WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Інформаційні знаки та їхня комунікативна роль - Реферат

Інформаційні знаки та їхня комунікативна роль - Реферат

такого товару: його не можна реалізувати за кордоном і все складніше реалізувати в нас, бо переважна більшість солідних торговців уже не відмовиться від автоматизованого обліку,
Штрих-коди виконують, крім своїх основних функцій інформативного та ідентифікаційного характеру, іще кілька допоміжних: оперативне керування процесами транспортування, збільшення швидкості й культури обслуговування покупців, інформативне забезпечення маркетингових досліджень. ( І 3 погляду маркетологів, можна назвати такі переваги використання штрих-кодування:
Для виробників - це можливість повної автоматизації про-I? обліку, сортування і складування виготовленої продукції, 1КУ товарних запасів, процесів формування замовлень торгових організацій;
o для оптових посередників - це автоматизація приймання _ варів згідно із супровідними документами, обліку й контролю товарних запасів на складі, значне прискорення оформлення документі
o для транспортних організацій - прискорення приймання здачі товарів
o для роздрібних продавців - прискорене приймання товарів за якістю та асортиментом, автоматизований облік і контроль товарних запасів у магазині, автоматизація складування, контроль за збереженням товарів, забезпечення оптимальних строків поповнення товарних запасів.
Перші спроби розробки універсальної автоматизованої системи ідентифікації товарів почалися ще в 60-х pp. у США і Канаді за допомогою кодів "UPC". 1977 року з ініціативи 12 європейських держав було створено Європейську асоціацію товарної нумерації "EAN" та розроблено європейський стандарт товарної нумерації і символьного маркування, який став міжнародним. Система "EAN" є універсальною. У рамках цієї системи розроблено й запроваджено в багатьох країнах стандарт електронного обміну даними (EANCOM).
Штрих-коди мають вигляд чорних і світлих ліній різної товщини (штрихи та пробіли), що їх зчитує скануючий пристрій, котрий передає інформацію на комп'ютер.
Штрих-коди поділяються на два види: європейський "EAN" І американський "UPC". Ці коди є найпоширенішими. Коди "EAN" підрозділяються на три типи: EAN-8, EAN-13 і EAN-14.
Структура цих кодів складається з коду країни, де перебуває банк даних; коду організації - виробника або продавця; коду інформації про товар; коду упаковки товару (тільки для системи EAN-14) і контрольної цифри. ч
С Компонентні знаки призначаються для інформування про добавки, які додаються з різною метою до продукції харчової промисловості, або про якісь важливі компоненти, що входять до складу інших товарів.
Найчастіше трапляються компонентні знаки, позначені літерою "Е" і три або чотиризначним цифровим кодом.
Усі харчові добавки поділено на функціональні класи залежно від технологічних функцій (за міжнародною системою кодування харчових добавок "INS"):
Е 100 - Е 182 - барвники;
Е 200 і вище - консерванти;
Е 300 і вище - антиокиснювачі, так звані антиоксиданти, які зменшують швидкість окиснення продуктів харчування;
Е 400 і вище - стабілізатори, що зберігають задану консистенцію харчових продуктів;
Е 500 і вище - емульгатори, що підтримують належну структуру продуктів харчування;
Е 600 і вище - підсилювачі смаку та аромату;
Е 700 і вище - запасні індекси;
Е 800 і вище - антифлотанти, які зменшують створення зайвої піни в харчових продуктах;
Е 1000 і, вище - харчові глазурі, підсолоджувачі, реагенти, що запобігають черствінню, тощо.
Якщо на упаковці миючого засобу є літери "Е" або "Р", це означає, що він містить ензими, які полегшують видалення білкових забруднень. (
Розмірні знаки призначено для позначення конкретних фізичних величин, які дають кількісну характеристику товару. Найчастіше для визначення маси нетто застосовується знак "е" (від англійського слова "exactly" або німецького "exact", що означає "точно", "рівно", "однаково"), об'єму - знак "V". До умовного позначення фізичної величини додається фактичний розмір цієї величини у прийнятій системі вимірювання. Найчастіше це одиниці виміру за системою СІ, рідше - національні одиниці виміру країни-імпортера (фут, дюйм тощо). Але у Великобританії з 2000 р. чинні також одиниці виміру системи СІ.
Експлуатаційні знаки використовуються для інформування споживача щодо правил експлуатації: зображення праски із вказівкою температури прасування, таза із зазначенням температури прання тощо, їхнім різновидом є знаки управління на складних технічних товарах: крапки на прасках з терморегулятором, які показують тепловий режим прасування, зірочки на холодильниках і морозильних камерах, що позначають діапазон охолоджу-вання, різноманітні стрілочки, крапки та інші умовні позначення на багатьох електро- і радіоприладах.
Маніпуляційні знаки призначаються для інформування про способи поводження з товаром. До них належать вказівки типу "Не кантувати", "Не тримати на морозі" тощо. Їх наносять на транспортну тару. Нині окремі маніпуляційні знаки з'явилися і на споживацькій упаковці (наприклад позначення "Відкривати тут").
Застережні знаки забезпечують безпеку споживача і довкілля
експлуатації потенційно небезпечних товарів. Ці знаки буває двох видів: ті, що попереджають про небезпеку, і ті, що роз'яснюють порядок безпечного використання товару. За міжнародними вимогами з класифікації і маркування небезпечних речовин і матеріалів, опрацьованими ООН і Міжнародною організацією праці, кожний вид застережних знаків позначається первинним символом, який складається з літери "R" (для знаків, що попереджають про небезпеку) або літери "S" (для знаків, які роз'яснюють порядок дій для усунення небезпеки) і двозначного коду, який повідомляє про характер небезпеки. До запобіжних знаків додається рисунок - символ конкретної небезпеки або літера: "С" - для їдких речовин; "F" - для легкозаймистих; "F++" для самозаймистих; "Е" - для вибухонебезпечних; "О" - окиснювачів; "Т" - для отруйних; "Т+" - для дуже отруйних; "Хі" - для подразнювачів; "Хn" - для шкідливих речовин.
Екологічні знаки призначено для інформування про екологічну чистоту споживчих товарів або екологічно безпечні способи їхньої експлуатації, використання чи утилізації. Цю групу знаків поділяють на три підгрупи: перша - знаки, що інформують про екологічну чистоту товару або безпеку для навколишнього середовища; друга - знаки, які інформують про екологічно чисті способи виробництва або утилізації товарів чи їхньої упаковки; третя - знаки, що інформують про небезпечність продукції для довкілля. Основні принципи екомаркування було розроблено Радою ЄС 1992 року.Екомаркування, рекомендоване ЄС, - це спеціальний знак, котрий може бути двох кольорів - зеленого або блакитного, або наноситься чорною (білою) фарбою на біле (чорне) тло. Таке маркування, однак, не поширюється на харчові продукти, напої та лікарські препарати. Рішення про надання екоетикетки приймають компетентні органи держав - членів ЄС. Усі витрати на оцінку екологічної чистоти продукту або технологічного процесу, а також спеціальний збір за використання маркування сплачує претендент, j
Транспортування небезпечних вантажів відбувається згідно правилами відповідної міжнародної угоди і обов'язковим маркуванням таких вантажів літерними кодами: ATR - для автомобільних і залізничних перевезень; IMDG - для морських перевезень; ІАТА - для повітряних перевезень.
Будь-який вид упаковки і маркування має відповідати вказівкам та вимогам покупців згідно з умовами контракту.

 
 

Цікаве

Загрузка...