WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення - Реферат

Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення - Реферат


Реферат на тему:
Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення
Прийняті правила й інструкції (чи, принаймні, добірка процедурних правил) необхідні хоча б для управління тією меншістю працівників, що не можуть працювати без порушень прийнятих правил поведінки.
Які правила й інструкції необхідні? Для кожної організації існує два основних їхні типи. По-перше; є загальні правила - ті, виконання яких вимагає закон; вони містять у собі контракти з працевлаштування, положення "Закону про охорону здоров'я і безпеки на виробництві" з відповідними інструкціями, виробничі відносини і законодавчі документи з захисту зайнятості. Деякі організації складають з цих документів окремі брошури, оскільки вони є законодавчими актами і не підлягають обговоренню. Варто зазначити, що деякі з цих законів можуть варіюватися залежно від галузі: у харчовій промисловості та в сфері художніх промислів є власні специфічні інструкції, які часом важко зрозуміти. їх необхідно ретельно пояснити простою мовою. Дуже важливо знайти спосіб навчання персоналу подібним специфічним інструкціям, а також місцевим вимогам.
По-друге, існують правила всередині організації. Комісія з їхньої розробки повинна мати чітке уявлення про цілі, що повинні переслідувати ці правила, інакше можна дарма витратити час, сперечаючись про нікому не відомі речі.
Після того як правила розроблені і записані, їх необхідно "продати". Нема причин, з яких комітет, що займався їхнім створенням, не міг би провести також і навчання персоналу. Члени комітету можуть відповісти на будь-які запитання і знають передумови виникнення кожного правила. Ке-рівництво і профспілки разом повинні зайнятися введенням правил у життя, тому що основою співробітництва цих впливових груп є взаємна згода.
Нижче викладений порядок, якого варто дотримуватися у випадку незадовільної роботи чи поведінки з боку співробітника:
o доведення до працівників інформації про те, що на них поступають скарги, і надання їм можливості порозумітися до того, як будуть вжиті які-небудь заходи;
o право працівника, щоб його супроводжував представник профспілки чи колега (на вибір);
o право апеляції.
Крім цього, порядок накладення дисциплінарного стягнення повинен містити наступне:
службовцями на "віддалених місцях", де представники керівництва не завжди присутні;
o порядок, пов'язаний з дисциплінарними заходами стосовно профспілкових представників.
Як тільки порядок введений, важливо контролювати його дотримання, інакше усе може скінчитися тим, що звільнення визнають незаконним навіть у тому випадку, якщо його причина цілком зрозуміла.
Що ж робити, якщо після оголошення всіх правил, перевірок їхнього адекватного тлумачення працівниками, інструктажів і "правильних дій" знаходиться людина, яка ці правила порушує? Настає час накладення дисциплінарного стягнення. Методи останнього різноманітні, і усі вони, схоже, регулярно застосовуються. Перед тим як поговорити про них, варто розглянути мету кожного заходу щодо певного порушення.
У Кодексі законів про працю визначено, що дисциплінарним проступком є порушення трудової дисципліни працівником. На працівників можуть накладатися такі стягнення, як догана або звільнення.
У тих випадках, коли за скоєний вчинок законом передбачена кримінальна відповідальність, керівник зобов'язаний передати відповідні матеріали до органів дізнання чи попереднього слідства.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Звільнення - це крайня міра, яку в деяких випадках можна пов'язати з юридичною санкцією. Відповідно до чинного законодавства звільнення - останній засіб впливу після декількох попереджень або міра покарання за відомі грубі порушення, що не залишають порушнику ніяких шансів. Прикладами таких порушень може стати паління на території нафтопереробного заводу чи шахти, крадіжка, образа тощо. До факту звільнення не можна ставитися з легкістю, так само як і не можна застосовувати його без ретельного розслідування причин, що змусили людину порушити правило; завжди необхідно переконатися втому, що прецедент не надуманий, і що злісний порушник є таким у дійсності.
Звільнення повинне провадитися лише за попередньою згодою профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Щоб уникнути додаткових проблем до розслідування порушення обов'язково повинна бути залучена довірена особа працівника. Необхідно завжди враховувати юридичні, моральні і мотиваційні аспекти звільнення і вдаватися до цього заходу в крайньому випадку.
Тимчасове відсторонення від виконання обов'язків
Використовується досить широко. У деяких випадках ця міра незаконна, якщо застосовується без подальшої оплати праці, оскільки в діючих нормативних документах зазначено, що роботодавець не може позбавити працівника можливості заробляти собі засоби до існування, і це зумовлено в його контракті в розділі "Умови працевлаштування". Однак якщо в договорі зазначено, що тимчасове відсторонення від виконання обов'язків може застосовуватися як дисциплінарна міра, тоді її застосуванню ніщо не перешкоджає.
Основні доводи проти тимчасового відсторонення від виконання обов'язків без збереження зарплати такі:
o роботодавцю можуть дійсно знадобитися послуги працівника;
o працівник може просто піти; може знайти альтернативну роботу (і одержувати за неї вищу платню);
o працівник може настільки втратити інтерес до того, що відбувається, що ні про яке співробітництво не буде і мови, а в результаті постраждають його колеги. Тимчасове відсторонення від виконання обов'язків, незважаючи на своє широке застосування, має багато побічних ефектів, яким чомусь приділяється недостатньо уваги. Відсторонення із збереженням оплати, незакінчене розслідування чи заходи для підтримки здоров'я і безпеки працівника (у випадках нездатності виконувати обов'язки задовільно) роботодавцем звичайно визнаються і дотримуються.
"Чорні мітки". Письмові попередження
Також широко застосовуються і можуть бути дуже конструктивним засобом дисциплінарного стягнення, якщо застосовуються коректно; якщо ж ні, то результати письмових попереджень дуже неефективні. Кожній формі попередження повинна передувати докладна бесіда,

 
 

Цікаве

Загрузка...