WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Ціноутворення на промислові товари - Реферат

Ціноутворення на промислові товари - Реферат

співвідношення.
Еластичність попиту залежно від рівня доходів споживачів-це відносна зміна попиту щодо відносної зміни доходу:
де С-дохід споживачів; С-зміна доходу.
Якщо 0<КЕД1- еластичний попит (збільшується за зростання доходів: товари високої якості).
Цінова еластичність попиту
Значення коефіцієнта еластичності Термінологія Пояснення термінів Вплив на загальний виторг фірми
(витрати споживачів)
Збільшення ціни Зменшення ціни
КЕ>1 Еластичний чи відносно еластичний попит Відсоткова зміна кількості покупок продукції вища за відсоткову зміну ціни Загальний виторг меншає Загальний виторг меншає
КЕ=1 Одинична еластичність попиту Відсоткова зміна кількості покупок продукції дорівнює відсотковій зміні ціни Загальний виторг залишається без змін Загальний виторг залишається без змін
КЕ торгівельна знижка, тобто знижка посередникам. Чим більше зобов'язань бере на себе посередник по продажу, тим вища знижка. Сильно диференційована, вона відображає особливий характер договірних відносин;
==> знижка за кількість товарів, що закуповуються. Приклад типової умови: 1 млн. грн. за 1 шт. при купівлі більше 10 шт.;
==> знижка за оплату готівкою. Типова умова має такий вигляд: 2/10 нетто 30. Це означає, що оплата повинна бути проведенапротягом 30 днів. Якщо покупець проведе оплату за 10 днів, то він може сам знизити ціну на 20%;
==> сезонні знижки, які надаються виробником в період спаду попиту для підтримки збуту;
==> товарообмінний залік-різновид знижки з прейскурантної ціни нового товару при умові здачі старого товару. Це метод проникнення на новий, але уже зайнятий ринок.
Встановлення знижок вимагає врахування не тільки інтересів маркетингової служби для стимулювання збуту, але й фінансових можливостей підприємства. Інший аспект політики знижок-визначення повноважень різних осіб у використанні системи знижок.
Завдання 2. Система франкування товару, тобто зміна ціни в залежності від місця розміщення клієнта.
Завдання 3. "Страхування" ціни. Передбачає прийняття ряду заходів з метою мінімізації можливих негативних наслідків дії неврахомих факторів ринкового середовища. Укладен-ня і виконання комерційних угод на промисловому ринку на відміну від звичайної купівлі-продажу відбуваються поетапно-угоди укладають в один період, поставки здійснюються в інший, оплата-в третій. Таким чином, поставка і оплата товару неодночасно.
Однак за період укладення угод і їх наступного виконання можуть відбутись важливі події:
ў зміни рівня витрат;
ў зміни ринкових цін;
ў зміни законодавства (митного, податкового).
Як врахувати ці та інші можливі зміни при фіксованих цінах поставки? Щоб застрахува-ти себе від подібних "сюрпризів", використовують різні запобіжні заходи, включаючи їх в угоди купівлі-продажу або договори про поставки.
1. Запобіжні заходи при можливості підвишення або зниження витрат. Ці заходи вжива-ються тоді, коли на ціну впливають ряд факторів (передусім інфляційний фактор). В умовах значних цінових стрибків виробник намагається перекласти ризик підвищення цін на споживача. З цією метою використовують таку формулу:
, де
Ц-ціна на день поставки, Ц0-ціна на день підписання договору, В-вартість матері-альних елементів витрат у ціні товару на день поставки, В0-те ж само на день підписан-ня договору.
2. Запобіжні заходи при коливаннях ринкової ціни. Розрізняють 3 види таких заходів:
a. Застереження про підвищення ціни (hausse)-будь-яке підвищення ринкової ціни призводить до підвищення ціни, фіксованої в угоді;
b. Застереження про зниження ціни (baisse)--будь-яке зниження ринкової ціни приз-водить до зниження ціни, зафіксованої в угоді. Жодне підвищення ціни до уваги не береться;
c. Застереження про будь-які коливання-підвищенні або зниженні ціни (hausse-baisse)-залежно від відповідної зміни ринкової ціни.
При застосуванні цих запобіжних захобів враховується поставка понад умови угоди при зниженні ціни і недопоставка при її підвищенні. Облік ведеться за ціною на день поставки. Можливі зміни в законодавстві можна враховувати через умову "форс-мажор".
Завдання 4. Ініціативна зміна ціни. Може виступати: як реакція на дії конкурентів; з метою врахування психологічних факторів сприйняття ціни покупцями; як результат "ви-торговування" ціни в процесі комерційних переговорів. Для кожної з таких ситуацій у від-ділі маркетингу повинні бути розроблені інструкції і рекомендації, які дозволять праців-никам відповідних служб приймати своєчасні рішення в межах своїх повноважень.
У процесі цієї роботи повинні бути отримані чіткі відповіді на такі запитання:
==> Що ми будемо робити, коли основні конкуренти почнуть змінювати ціни?
==> Якими можуть бути відповіді конкурентів на наші можливі зміни цін?
==> Як будуть сприйняті споживачами можливі зміни цін?
==> Як зміниться становище фірми при можливих змінах цін?
==> Який рівень повноважень комерційних працівників при виторговуванні ціни в процесі проведення комерційних переговорів?
Останній пункт особливо важливий, тому що на промисловому ринку більшість угод укладаються в процесі ведення переговорів, і умови ціни навіть на один і той самий товар відрізняються багатогранністю.
Знаючи графік попиту, розрахункову суму витрат та ціни конкурентів, фірма підготов-лена до вибору ціни особистого товару. Ця ціна буде знаходитися приблизно у проміжку між надто низькою, не забезпечуючою прибуток, та надто високою, перешкоджаючою формування попиту. На мал. №5 у загальному вигляді зображені три основні проміжки, якими користуються при визначенні ціни. Мінімально можлива ціна визначається собівар-тістю продукції, максимальна -наявністю якихось індивідуальних якостей в товарі фірми. Ціни товарів конкурентів і товарів-замінувачів показують середній рівень, якого фірмі і потрібно дотримуватися при визначенні ціни. Фірми вирішують проблему ціноутворення, вибираючи собі методику розрахунку цін, в якій враховується як мінімум однин із цих трьох проміжків. Фірма має надію, що вибраний нею метод дозволить розрахувати конкретну ціну.
Рис.№5
ЗАНАДТО
НИЗЬКА ЦІНА
Отримання прибутку
при даній ціні
неможливе ЗАНАДТО
ВИСОКА ЦІНА
Формування попиту
при цій ціні
неможливе
МОЖЛИВА ЦІНА
Собівартість продукції
Ціни конкурентів та товарів-замінювачів
Відмінні якості товару
Рис.№5 Основні проміжки визначення ціни
8. Цінова ситуація в Україні.
Розгляд цінової ситуації в Україні слід розпочинати насамперед з 1998р., оскільки 1997р. вважається переломним у нашій економіці, яка вже в наступному році ніби увійш-ла у своє особисте русло. Так у 1998 році склалася наступна ситуація в Україні.
Індекс

 
 

Цікаве

Загрузка...