WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація служб управління в системі управління підприємства (на прикладі підприємства) - Курсова робота

Організація служб управління в системі управління підприємства (на прикладі підприємства) - Курсова робота

підприємству отримати більшу кількість продукції за рахунок залучення нових фовдів для виробництва продукції.

Фондоозброєність (кількість фондів, що припадає на одногопрацюючого) у підприємстві у 2006 році в порівнянні з 2004 рокомзнизилася. Це пояснюється тим, що у підприємстві було залучене додатковоу 2006 році в порівнянні з 2004 роком 15 працівників.

Норма прибутку у господарстві зростає з кожним роком. Так у 2006 роціна 1 грн. фондів ми отримуємо на 18,3% (0,18 грн.) додатково прибутку.Даний факт можна пояснити тим, що прибуток у підприємстві зростаєбільшими темпами, ніж залучення в обіг нових фондів підприємства. Митакож можемо встановити. Що у нашому підприємстві норма прибуткуперевищує норму, тобто при нормі 5-15% ми отримуємо 29,6% прибутку на1 грн. виробничих фондів. Це дасть можливість у майбутньому швидшеобновити виробничі фонди підприємства.

Збільшується також еума валового доходу на 1 грн. виробничих фовдів у підприємстві. Це спонукає до висновку, що підприємство матиме змогу обновляти свої фонди виробництва, а не працювати на старих, закінчивши термін своєї експлуатації основних фондах.

Підвищення ефективності використання основних фовдів у даний час,коли в країні спостерігається спад виробництва, має величезне значення.Маючи у наявності основні фонди, які дісталися підприємству у спадок відбувших колгоспів, ми повинні не тільки користуватися ними, а ймодернізовувати їх і оновлювати.

Ефективність діяльності підприємства залежить від виручки від реалізації продукції, яка в свою чергу буде збільшуватися із збільшенням цін реалізації, пошуком нових, потенційних покупців, що будуть надавати привабливі умови для реалізації продукції по їх каналах та від зниження витрат на виробництво продукції, застосовуючи передові технології вирощування сільськогосподарської продукції.

Таблиця 2.1.5

Економічна ефективність виробництва рсновних видів продукції

[Вид продукції

2004р.

2005р.

2006р.

Повна собівартість, грн./ц

Ціна реалізації, грн./ц

Прибуток, грн./ц

Рентабельність, %

Повна собівартість, грн./ц

Ціна реалізації, грн./ц

Прибуток, грн./ц

Рентабельність, %

Повна собівартість, грн./ц

Ціна реалізації, грн./ц

Прибуток, грн./ц

Рентабельність, %

Зернові

40,8

40,9

0,1

0,2

33,9

37,7

3,8

11,2

33,7

40,0

6,3

18,7

Соняшник

66,9

91,1

24,2

36,2

71,3

99,4

28,1

39,4

70,7

103,2

32,5

50,0

1

Льон

довгунець

-

-

-

-

85,6

91,8

5,2

6,1

85,3

96,9

11,6

13,6

Дані таблиці 2.1.5 свідчать про те, що підприємство економічно вигідно для себе вирощує продукцію рослинництва. Особливо вигідно вирощувати для підприємства соняшник та льон - довгунець. Але необхідно пам'ятати про те, що нарощувати площі посіву даних культур неможливо і вкрай небажано, так як соняшник повинен повертатися на одне і те ж поле через 7 років (при десятипільній сівозміні), а можливості у забезпечені додаткових земельних ресурсів вкрай обмежені. Адже соняшник забруднює і виснажує грунт. Необхідно здійснювати пошук нових сортів, які будуть районовані в даній місцевості, застосовувати більш прогресивні технології вирощування, за яких зменшуються затрати праці, здійснювати правильний добір машин і механізмів для зниження собівартості вирощуваної продукції у господарстві. Можна також здійснити пошук нових каналів реалізації, за яких будуть надаватися можливості підприємству отримувати більші прибутки.

Проаналізувавши повну собівартість продукції, що вирощується у господарстві можна зробити висновок, що у господарстві у 2006 році собівартість реалізованої продукції знизилася на 7,1 тис. грн. за рахунок виявлення нових каналів поставки висококласного насіння та закупівля засобів захисту і добрив для забезпечення росту і розвитку рослин за нижчими цінами, застосування нових, менш затратних технологій вирощування зернових культур. А ціни реалізації зростали на соняшник і льон - довгунець. Збільшення цін реалізації відбулося через виявлення нових покупців, а також зростання цін відбулося і на ринку сільськогосподарської

продукції зокрема.

Розглянемо детально схему організаційної структури та схему структури управління ТОВ "Металіст".

