WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Вдосконалення соціально-трудового планування на підприємстві - Курсова робота

Вдосконалення соціально-трудового планування на підприємстві - Курсова робота

навчатися на різноманітних курсах без відриву від виробництва з метою підвищення кваліфікації
4.Заходи щодо мотивації персоналу
1.Розробити ефективну систему винагородження і компенсації:
збільшити змінну частину в загальних прибутках працівників за рахунок впровадження виплат через участь у прибутках; впровадження плати за знання і компетентність; розвиток системи гнучких пільг
До складу системи гнучких пільг входять:
- субсидії на харчування;
-виплата 5-процентної премії від розміру базової місячної зарплатні у випадку відсутності прогулів і запізнень на роботу;
-оплата транспортних витрат;
-відшкодування витрат на покращення рівня освіти;
-організація заміських поїздок,
-святкування днів народження і інших свят,
-організація можливості відвідання концертних і театральних вистав
-страхування від нещасних випадків.
5.Соціально-психологічні заходи щодо формування стратегічної поведінки і високого рівня морально-психологічного клімату.
-Забезпечити умови для духовного розвитку людини.
-Наданнявинагород,грамот,висловлення подяки.
-Забезпечити свободу висловлювань і ініціативи,а також поінформованості колективу.
-Розробити програму соціального розвитку.
?
Висновок
Даний курсовий проект написаний, з метою оцінки ефективності динаміки менеджменту на підприємстві "ІТС", предметом діяльності якого є:
продаж, впровадження, технічне і програмне обслуговування технологічних систем і технологій; рекламна діяльність; здійснення видавничої, поліграфічної та друкарської діяльності; розробка, впровадження та фінансування інвестиційних проектів, а також складання бізнес-планів; посередницька діяльність, надання інформаційних, агентських, маркетингових послуг, виробництво рекламної продукції; посередницька діяльність промисловими товарами як власного виробництва, так і придбаних в юридичних і фізичних осіб; проведення науково-дослідних, експериментальних та впроваджувальних робіт у галузі комп'ютерних систем, інформаційних технологій та комунікацій; програмне забезпечення тощо.
Кінцевим завданням потрібно було виявити резерви, запропонувати заходи та визначити чи є останні ефективними.
Отримані дані свідчать, що в період з 2002 по 2004 роки на 212,91 тис.грн. спостерігається збільшення обсягу надання послуг, виручки; ріст продуктивності праці спричинений одночасно стабільністю середньооблікової чисельності працюючих й ростом обсягів виробництва. Також важливими чинниками такого зростання є введення нової вдосконаленої техніки, технології, покращення системи оплати праці, та її мотивації, удосконалення технологічного процесу, поліпшення організації виробництва.
Крім того, вагомим є те,що на підприємстві присутні внутрішні сильні сторони - зручне розміщення; широкий асортимент товару; висококваліфіковані фахівці; високий рівень обслуговування населення ; досвід роботи на ринку ; гарне враження, що склалося про підприємство у партнерів.
Та все ж таки, щоб покращити політику щодо підвищення ефективності динаміки менеджменту, потрібно реалізувати наступні заходи: для підвищення автоматизації робочих місць на підприємстві доцільно надати по одному прінтеру та сканеру на двох програмістів, оскільки саме їхня діяльність по виконанню програмного забезпечення є найбільш прибутковою для підприємства, якщо не брати до уваги прибуток від реалізації комп'ютерної техніки. Крім того, потрібно забезпечити відділи монтажу локальних комп'ютерних мереж та ремонту комп'ютерної техніки інструментами та необхідними приладами для прискорення роботи, з якої, в свою чергу, випливає підвищення продуктивності праці та покращення умов трудової діяльності через оснащення робочого місця; розробити інструктивний та нормативний матеріали; розширити сферу діяльності відділу ремонту комп'ютерної техніки - виконувати не лише гарантійний ремонт, але й ремонтувати техніку за замовленнями клієнтів, які не були безпосередніми покупцями на даному підприємстві; зайнятися саморекламою, тобто за наявного рівня технології відмовитися чи знизити рівень послуг рекламних агенств, - друкувати візитки, листівки, акції та розповсюджувати через знайомих, поштою, в магазинах партнерів; надавати послуги з роздруковування, ксерення матеріалів; ставити вигідні умови, щоб програмісти, до яких часто звертаються фірми безпосередньо, не займалися у тіньовому секторі, а розподіляли прибутки на користь підприємства. Заохочувати їх преміальними виплатами за те, що за їхніми рекомендаціями клієнт звернувся до даного товариства; почати співпрацю з новим постачальником комп'ютерної техніки, що, за умов її порівняно з попередньою нижчої вартості, забезпечить збільшення обсягів реалізації продукції зниження; підвищити рівень кваліфікації працівників; ліквідувати простої в роботі, покращивши рівень трудової дисципліни; знизити рівень конфліктних ситуацій, що випливає з командного духу, формування корпоративного духу; слідкувати за рівнем стабільності кадрів; здійснити економіко-організаційні заходи - прослідкувати як на економію робочої сили впливають фактори удосконалення управління та організації виробництва, збільшення реалього фонду робочого часу та структурних змін; провести техніко-технологічні заходи, а саме обрахувати економію робочої сили за рахунок підвищення технічного рівня виробництва, стуктурного зрушення виробництва.
В результаті проведення даних заходів за результатами аналізу підприємство зможе отримати прибуток у розмірі 153,942 тис.грн, але слід пам'ятати, що як організаційна структура, так і процес мають постійно переглядатись з метою внесення коректив. Товариство має направляти свою тактику на джерела підвищення ефективності діяльності, якими є зниження собівартості реалізації продукції, підвищення обсягу наданих послуг та продуктивності праці, що, в свою чергу, й спостерігається.
В цілому ж організаційний стан підприємства є задовільним, існує високий потенціал для його подальшого розвитку: підприємство забезпечене сертифікованими ресурсами і кваліфікованими працівниками, які проходять щорічну належну підготовку на семінарських зборах, організованих компаніями постачальниками.
Використана література
1. Галицкий В.П Забезпечення ефективної діяльності організації.К., 2002.
2. Ковалев А.Г. Коллектив и социально-психологические проблемы руководства. М., 2000, с.144. 3. Лавриненко А.П. Социальная психология и этика делового общения. М
4.Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. М., Дело, 1998.
5. Ольшанский В.Б. Психологическая теория коллектива. - Вопросы психологии, 2001, № 3.
6.Щекин Г. Основы кадрового менеджмента. Киев, 2004.
7.Якокка Л. Карьера менеджера. Пер. с анг. - М., Прогресс, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...