WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Міжнародний фінансовий менеджмент. Міжнародні фінансові організації. Стратегії та діяльність ТНК Стратегічне планування в Україні - Контрольна робота

Міжнародний фінансовий менеджмент. Міжнародні фінансові організації. Стратегії та діяльність ТНК Стратегічне планування в Україні - Контрольна робота


Контрольна робота
1.Міжнародний фінансовий менеджмент. Міжнародні фінансові організації 2. Стратегії та діяльність ТНК 3. Стратегічне планування в Україні.
Зміст.
Частина 1: Теоретичні завдання…………………………………….2
1.Міжнародний фінансовий менеджмент. Міжнародні фінансові організації…2
2. Стратегії та діяльність ТНК………………………………………………….6
3. Стратегічне планування в Україні…………………………………………...12
Частина 2: Ситуаційно - аналітичні завдання…………………..15
1.Проаналізуйте вплив конкретних ТНК, що діють в Україні……………….16
2. Охарактеризуйте стиль керівництва Б. Гейтса……………………………...17
Список використаної літератури………………………………….18
Частина 1: Теоретичні завдання
1.Міжнародний фінансовий менеджмент. Міжнародні фінансові організації.
Міжнародний фінансовий менеджмент - особливий вид менеджменту, головними цілями якого виступають формування, розвиток та використання конкурентних переваг фірми за рахунок можливості ведення бізнесу в різних країнах з використанням економічних, соціальних, демографічних особливостей цих країн та взаємодії між різними країнами .
Суть міжнародного фінансового менеджменту:
" Формує, розвиває конкурентні переваги в системі "НІОКР - виробництво - продажі - сервіс" на основі використання можливостей різник країн і міжнародної взаємодії
" Шукає можливості розвитку бізнесу та трансформування їх в конкурентні переваги фірми в певних країнах та в контексті взаємовідносин між різними країнами.
" Менеджмент виробляє стратегії росту та розвитку з залученням багатьох країн
" Шукає та використовує конкурентні можливості через глобалізацію.
Міжнародні фінансові організації грають велику роль у міжнародному фінансовому маркетингу. Це відбувається тому, що саме через канали цих організацій проходить значна частка світових інвестицій, покупка і продаж валюти для фінансування експорту й імпорту. Особливо важлива діяльність цих організацій для країн, що здійснюють перехід до ринкових відносин і готові використовувати як управлінський досвід міжнародних фінансових організацій, так і власні реальні можливості.
У міжнародній практиці основні міжнародні фінансові інститути об'єднані під загальною назвою "Світовий банк". Підрозділу Світового банку включають Міжнародний банк реконструкції і розвитку. Міжнародну фінансову корпорацію, а також Багатобічне агентство гарантій інвестицій.
Міжнародний банк реконструкції і розвитку заснований у червні 1944 р. на валютно-фінансовій конференції в Бретон-Вудсі (США) під егідою ООН. Метою діяльності Міжнародного банку реконструкцій і розвитку (МБРР) є сприяння економічному розвитку країн, що розвиваються. Капіталовкладення направляються як на будівництво доріг і електростанцій, шкіл і зрошувальних систем, так і на розвиток сільськогосподарських структур, перекваліфікацію вчителів, програми підвищення життєвого рівня населення й ін.
Деякі позики Світового банку призначаються для зміни структури економіки в цих країнах з метою її стабілізації, розвитку й орієнтації на ринок. Перші позики Світового банку були використані на фінансування зруйнованою війною економіки країн Західної Європи. Сьогодні пріоритетним напрямком діяльності Банку є надання позик країнам Африки, Азії, Латинської Америки, Близької Схід і Європи, особливо Східної.
Роботу Світового банку координує Рада керуючих. Кожна з країн-учасниць представлена в Раді одним керуючим, як правило, посадовою особою в ранзі міністра. Рада керуючих делегує свої повноваження нечисленній групі представників - Раді директорів-розпорядників. Місце знаходження Ради - Вашингтон. Рада директорів-розпорядників несе відповідальність за рішення, що стосуються операцій Світового банку, і за твердження позик. Рішення по останнім приймаються на основі економічних, а не політичних критеріїв. Президент Світового банку є одночасно Головою Ради директорів-розпорядників. Керівництво і щоденні операції Банку виконують більш ніж 7 тисяч співробітників з більш ніж 100 країн світу.
Спочатку Світовий банк складався з однієї установи - Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Потім він був доповнений трьома філіями. Міжнародна фінансова корпорація (МФК) була створена в 1956 р. для сприяння розвитку приватного сектора в країнах, що розвиваються, шляхом надання консультацій і надання інвестицій без гарантії з боку держави. Міжнародна асоціація розвитку (МАР) була створена в 1960 р. для забезпечення концесійної допомоги найбільш бідним країнам світу. Багатобічне агентство гарантій інвестицій (МАГІ) було створено для залучення іноземних інвестицій у країни, що розвиваються, надаючи страховку у випадку політичного ризику.
Ці філії були створені з метою виконання різних задач. Кожний з них має власний статут і самостійне членство. Президент МБРР є одночасно президентом конкретної філії, Рад виконавчих директорів керує МБРР, МФК і МАР (МАГІ має окрему Раду директорів, більшість його членів є виконавчими директорами МБРР).
Міжнародний валютний фонд (МВФ) був заснований у 1944 р. на конференції світових лідерів у Бретон-Вудсі. Головна задача Фонду полягала в тому, щоб нормалізувати національну монетарну політику 30-х років у післявоєнний період. Будівництво доріг, мостів, комунікацій, енергетичних систем і інших основних будівельних споруджень, зруйнованих війною в Європі, покладалося на Міжнародний банк реконструкції і розвитку.
Якщо Світовий банк надає позики країнам, що розвиваються, то до послуг і ресурсів МВФ можуть звертатися всі країни. З огляду на, що міжнародна торгівля й інвестиції мають глобальний характер, кожна країна купує і продає іноземну валюту для фінансування експорту й імпорту. МВФ здійснює моніторинг таких угод і проводить консультації з країнами-членами щодо шляхів створення гнучкої стабільної монетарної системи. МВФ також пропонує надання технічної допомоги на рівні макроекономічного менеджменту і розширює фінансову допомогу країнам, що взяли на себе зобов'язання змінити економічну політику.
Міжнародна асоціація розвитку (МАР) заснована в 1960 р. як філію Світового банку. Головна відмінна риса її діяльності полягає в тому, що вона надає безпроцентні позики найбільш бідним країнам світу. Тільки ті країни, річний прибуток у який на душу населення складає менше ніж 1305 дол. США, мають право на позику МАР. Однак на практиці переважна більшість позик МАР бути надано країнам, що мають доход на душу населення 800 дол. США і нижче. Позики МАР, відомі як "кредити", мають 10-літній період відстрочки і підлягають оплаті протягом 35-45-літнього періоду (відповідно до кредитоспроможності країни-одержувача). Грошові надходження, що потім МАР дає в борг, формуються за рахунок внесків найбільш розвитих країн. Незважаючи на те що МАР юридично є незалежної від Світового банку організацією, вона використовує його персонал і організаційно-технічні засоби.
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЕБРР) був створений у 1991 р. для фінансування малого і середнього бізнесув країнах Центральної і Східної Європи. Капітал банку складає 20 млрд. екю (чи 22 млрд.

 
 

Цікаве

Загрузка...