WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Зміст організації управлінської праці менеджера - Реферат

Зміст організації управлінської праці менеджера - Реферат


Реферат на тему:
Зміст організації управлінської праці менеджера.
" Управлінська праця - специфічний вид виробничої діяльності. Предметом управлінської праці є людина та її діяльність, а безпосередньою метою є координація зусиль колективу щодо забезпечення його узгоджених дій у досягненні поставлених цілей.
Ефективність (результативність) управлінської праці в значній мірі залежить від особистих ділових якостей керівника та його вміння використовувати існуючі методи організації роботи з колективом.
Організацією особистої праці керівника й підпорядкування йому фахівців потрібно починати з опису їхніх робочих місць і закріплення цього опису в посадових інструкціях. Опис робочого місця в апараті управління повинен містити чотири елементи:
ў перелік завдань (функцій), для вирішення яких існує, або створюється робоче місце.
ў опис обов'язків, які покладаються на працівника й випливають із завдань (функцій) на даному робочому місці;
ў опис прав і повноважень, які забезпечують виконання завдань (функцій) і обов'язків;
ў відповідальність, яка матиме місце у випадку невиконання обов'язків та
ў перевищення прав.
Організація робочого дня менеджера повинна відповідати основному принципові: "Робота повинна підкорятися мені, а не навпаки".
Важливо, щоб кожен менеджер знайшов свій особистий стиль. Для нього цей стиль - найкращий. Л. Зайверт наводить 25 організаційних принципів в часовому аспекті, які поділяє на три групи:
" початок дня (1)-(8)
" основна частина дня (9)-(20)
" кінець дня (21)-(24)
Правила початку дня
1. Починати день з позитивним настроєм
Старайтесь, для кожного дня знаходити який-небудь позитивний початок, оскільки той настрій, з яким Ви приступаєте до тих завдань, які Вам належить виконати, має важливе значення для успіхів і невдач.
2. Добре поснідайте, не поспішаючи на роботу
Не виспавшись, знехотя, без нормального сніданку, якомога скоріш на роботу - такий початок може легко зіпсувати Ваш день. Дозволяйте собі добрий сніданок (це ж заряд енергії на цілий день!) і відправляйтесь, по можливості, не поспішаючи на роботу. Не потрібно говорити, що для цього немає часу.
3. Починайте свою роботу, по можливості, в один і той же час
Людина - полонянка своїх звичок. Тому для багатьох дуже важливо в точно визначений час бути на роботі. Ви зможете, таким чином, підтримувати самі себе "в кондиції" і приступати до роботи в один і той же час дня.
4. Перепровірка плану дня
Перегляньте свій складений напередодні план, оцінивши ступінь важливості та терміновості зафіксованих завдань і цілей дня, внесіть необхідні корективи.
Сформулюйте реалістичний план на весь день!
5. На початку - ключові завдання
Менеджери, які мають успіх, читають свою кореспонденцію, не в першу чергу, а лише тоді, коли виконано цілий ряд важливих справ. У вхідній денній пошті рідко мова йде про справи, які повинні бути виконані терміново.
Тому починайте з найважливіших завдань дня перед читанням газет, кореспонденції і. по можливості, до початку робочого дня Ваших колег і підлеглих!
6. Приступати без "розкачки"
Відкажіться від такого ранішнього ритуалу, як багаторазові привітання, обговорення останніх новин або вчорашньої телевізійної програми. Перенесіть ці соціальні контакти на менш напружений час, після обіду. Тим самим Ви виграєте час для подальших , відволікань і непередбачених справ.
7. Узгоджувати план дня з секретарем
"Добрий секретар подвоює ефективність свого шефа. Поганий секретар зменшує її наполовину" (Томас Конеллан).
Ваш секретар с Вашим важливим партнером, коли мова йде про створення оптимальних умов для Вашої діяльності. Йому потрібно присвятити перший час Вашого робочого дня, навіть якщо це декілька хвилин. Узгодьте з ним усі строки, пріоритети та цілі дня. Тоді він буде ефективніше працювати і зменшить наявність непотрібних для Вас перешкод.
8. Вранці займатися складними і важливими справами
Коли Ви виконаєте основне завдання дня, переходьте до наступних за важливістю завдань. Адже потім Ви будете настільки зайняті поточними справами і різного роду відволіканнями, що навряд чи зможете приділити достатньо часу важливим питанням. Почавши з найскладніших і важливіших завдань, Ви зможете виконати найважливіші справи.
Правила, які стосуються ходу дня
9. Добра підготовка до роботи
Необхідність і переваги достатньої підготовки до роботи (ПР) на виробництві не викликає сумніву. При допомозі доброї підготовки до роботи можна віднайти додаткові суттєві резерви раціоналізації і зекономити загальний час за рахунок скорочення часу на
виконання. Скорочуйте свій власний робочий час за рахунок підготовки до роботи і планування.
10. Вшивати на фіксацію строків:
Встановлені раніше строки дуже часто приймають беззастережно. Старайтесь, обговорюю їй строки, які погано вкладаються у Ваші плани, пристосовувати до своїх інтересів і (виторговувати" альтернативні варіанти. Що ж до регулярних зустрічей (щоденних або щотижневих), то звертайте увагу, перш за все, на те, щоб був вибраний зручний для Вас час їх проведення.
11. Уникайте дій, які викликають зворотню реакцію
Активні й комунікабельні керівники схильні займатися все новими та новими справами, проблемами, ідеями, і викликають тим самим відповідну реакцію на свої дії, а разом з цім негативні наслідки для часового розпорядку.
Перепровіряйте всі свої акції (узгодження строків, візити, телефонні розмови, листи тощо) з точки зору їх необхідності і безпеки зворотньої реакції.
12. Відхиляйте додатково виникаючі невідкладні проблеми
На кожному підприємстві, в кожному підрозділі виникають які-небудь невідкладні обставини або непередбачені ситуації.
Пам'ятайте завжди про те, що відволікання на термінові обставини призводять до забуття на більш чи менш довготривалий час запланованих важливих завдань і додаткових затрат часу і засобів. Старайтесь, по можливості, відхиляти додаткові термінові справи. Перевіряйте справи за наступними критеріями:
ў з якими витратами Ви повинні будете рахуватися, якщо відкладете ту чи іншу справу чи взагалі нічого не зробите?
ў чи необхідна Ваша особиста участь?
ў чи не можна вирішити проблему іншим шляхом, доручивши її Ті іншій особі?
13. Уникайте незапланованих

 
 

Цікаве

Загрузка...