Схема організаційної структури

ТОВ "Металіст"

Головна галузь - рослинництво

Рис. 2.1.1. Організаційна структура ТОВ "Металіст"

Схема структури управління

Засновник 1

Засновник 2

Засновник 3

Рослинництво

Головний (старший) агроном

Бригадир

Рис. 2.1.2. схема структури управління у ТОВ "Металіст"

Управління здійснюють всі керівники та спеціалісти, але найбільший об'єм управління лягає на керівників виробничих підрозділів.

Керівник господарства здійснює оперативне маневрування наявними ресурсами, вишукує додаткові резерви для покращення роботи в господарстві, координує у узгоджує діяльність керівників виробничих підрозділів, головних спеціалістів в підготовці і проведенні сільськогосподарських робіт.

2.2. Склад, структура та завдання служби в системі управління виробництвом

Функціонування та організація роботи служб управління у системі управління підприємством відіграє досить важливу роль. Адже кожен керівник відповідної служби здійснює оперативне контролювання діяльності, за яку він відповідає. Створення служб управління в системі управління підприємством залежить від розмірів господарства, від його організаційної структури та структури управління, яка обирається керівником кожного підприємства.

До складу служб управління повинні входити високоосвідчеві, кваліфіковані працівники, які мають здобутки у тій галузі, за яку на них покладено відповідальність. Так, до агрономічної служби управління господарством входить головний агроном – висококваліфікований спеціаліст, що має гарні знання не тільки з агрономічних дисциплін (агрохімія, рослинництво, селекція, фітопатоорлогія), а й з економічних дистциплін. Адже головний агроном повинен також уміти правильно керувати людьми, вміти знайти більш економічно вигідніші сорти і гібриди рослин. До складу агрономічної служби також може входити агроном з насінництва (ентомолог) – це спеціаліст, що добре оволодів і знає сорти та гібриди рослин. Але у його завдання входить постійно поповнювати свої знання з цієї галузі. Адже розвиток нових сортів та гібридів не стоїть на місці, а просувається з кожним днем вперед. Він повинен забезпечувати головного агронома інформацією про новинки, що з'являються на ринках України і обгрунтовувати їх апробацію на території господарства.

У ТОВ "Металіст" забезпеченість земельними ресурсами складає 821,5га, тому у підприємстві введена посада головного (старшого) агронома. У коло його функіональних обов'язків входить:

 • Правильне і обгрунтоване складання сівозмін

 • Контроль за правильним і своєчасним проведенням польових робіт: від обробітку грунті, сівби та збору урожаю

 • Запровадження передових технологій виробництва продукції рослинництьва

 • Контроль за до триманням агротехнічних строків проведення польових робіт

 • Контроль та догляд за посівами

 • Запровадження засобів захисту культур від хвороб, шкідників та бур'янів

 • Запровадження виробництва нових високопродуктивних сортів та гібридів.

Саме від функціонування агрономічної служби значною мірою залежить майбутні показники діяльності підприємства. Адже саме ця служба здійснює наукове обгрунтування проведення усіх видів сільськогосподарських робіт для отримання високих врожаїв у господарстві. На скільки ефективно і правильтно працювала агрономічна служба показують нам отримані урожаї та валові збори.

Ще однією службою у системі управління підприєством є інженетро-технічна служба. До складу цієї служби входить:

 1. Головний інженер (один на господарство, що має понад 50 фізичних машин)

 2. Завідувач автогаражем (інженер автомеханік) – в залежності від кількості наявних машин у господартві

 3. Завідувач ремонтною майстернею – один на господарство

 4. Інженери по ЕМТП – одна посада на кожні 27 машин.

Що стосується ТОВ "Металіст", то до складу інженерно-технічної служби вхзодить завідувач машино-тракторним парком (інженер-автомеханік), завідувач ремонтною майстернею. Функцірнування даної служби на підприємстві обумовлюється тим, щоб забезпечити якісне обслуговування і виконання всіх польових робітза наявної кількості сільськогосподарської техніки. Адже саме інженерно-технічна служба здійснює нагляд та контроль за справністю та наявністю техніки у господарсві. Від роботи даної служби залежить не тільки проведення всього комплексу польових робіт за допомогою сільськогосподарської техніки, а й ефективність роботи всього господарства. На інженерно-технічну службу покладено всю роботу, що стосується сільськогосподарської техніки: якісне і своєчасне забезпечення підприємтсва сільськогосподарською технікою, нагляд і контроль за станом та наявністю даноїх техніки у господарстві, проведення своєчасного ремонту техніки, забезпечення механізаторів усіма необхідними запчастинами для проведення капітальних та поточних ремонтів техніки.


 
 

Цікаве

Загрузка...