WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Сучасні теорії - Реферат

Сучасні теорії - Реферат

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ і НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УПРАВЛІННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ
Контрольна робота з
менеджменту
Виконала: студентка групи М11-01з
Мотрук Уляна Михайлівна
Перевірив викладач:
Шепетюк Ольга Мирославівна
Коломия 2002 р.
Варіант 10.
1. Зовнішнє і внутрішнє середовище менеджменту.
2. Забезпечення ефективних комунікацій.
3. Ситуація:
Найважливішим аспектом керівництва, діловою активністю є точне визначеня ідеалів корпорації. На цьому заснований весь бізнес. Бо, зрештою, навіщо ми кожного дня ходимо на роботу і займаємось своїми справами ? Дуже важливо, щоб однакова відповідь на це запитання була у всіх працівників, що працюють в компанії починаючи з президента і закінчуючи щойно найнятим службовцем.
Хороший приклад цьому ? епізод з історії середніх віків.
Трьох каменярів запитали: " Для чого ви працюєте ?"
Перший відповів: " Щоб мати їжу ", другий : " Щоб обтесати камені для цієї стіни ", третій : "Для того, щоб побудувати цей чудовий замок ".
Різниця у відповідях демонструє різницю у ставленні до життя. І, якщо залишається хоч найменший шанс на успіх, завжди треба орієнтуватися на третій варіант відповіді .
Запитання:
Прокоментуйте дану ситуацію і дайте відповідь, для чого Ви працюєте чи вчитеся ?
1. Зовнішнє і внутрішнє середовище менеджменту.
Організація ? це група людей з усвідомленими загальними цілями. Внутрішні зміни ? це ситуаційні чинники в межах організації. Ці зміни, в основному, є результатом управлінських рішень.
Внутрішнє середовище підприємства або мікросередовище організації містить п'ять складових:
ў цілі;
ў структуру;
ў завдання;
ў технологію;
ў персонал організації;
тобто те, що характеризує виробничий цикл і потребує уваги керівництва.
Розглянемо їх основні характеристики та взаємозв'язок:
Цілі ? це конкретний кінцевий стан, або бажаний результат, якого прагне досягти група, працюючи разом. Під час прцесу планування керівництво розробляє цілі і доводить їх до відома членів організації.
Організація може мати різноманітні цілі. Бізнесова організація зосереджена на створенні певних товарів в рамках спецефічних обмежень ? за витратами і отриманим прибутком. Відповідно, цілі ? рентабельність (прибутковість) і продуктивність. Для цього необхідна координація зусиль в таких галузях, як частка ринку, розробка нової продукції, якість послуг тощо. Державні органи не мають на меті отримання прибутку, але витрати їх хвилюють. Звідси, їх цілі ? надання конкретних послуг в межах певних бюджетних обмежень. При виконанні більшу увагу будуть приділяти соціальній відповідальності.
Цілі підрозділів повинні робити внесок у цілі організацій і не суперечити їм.
Формальна організація складається з декількох рівнів управління і підрозділів (функціональних областей), таких як маркетинг, виробництво, навчання персоналу чи планування фінансів.
Структура організації ? це логічні взаємовідносини рівнів управління та функціональних областей, побудовані у формі, яка дозволяє ефективно досягати цілей організації.
Існує дві основні концепції відносно до структури:
ў спеціалізований розподіл праці;
ў сфера контролю.
Майже у всіх організаціях має місце розподіл праці по спеціалізованих лініях ? по горизонталі. Спеціалістів групують разом в межах функціональної області.
Вертикальний розподіл праці, тобто відокремлення роботи по координації, від безпосереднього виконання завдань, дає ієрархію управлінських рівнів. Кількість осіб, підлеглих одному керівнику, є сферою контролю.
Завдання ? це предписана робота, серія робіт або частина роботи, що повинна бути виконана заздалегіть встановленим способом у визначений термін. З технічного боку, завдання адресовані посаді, а не працівнику, що її займає.
Характеристика завдань полягають у тому, що вони традиційно поділяються на три категорії. Це робота злюдьми, предметами та інформацією .
Технологія розглядається, як засіб трансформування сировини в продукти чи послуги, заздалегідь заплановані.
Люіс Дейвід резюмує:
"Технологія ? це поєднання кваліфікаційних навичок, обладнання інфраструктури, інструментів і відповідних технічних знань, необхідних для здійснення бажаних перетворень у матеріалах, інформаціях чи людях".
Всі типи технологій поділяються на три категорії:
1) одиничне, дрібносерійне, або індивідуальне виробництво;
2) масове або багатосерійне виробництво;
3) безперервне виробництво.
Існує ще одна класивікація технологій:
1) багатоланцюгові технології ? характеризуються серією взаємозалежних завдань, які повинні виконуватись послідовно;
2) посередницькі технології ? характеризуються застосуванням спеціаліних прийомів, навичок та послуг для того, щоб викликати певні зміни в конкретному матеріалі, що надходять у виробництво (монтаж фільму).
Відносно персоналу організації та її кадрового потенціалу необхідно передбачити як поведе себе конкретна людина в даній ситуації. З цією метою враховують її здібності, обдарованість, схиліність до певної діяльності, потреби, сподівання, сприйняття, ставлення, точку зору тощо.
Всі внутрішні зміни взаємозв'язані. Усвоїй сукупності вони розглядаються як соціотехнічні підсистеми. Зміни однієї з них певною мірою впливають на всі інші.
Зовнішнє середовище.
Успіх організацій, головним чином, залежить від сил зовнішніх відносно організації і діючих у глобальному зовнішньому оточенні. Охаректиризуємо зовнішнє середовище та чинники, що мають найважливіше значення для керівництва організацією.
Зовнішнє середовище ? це сукупність неконтрольованих суб'єктів і сил, що діють за межами підприємства (фірми) і непідвладні апаратові управління.
Зовнішнє середовище підприємства поділяється на середовище прямого та опосередковоного впливу .
Середовище прямого впливу , тобто таке, що активно, реально та негайно впливає або може вплинути на діяльність організації, містить у собі такі сили, як конкуренти, покупці та постачальники, органи державного регулювання, власники підприємства і ділові партнери, інвестори, маркетингові посередники, контактні аудиторії, профспілки, масс медіа, аудитори і інші.
Неконтрольовані фактори розвитку підприємства впливають на поведінку виробника на ринку. Такі фактори відстежуються і вивчається динаміка їх розвитку з метою пристосування до умов, спричинених неконтрольованими факторами.
Слід відзначити, що в науковій літературі по різному визначаються неконтрольовані фактори, існують розбіжності в їх кількості та назві:
Еванс Дж, Берман Б.Котлер Ф. Портер М.
Руд, Сульє Д.
Абрамова Г.
1. Споживачі
1. Клієнтура
1. Споживач
1.Споживачі
1. Споживачі
2. Конкуренція
2. Конкуренти
2. Конкуренти
2. Конкуренти
2. Вибір цільового ринку
3. Уряд
3.

 
 

Цікаве

Загрузка...