WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Психологічні методи управління трудовим колективом - Реферат

Психологічні методи управління трудовим колективом - Реферат


Реферат з менеджменту
на тему:
Психологічні методи управління трудовим колективом
Методи управління - це способи здійснення управлінських дій на персонал для досягнення цілей управління виробництвом. Розрізняють адміністративні, економічні, соціологічні і психологічні методи, які розрізняються способами дії на людей.
Адміністративні методи базуються на владі, дисципліні і стягненнях і відомі в історії як "метод батога". Економічні методи грунтуються на правильному використовуванні економічних законів виробництва і за способами дії відомі як "метод пряника". Соціологічні методи базуються на способах мотивації суспільної дії на людей через "думку колективу". Психологічні методи базуються на знанні психології людини, його внутрішнього душевного світу і відомі як "метод переконання". В процесі конкретного рішення управлінських проблем вельми корисно організовувати ефективні комунікації і привертати сукупність різних методів управління, які дозволяють врахувати "чужі помилки" і дають способи виріешння господарських і кадрових задач.
Адміністративні методи управління:
" Організаційні дії: штатний розклад; статут організації; положення про підрозділи; колективний договір; посадові інструкції; правила трудового розпорядку; організація робочого місця; оргструктура управління
" розпорядливі дії: накази; цільове планування; розпорядження; нормування праці; вказівки; координація робіт; інструктаж; контроль виконання; повчання
" матеріальна відповідальність і стягнення: відповідальність за затримку трудової книжки; добровільне відшкодування збитку підприємству; утримання із зарплати; депреміювання; повна матеріальна відповідальність; колективна матеріальна відповідальність
" дисциплінарна відповідальність і стягнення: зауваження; догана; строга догана; пониження на посаді; звільнення
" адміністративна відповідальність: попередження; штраф; відшкодувальне вилучення предметів; адміністративний арешт; виправні роботи.
Економічні методи:
" Планове господарювання: вільне підприємництво; план економічного розвитку; портфель замовлень; розподіл ресурсів; інвестиції; кінцеві результати
" господарський розрахунок: самостійність; самоокуповування; самофінансування; економічні нормативи; фундації стимулювання
" оплата праці: посадовий оклад для службовців; тарифна ставка для робітників; додаткова зарплата; винагорода; премія з прибутку; матеріальна допомога
" робоча сила: ринок трудових ресурсів; попит; пропозиція; вартість робочої сили; зайнятість і безробіття
" ринкове ціноутворення: вартість; ціна; собівартість; дохід; прибуток
" цінні папери: акції; облігації; векселі; кредитні карти; дивіденди
" податкова система: на фундацію оплати праці; прибутковий податок; ПДВ; Податок на прибуток; Інші податки
" Форми власності: державна; регіональна; муніципальна; приватна; суспільна; інтелектуальна
" фази виробництва: виробництво; обмін; розподіл; споживання
" чинники виробництва: капітал; праця; земля; підприємницька діяльність; інформація
Соціологічні методи.
Соціологічні методи грають важливу роль в управлінні персоналом, вони дозволяють встановити призначення і місце співробітників в колективі, виявити лідерів і забезпечити їх підтримку, зв'язати мотивацію людей з кінцевими результатами виробництва, забезпечити ефективні комунікації і рішення конфліктів в колективі.
Класифікація елементів соціологічних методів.
" Соціальне планування:
- цілі;
- критерії;
- методи;
- нормативи;
- результати
Соціальне планування забезпечує постановку соціальних ідей і критеріїв, розробку соціальних нормативів і планових показників, досягнення кінцевих соціальних результатів.
" соціологічні методи дослідження:
- анкетування;
- інтерв'ювання;
- социометрія;
- нагляд;
- співбесіда
Соціологічні методи дослідження складають науковий інструментарій в роботі з персоналом, вони надають необхідні дані для підбору, оцінки, розстановки і навчання персоналу і дозволяють обгрунтовано ухвалювати кадрові рішення.
" особові якості:
- ділові якості;
- моральні якості;
- достоїнства;
- недоліки
Особові якості характеризують зовнішній образ співробітника, який достатньо стабільно виявляється в колективі і є невід'ємною частиною соціології особи.
" мораль:
- державна;
- суспільна;
- релігійна;
- групова;
- особиста
Мораль є особливою формою суспільної свідомості, регулюючої дії і поведінка людини в суспільстві за допомогою етичних норм.
" партнерство:
- ділове;
- дружнє;
- по захопленню;
- сімейне;
- сексуальне
Партнерство складає важливий компонент будь-якої соціальної групи і полягає в наладці різноманітних форм взаємостосунків, на базі яких організовується спілкування людей.
" змагання:
- принципи;
- критерії;
- методи;
- форми;
- організація
Змагання є специфічною формою суспільних відносин і характеризується прагненням людей до успіху, першості, досягнень і самоутвердження.
" спілкування:
- міжособове;
- особове;
- вербальне;
- невербальне
Спілкування - це специфічна форма взаємодії людей на основі безперервного обміну інформацією.
" переговори:
- структура;
- техніка;
- методика;
- технологія;
- результати
Переговори - це специфічна форма людського спілкування, коли дві або більш сторін,

 
 

Цікаве

Загрузка...