WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ефективність інформаційних систем і мереж та перспективи їхнього розвитку - Реферат

Ефективність інформаційних систем і мереж та перспективи їхнього розвитку - Реферат

(1999) Internet налічував понад 200 млн. користувачів, у тому числі 100-120 тис. в Україні.
За останній час в Internet з'являються "електронні бібліотеки" фізичних осіб, які користуються широкою популярністю, електронний зв'язок, в тому числі доступ до нього без комп'ютера, а за допомогою спеціального телефона, бездротова доставка покупцям банківських документів тощо.
Таким чином, глобальна комп'ютерна мережа Internet з погляду інформаційної насиченості - всебічний і безмежний наповнювач, що постійно зростає. А проте не виключено, що й інші міжнародні комп'ютерні мережі в недалекому майбутньому складатимуть цій мережі конкуренцію, що є природним для ринкових відносин.
Державна інформаційна мережа. Основними функціями цієї умовно названої мережі може бути єдине висвітлення державної ділової інформації: законодавчих, розпоряджувальних та інших нормативних актів на законодавчому рівні. Крім того, сюди можна віднести інформацію про структурні перебудови державного апарату, кадрові зміни, структуру бюджету та хід його використання, міжнародні стосунки й т. ін. Постачальниками цієї інформації є інформаційні структури Верховної Ради, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Верховного Суду, Прокуратури, Міністерства юстиції тощо. Значна доля інформації може надходити й від місцевих органів влади.
Контури цієї мережі вже діють. Це -інформаційно-пошукова система "Законодавчі та нормативні акти України" (Інформаційно-аналітичний центр "Ліга"), яка діє поки що самостійно.
Глобальна мережа, справді, може діяти й самостійно, але буде економічно вигіднішим, якщо вона входитиме, наприклад, до мережі Internet.
Міжвідомча інформаційна мережа. Функції цієї мережі схожі з функціями державних і відомчих (галузевих) мереж. Контурами цієї мережі можна назвати інформаційно-пошукову систему "Право" при інформаційному центрі Верховної Ради України, систему, організовану фірмою "Юридичні інформаційні системи" (ЮІС) тощо.
Відомчі (галузеві) інформаційні мережі. Ці мережі повинні забезпечувати прямий оперативний і надійний зв'язок з підлеглими організаціями та установами при передачі насамперед відомчої ділової інформації - директив і вказівок на основі без паперової технології, а також для здійснення контролю за їх виконаннями. Наприклад, керівник верхнього рівня прийняв певне рішення для підлеглих структур. Спочатку на ЕОМ створюється текст (повідомлення) і постійно діючі списки-реєстри адрес-одержувачів різних рівнів і призначень. Вказаний текст автоматично передається відповідним адресатам на їхні ЕОМ або термінали. Про те, що повідомлення (текст) адресат одержав, він також автоматично відправляє підтвердження (див. рис. 5.1).
Одержаний текст, за необхідності, може бути відразу ж оброблений і переадресований підпорядкованим організаціям-одержувачам. Вигідність такого методу зв'язку очевидна. Крім того, користувачі цієї мережі матимуть доступ до широкої галузевої інформації - про стан галузі в цілому та її частин, перспективи їх розвитку тощо. Не виключено, що відомча мережа може бути приєднана до глобальної мережі (державної, Internet тощо).
Інформаційні мережі соціально-побутових, культурно-мистецьких та інших інфраструктур. Це найперспективніші і наймасовіші служби інформації. Вони повинні через сервери, що входять до цих мереж, забезпечувати передусім населення соціально-побутовою, культурно-мистецькою та іншою всебічною інформацією, що характеризувала б різні сфери життя. Це:
відомості про розклад руху повітряного, морського, залізничного та автомобільного транспорту;
відомості про наявність квитків до театрів, кінотеатрів, концертних зал, їх ціни та ін.;
наявність вільних місць у готелях та ресторанах;
питання обміну житлової площі;
наявність того чи того товару в продуктовому чи промтоварному магазині та його ціну, а при його відсутності - інформація про можливість замовити з доставкою додому тощо;
склад та метод приготування того чи іншого кулінарного виробу домогосподаркою;
відомості з бібліотек про наявність у них того чи іншого літературного твору, наукових звітів, матеріалів конференцій, доповідей, промов тощо;
технічні характеристики виробів, машин, приладів і т. д. і т. ін.
Ці мережі можуть приєднуватися (входити) до глобальних мереж державного чи міжнародного типу.
Інформаційні мережі підприємств і фірм. Будучи приєднаними до глобальних мереж, ці об'єкти управління через свої сервери, по-перше, одержуватимуть з інших мереж всю необхідну для них інформацію; по-друге, видаватимуть в інші мережі інформацію про свої об'єкти, їхній стан, продукцію, кадри, перспективи розвитку та іншу рекламну інформацію.
Фізичні особи. Сучасну ПЕОМ, яка перебуває в індивідуальному користуванні, можна без проблем під'єднати до будь-якої мережі, в тому числі і до міжнародної глобальної Internet. А це означає, що користувач (фізична особа) може передавати в мережу свою інформацію, а також одержувати за відповідну плату будь-яку інформацію, що в ній функціонує.
Швидкий розвиток електронної обчислювальної та інформаційної техніки і методів її застосування дозволить оперативно і на якісно вищій основі використовувати всю необхідну інформацію для управління й задоволення потреб населення. Крім того, для населення, а також для юридичних і фізичних осіб важливе значення має електронний зв'язок, який діє в зазначених мережах. За допомогою цього зв'язку можна надсилати адресатові, зв'язаному з мережею, будь-яке послання відкритого і закритого змісту, і адресат одержить його дуже швидко.

 
 

Цікаве

Загрузка...