він вважає, що йому вдасться розширити обсяги діяльності і середні витрати знизяться, перекривши додаткові транспортні витрати.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН ЗІ ЗНИЖКАМИ ТА ЗАЛІКАМИ.
В якості винагороди споживачів за певні дії, такі, як рання сплата рахунків, закупівля великих обсягів або міжсезонні закупки, багато з фірм готові змінити свої початкові ціни.
ЗНИЖКИ ЗА ПЛАТІЖ ГОТІВКОЮ (сконто).
Під такою знижкою розуміють зниження ціни для покупців, які оперативно сплачують по рахунках. Якщо платіж проводиться протягом 30-ти діб, а покупець розрахується протягом 10-ти діб, то сума платежу буде на 2% меншою. Знижка повинна надаватись усім покупцям, які виконали цю умову. Подібні знижки типові для багатьох галузей діяльності і допомагають покращити стан ліквідності продавця й скоротити витрати, пов'язані зі стягненням кредитів та безнадійних боргів.
ЗНИЖКА ЗА КІЛЬКІСТЬ ТОВАРУ.
Під такою знижкою розуміють зниження ціни для покупців, які придбали велику кількість товару. Типовим прикладом є умова "10 дол./шт. при придбанні менше 100 шт., 9 дол./шт. при придбанні 100 шт. і більше". Знижки за кількість товару повинні пропонуватись всім замовникам і вони не можуть бути більше від суми економії витрат продавця, пов'язаних зі збутом великих партій товару.
ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗНИЖКИ (ЗНИЖКИ У СФЕРІ ТОРГІВЛІ).
Ці знижки пропонуються виробниками службам товаропросування, які виконують певні функції по продажу товарів, їх зберіганню і обліку. Виробник може пропонувати усілякі функціональні знижки різним торговим каналам, оскільки вони надають йому різні за характером послуги.
СЕЗОННІ ЗНИЖКИ.
Під такими знижками розуміють зниження ціни для споживачів, які роблять міжсезонні закупки товарів чи послуг. Сезонні знижки дозволяють продавцю підтримувати більш стабільний рівень виробництва протягом всього року.
ЗАЛІКИ
Під заліками розуміють інші види знижок з прейскурантної ціни. Наприклад, товарообмінний залік - це зниження ціни нового товару при умові повернення старого. Товарообмінний залік найбільш часто використовується при торгівлі автомобілями та деякими іншими категоріями товарів тривалого користовування.
ВСТАНОВЛЕННЯ ЦІН ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ ЗБУТУ
За певних обставин фірми тимчасово призначають на свої товари ціни нижчі за прейскурантні, а іноді навіть нижчі від собівартості. Таке встановлення піни для стимулювання збуту відбувається в різних формах:
· універсами та універмаги призначають на деякі товари ціни як на "збиткових лідерів" заради заохочування покупців у надії, що вони одночасно придбають і інші товари зі звичайними націнками;
· для принаджування клієнтів у певні періоди часу продавці також використовують ціни для особливих випадків (так, для залучення до магазинів втомлених від передноворічних покупок людей кожен рік в січні влаштовуються зимові розпродажі);
· іноді виробники пропонують споживачам, що купують товар у дилерів у визначений відрізок часузнижку за сплату готівкою.
Ініціативне зниження цін.
На думку про зниження цін фірму можуть наштовхнути декілька обставин. Одна з них - недостатнє завантаженні! виробничих потужностей. Ще однією обставиною може стати скорочення частки ринку під тиском шаленої цінової конкуренції. Фірма виступає ініціаторок зниження ціни і у тих випадках, коли намагається за допомогою низьких цін домогтися домінуючого становища на ринку. Для цього вона або відразу виходить на ринок з цінами нижчими, ніж у конкурентів, або першою знижує ціни з надією дістати собі таку частку ринку, яка забезпечить зменшення витрат виробництва за рахунок зростання його обсягів.
Ініціативне підвищення цін.
В останні роки багато фірм змушені підвищувати свої ціни. Вони роблять це усвідомлюючи, що зростання цін викличе незадоволення споживачів, дистриб'юторів та власного торгівельного персоналу. Однією з причин, що викликає таке підвищення, є стійка всесвітня інфляція, яка обумовлена зростанням витрат. Ще однією обставиною, яка призводить до підвищення цін, є наявність надмірного попиту. Коли фірма невзмозі повністю задовольнити потреби своїх замовників, вона може підняти свої ціни, запровадити нормований розподіл товару або ужити те та інше одночасно.
Використана література
" Акулич М.Л. Основы маркетинга.- М., 1999.
" Ассэль Г. Маркетинг: принципы и стратегия.- М.,1999.-804с.
" Багиев Г.Л. Маркетинг. - М.: Экономика, 1999.- 703с.
" Галузевий маркетинг /А.Дем'янов, Е Савельєа.- К., 1997.- 176с.
" Гаркавенко С.С. Маркетинг. - Київ, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...