WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Аналіз організаційних структур управління сучасними підприємствами в Україні (на прикладі ТОВ “ Зоя”) - Реферат

Аналіз організаційних структур управління сучасними підприємствами в Україні (на прикладі ТОВ “ Зоя”) - Реферат

ТОВ "Зоя" займається торгівлею і тому має в своїй структурі розгалужену оптово-роздрібно-торгівельну мережу в м. Київ, м. Б.Церква , що вимагає існування торгового відділу. Так як ТОВ "Зоя" торгує товарами народного споживання, то необхідне їх постачання та складування, в цьому й полягають функції відділу експедитування . Наявність бухгалтерії, відділу кадрів та адміністративно - господарчого відділу необхідна кожній організації, особливо якщо вона займається комерційною діяльністю.
3. Вдосконалення організаційної структури управління ТОВ ''Зоя''
3.1. Заходи по вдосконаленню організаційної структури управління ТОВ ''Зоя''
На основі проведених досліджень, пропонується застосувати конкретні заходи по вдосконаленню організаційної структури управління ТОВ ''Зоя'', а отже і діяльності організації в цілому.
Дослідження виявили, що в сучасному менеджменті головним в побудові структури є те, яку з трьох видів стратегій обере фірма: стратегію інновацій, стратегію на зменшення витрат або стратегію, що включає основні риси перших двох .Для ТОВ "Зоя" необхідно обрати стратегію на зменшення витрат, оскільки в бізнесі необхідно діяти за принципом максимальні прибутки при мінімальних витратах особливо за сучасних економічних умов. Тому на даному етапі важливо зберігати структуру ієрархічного типу, якій притаманні високий ступінь формалізації і низький рівень всього управлінського персоналу в прийнятті рішень. Отже вдосконалення організаційної структури ТОВ "Зоя" необхідно проводити за рахунок її спрощення. Воно здійснюється шляхом перетворення лінійних структур в більш плоскі через скорочення рівнів управління. Це спрощення стосується оптово-роздрібної торгівельноїмережі, оскільки через наявність оптово-роздрібних точок в містах Б. Церква і Київ існує пірамідальна структура управління з чотирма рівнями управління. В той же час оптово-роздрібно торгівельна мережа може успішно функціонувати без застосування одного рівня управління. При цьому необхідно скоротити посади начальників м. Б.Церкви та Київської дільниць, що знизить витрати організації на 330 грн. щомісяця. Це також дасть змогу уникнути бюрократичної волокніти, оскільки організатори оптово-роздрібної торгівлі можуть напряму успішно взаємодіяти з організаторами оптово-роздрібної торгівлі в містах Б. Церква і Київ, це підвищить продуктивність праці, а отже ефективність діяльності дільниці.
Через значні витрати на утримання виробничого персоналу необхідно скоротити посаду електромеханіка по білоцерківської дільниці опта та роздрібу з місячним фондом заробітної плати в 120 грн.
Також, для зменшення витрат на утримання виробничого персоналу необхідно провести скорочення штату по відділах, де існують посади в яких організація не має негайної потреби на сьогоднішній день. Тому слід скоротити:
1) в торговому відділі посаду інструктора по експлуатації, виробничо технічним та організаційним питанням на який за списком знаходиться два чоловіки з місячним фондом заробітної плати в 280 грн.;
2) в дільниці експедирування товарів необхідно скороти посаду інкасатора з місячним фондом заробітної плати в 106 грн.;
3) в структурі управління організації існує група технології та якості, до якої входить два організатора оптово-роздрібної торгівлі які виконують такі ж функції ревізорів по місту Київ, як і організатори, що належать до торгового відділу. Скорочення даної групи знизить витрати організації на 295 грн. щомісячно;
4) також необхідно скоротити робітників адміністративно - господарчого відділу, які зайняті на ремонтно будівельних роботах. В даний час організація не проводить будівництва і не має великої кількості технічних засобів для проведення ремонтних робіт, а їх функції виконуються електромеханіком. Таке скорочення знизить витрати на 636 грн. щомісячно.
Підсумувавши показники зменшення витрат від скорочення штату працівників отримаємо економію в 7486 грн. за квартал. Якщо врахувати, що прибуток за І квартал 2001 року склав 8135 грн, то одержана економія становить 85,7% від прибутку.
Оскільки начальник торгового відділу не може ефективно одночасно виконувати покладені на нього завдання, які пов'язані з маркетинговою стратегією і з контролем роботи оптово-роздрібних точок для розпо-
Директор
Менеджер з головний
Постачання бухгалтер
Начальник дільниці заступник головного бухгалтери
Експедирування бухгалтера
Товарів
Інженер по охороні праці
Організатор оптово-роздрібної сортувальники програміст
Торгівлі економіст
Начальник торгового відділу маркетолог
Інспектор по кадрам
Організатор організатор інструктор по начальник адміністративно-
Оптово- Оптово- експлуатації господарчого відділу
Роздрібної Роздрібної виробничо-
Торгівлі по Торгівлі по техничним
М. Киії м. Б.Церква та організа-
ційним
Питанням
Завідуючиї організатор електро- електро- сторож прибиральник секретар
оптово- механік механік
Магазинами Роздрібної друкарка
Торгівлі
Продавці прибиральник
Рис. 3.1. Організаційна структура управління ТОВ ''Зоя'' після вдосконалення.
ділу його завдань необхідна посада маркетолога. Також необхідний спеціаліст з менеджменту який би узгоджував роботу дільниці експедирування товарів, торгового відділу та роздрібної торгівельної мережі, спеціалізувався на пошуку постачальників унікальних товарів за максимально низькими закупівельними цінами, а також виконував функції заступника директора.
З врахуванням наведених пропозицій організаційна структура управління ТОВ ''Зоя'' матиме такий вигляд ( дивись рис 3.1.).
Висновки
1. При розгляді теоретичних питань розкрито сутність організаційних структур управління. Під структурою управління організацією розуміється упорядкована сукупність взаємопов'язаних елементів, які знаходяться між собою в сталих відношеннях, що забезпечують їх функціонування і розвиток як єдиного цілого. Елементами структури є окремі робітники, служби та інші ланки апарату управління, а відношення між ними підтримуються завдяки зв'язкам, що прийнято поділяти на горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні зв'язки носять характер погодження і є, як правило, однорівневими. Вертикальні зв'язки - це зв'язки підпорядкування, і необхідність в

 
 

Цікаве

Загрузка...