WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ефективність інформаційних систем і мереж та перспективи їхнього розвитку - Реферат

Ефективність інформаційних систем і мереж та перспективи їхнього розвитку - Реферат


Реферат на тему:
Ефективність інформаційних систем і мереж та перспективи їхнього розвитку
Перспективи розвитку інформаційних систем і мереж.
Практика свідчить, що об'єкти управління при ринковій економіці, коли діє широка конкуренція, не можуть весь час ефективно функціонувати, якщо сучасні засоби електронної обчислювальної та інформаційної техніки не використовуватимуться в усіх процесах оперативного збирання та обробки інформації як на об'єктах управління, так і під час обміну інформацією між суб'єктами такої економіки.
ПЕОМ, що використовуються як АРМ користувачів, одержують подальший широкий розвиток, як прогресивний метод організації в ритмі виробництва збирання та обробки, зберігання й оперативного видавання за безпаперової технології об'єктивно необхідної для управління інформації. Проте, коло питань, які вирішуються за допомогою цих АРМ, ще не велике. Можливості АРМ, особливо універсальних, для зазначеної мети в недалекому майбутньому будуть безмежні, коли одержать належний розвиток інформаційні канали та мережі. Зразок зв'язку універсального АРМ користувача недалекого майбутнього, створеного на базі інтеграції різних типів інформаційного устаткування, каналів зв'язку і мереж за без паперової технології, наведений на малюнку.
Одержать подальший розвиток і експлуатаційні можливості ПЕОМ, з'являться для широкого використання монітори на рідких кристалах, з плоским екраном по діагоналі, неймовірно великими обсягами пам'яті тощо. Будуть доступні для введення інформації в ПЕОМ, окрім традиційних, такі методи, як з голосу, наприклад, за допомогою мобільного телефону, картинкою і графікою, сигналами. Будуть удосконалені методи безпосереднього введення тексту, міжмашинного обміну інформацією. Використання компактних дисків (СD) для тривалого зберігання інформації зробить таку ПЕОМ по суті "бездонним" сховищем. Такий самий розвиток одержує і виведення інформації з ПЕОМ - крім традиційних методів, голосом, наприклад, на мобільний телефон, сигналами тощо. Подальший розвиток дістануть канали зв'язку та мережі. Це:
локальна або багатокористувацька обчислювальна мережа;
фінансово-розрахункова або електронна комп'ютерна мережа;
телевізійна інформаційна мережа;
радіоінформаційна мережа;
глобальна комп'ютерна інформаційна мережа;
державна інформаційна мережа;
міжвідомча інформаційна мережа;
відомчі (галузеві) інформаційні мережі;
інформаційні мережі соціально-побутових, культурно-мистецьких та інших інфраструктур;
інформаційні мережі підприємств і фірм;
фізичні особи, що діють самостійно і мають змогу одержувати інформацію від любої із зазначених мереж або передавати її в ці мережі.
Коротко розглянемо суть зазначених мереж.
Локальна або багатокористувацька обчислювальна мережа є внутріоб'єктною. Введення і виведення інформації голосом, особливо, якщо це буде здійснюватись, наприклад, за допомогою мобільного телефону, значно підвищить коефіцієнт її корисної дії.
Фінансово-розрахункова, або як її називають ще електронна, комп'ютерна тощо мережа є засобом для розрахунків, що здійснюються між об'єктами управління - партнерами, між ними та державою тощо. Не виключено, що через цю мережу можна буде одержувати необхідну інформацію про фінансовий стан партнерів банків, особливо про стан їхньої ліквідності, а також про ринок цінних паперів, валют тощо. Крім того, ця мережа може використовуватися для електронного зв'язку між партнерами - юридичними і фізичними особами.
Телевізійна інформаційна мережа. Випуск телевізійної газети "ВСЕ - ВСІМ" це лише початок інформаційно-рекламного обслуговування клієнтів. Не виключена можливість, що ця мережа, як найрозповсюдженіша і дешева, надаватиме рекламну інформацію і з соціально-побутових, культурно-мистецьких та інших інфраструктур безпосередньо на ПЕОМ. Може бути використаною для електронного зв'язку.
Радіоінформаційна мережа. Рекламна діяльність цієї мережі відома. Проте, коли ця інформація буде безпосередньо сприйматися ПЕОМ, то коефіцієнт корисної дії мережі значно зросте.
Глобальна комп'ютерна інформаційна мережа. Однією з таких мереж є міжнародна комп'ютерна мережа Internet, яка діє і в Україні. До глобальних можна віднести і такі умовно названі інформаційні мережі України: державна, міжвідомчі, відомчі (галузеві) та інформаційні мережі соціально-побутових, культурно-мистецьких та інших інфраструктур, які в свою чергу, можуть під'єднуватись і до міжнародних мереж. Локальні фірмові (внутріоб'єктні) мережі також можуть підключатися як до глобальних українських, так і до міжнародних мереж.
Глобальна комп'ютерна мережа Internet - це (якщо можна так сказати) несистематизований набір підімкнутих і взаємопов'язаних комерційними каналами зв'язку сотні мільйонів серверів, як правило, великої потужності, що належать юридичним і фізичним особам. Обсяги інформації в цій мережі постійно нагромаджуються, Internet також стрімко поширює свої межі. Структура інформації в мережі невпорядкована, тому що вона занадто різна за природою та походженням. Проте формується вона на серверах за єдиними методиками і в рамках сервера структурована. У зв'язку з цим доступ до інформації - ускладнений і здійснюється за інструкцією з навігації в Internet. Це в основному - ключові слова та спеціальні (специфічні) адреси.
Кожна організація, фірма, об'єднання тощо та фізичні особи можуть стати, за бажанням, клієнтами Internet. Кількість клієнтів, які поповнюють інформацію в мережі і споживають ту, яка там міститься, постійно зростає. В 30-у річницю свого існування

 
 

Цікаве

Загрузка...