WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Застосування систем інтелектуальної підтримки прийняття рішень для менеджерів вищої ланки - Курсова робота

Застосування систем інтелектуальної підтримки прийняття рішень для менеджерів вищої ланки - Курсова робота

задачками. Та проблема в тому, що в діловому житті не все так просто.
Спосіб прийняття рішення методом консенсусу
Аргументація на користь прийняття рішення методомконсенсусу: велика кількість позначок відповідей у правій колонці вказує, на необхідність шукати консенсусу, а не приймати рішення самостійно.
Метод консенсусу наведений нижче!
Розділ2.
Системи підтримки прийняття рішень (СППР) складають підмножину автоматизованих інформаційних систем (АІС). Термін "автоматизовані інформаційні системи" об'єднує безліч різних інформаційних систем: це і офісні автоматизовані системи, системи обробки трансакцій, інформаційні системи управління, системи підтримки управління. Системи підтримки управління включають СППР, експертні системи і управляючі інформаційні системи. На початку 1970-х рр. Вчені які займалися АІС, почали усвідомлювати важливу роль інформаційних систем в підтримці управляючого персоналу в його основі структурованої і неструктурованої діяльності по прийнятті рішень. Вважалося, що основна задача інформаційних систем полягає в підтримці прийняття рішень і напрям розвитку інформаційних систем повинен бути зміщений від структурованих рішень до неструктурованих. Процес прийняття рішень безповоротній і має наслідки, що далеко йдуть, для всієї організації, і його значення не можна недооцінювати. Прийняття рішень по суті рівнозначне управлінню.
Розвиток систем підтримки прийняття рішень
Після появи на початку 1940-х рр. і повного освоєння в практичній діяльності перших електронно-обчислювальних машин загального призначення методи обробки даних істотно просунулися. В кінці 1950-х рр. багато організацій почали використовувати системи обробки трансакцій (СТІЛЬНИКІВ) (TPS) або системи електронної обробки даних (ЕОД) (electronic data processing, EDP), щоб автоматизувати рішення поточних задач, наприклад складання платіжних відомостей, переоблік товару і оформлення рахунків. У 1960-х рр. ми стали свідками появи управлінських систем (УІС) і розвитку систем управління базами даних, призначених для збору, організації, зберігання і пошуку даних. УІС були розроблені в цілях витягання потрібної для управління інформації, при цьому оброблялися величезні масиви даних про трансакції, були можливі призначені для користувача інтерактивні запити, об'єднання даних і підведення підсумків. Включення в УІС простих моделей і статистичних методів дозволяє автоматизованим системам пропонувати всілякі варіанти структурованих рішень.
Тільки в 1970-х рр. вчені, які займалися АІС, почали усвідомлювати важливу роль автоматизованих інформаційних систем в підтримці управляючого персоналу в його підлозі структурованої і неструктурованої діяльності по прийнятті рішень. Починаючи з 1970-х рр. розробка СППР склала значну частину АІС. У 1980-х рр. ми стали свідками нової хвилі інформаційних технологій - з'явилися експертні системи (ЕС), один з видів систем штучного інтелекту, призначені для заміни осіб, що приймають рішення, або наслідування ним в побудові ітераційних (що періодично повторюються) рішень у вузьких областях знань .У середині 1980-х рр. головним засобом інформаційного обслуговування управляючого персоналу стали управлінські інформаційні системи .УІС дають своєчасну і дуже важливу інформацію, заздалегідь відфільтровану і стислу, для контролю і управління.
Останнім поповненням АІС стали штучні нейронні мережі (ШНМ). Нейронні мережі - це системи штучного інтелекту, імітуючі функції людського мозку. Задачі ШНМ включають формування знань на основі методів паралельної обробки, аналогічної процесам, що відбуваються в людському мозку, розпізнавання образів на основі досвіду і швидке відновлення великих об'ємів даних .
Велика частина управлінських задач вимагає обробки і кількісних, і якісних даних. УІС націлені на рішення організаційних задач шляхом обробки кількісних даних. Інші види АІС, СТІЛЬНИКІВ і УІС наприклад, забезпечують СППР даними, які обробляються відповідними моделями СППР.
СППР може бути представлена як автоматизована інтерактивна людино-машинна система підтримки прийняття рішень, яка:
1. Підтримує діяльність приймаючих рішення осіб, але не заміщає їх.
2. Використовує дані і моделі.
3. Вирішує задачі різного ступеня структурованості:
o неструктуровані (неструктуровані або з некоректною структурою)
o напівструктуровані
o напівструктуровані і неструктуровані
4. Фокусується швидше на результативності, ніж на продуктивності процесу прийняття рішень (інтелектуальна підтримка процесу прийняття рішень).
Архітектура систем підтримки прийняття рішень
Як показано на мал. 1, СППР складається з двох основних підсистем - це люди, що приймають рішення, і комп'ютерна система. Інтерпретація СППР лише в рамках апаратного і програмного забезпечення є поширеною помилкою. Неструктуровані (або напівструктуровані) рішення по визначенню не можуть бути запрограмовані - їх суть дуже складна і невловима, Задачею приймаючого рішення особою як компоненту СППР є введення в систему думки (можливо, інтуїтивної) впродовж всього процесу прийняття рішень ,а не просто введення даних в базу.
Уявимо собі менеджера, якому належить скласти виробничий план на п'ять років. Тоді першим кроком процесу прийняття рішень стане створення моделі прийняття рішень за допомогою простої СППР програми, наприклад Microsoft Excel, Lotus 1-2-3, Microsoft Prtoject,Interactive Financial Planning Systems (IFPS)/ Personal або Express/PC. Підсистема призначеного для користувача інтерфейсу відкриває шлях як до системи управління базою даних, так і до системи управління базою моделей (СУБМ). СУБД це сукупність компютерних програм, які дозволяють користувачу створювати файли бази даних, поступаючі потім на вхід СППР, створювати моделі, використовувані для обробки створених файлів даних. Користувач створює моделі і відповідні файли бази даних в цілях прийняття певних рішень. Створені моделі і файли даних зберігаються в базі моделей і базі даних на пристроях прямого доступу, наприклад, на жорстких дисках. З погляду користувача, єдиний компонент СППР, з яким він має справу, - це підсистема призначена для користувача інтерфейсу. У більшості генераторів СППР використовуються множинні опції діалогу. Наприклад, IFPS/Personal надає можливість вибрати діалогову систему в стилі меню або мова команд, пропозиції якого вводяться безпосередньо в командному рядку. Найчастіше застосовується інтерфейс типу меню, до того ж він найбільш гнучкий. При цьому користувач вибирає операцію з виведеного на екран монітора списку. Система інтерфейсу відкриває користувачу доступ до:
1. Підсистеми даних:
o бази даних;
o програм системи управління базою даних;
2. Підсистеми моделей:
o бази моделей,
o програм системи управління базою моделей.
Процес прийняття рішень і його функції
СППР відрізняється від УІС тим, що фокусується швидше на

 
 

Цікаве

Загрузка...