WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці - Реферат

Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці - Реферат

розміщують стіл для нарад із стільцями (кріслами) і крісло для головуючого.Залежно від площі кабінету і чисельності працівників,які звичайно беруть участь у нарадах,ця зона може бути організована самостійно або суміщена з основною робочою зоною.В останньому випадку стіл для нарад розміщують перпендикулярно до письмового столо керівника.Кількість крісел за таким столом не повинна перевищувати 4-5 з кожного боку.
Зону відпочинку обладнують журнальним столиком,кріслами для відпочинку, джерелами локального освітлення, телевізором, її розташовують, як правило, в тій частині кабінету, яка протилежна робочій зоні.
Планування і естетичне оформлення кабінету здійснюється відповідно до вимог естетичної єдності обладнання,колірного оформлення і відповідного реквізиту.Оформлення повинно відповідати смаку володаря кабінету.В кабінеті можуть бути портрети,картини,скульптури,альбоми,призи,одержані підприємством на престижних виставках,стилізовані чи натуральні зразки продукції,макети найновіших технічних пристроїв,які виробляє підприємство,карти і схеми міжнародних зв"язків підприємства,художньо виконані діаграми тощо.Номенклатуру,чисельність і розміщення предметів естетизації середовища встановлюють відповідно до інтер"єру кабінету при консультації дизайнера.
У кабінеті керівника можуть бути квіти і декоративні рослини.З них можна створити композиції,декоративні ансамблі.
При розміщенні предметів і засобів праці безпосередньо на письмовому столі або тумбі доцільно враховувати такі рекомендації:
- не тримати на столінічого зайвого (кожен предмет на столі,навіть чистий аркуш паперу,постійно відвертає увагу),а тільки все необхідне;
- все, що беруть правою рукою розміщують справа, інше- зліва, таким же повинно бути розташування предметів у ящиках письмового столу
- кожен предмет повинен мати своє місце і це розміщення повинно бути постійним
- письмовий стіл слід використовувати лише для поточної роботи, а не для складування книг, документів та ін.
- засоби зв"язку (телефони, переговорні пристрої) розташовують зліва від керівника, що дає змогу залишити праву руку вільною для роботи.
- Канцелярські прилади слід зберігати в спеціальних лотках з розділювачами.
У кабінеті менеджера може бути кілька столів. Письмовий стіл - основний елемент робочого місця. Використовується двотумбовий стіл. Робоча поверхня стола повинна бути досить великою, що створює додаткові зручності для розміщення великоформатних матеріалів. Оптимальна висота робочої поверхні стола залежить від росту людини і становить: при рості до 160 см - 70 см., від 161 до 170 см- 72 см., від 171 до 180 см - 75 см більш ніж 180 см - 78 см.
Приставні столи бувають двох типів. Перший тип - одно- або двох- тумбовий стіл - призначений для розміщення засобів оргтехніки та особистих речей (у ящиках). Його розташовують перпендикулярно до письмового столу, зліва від крісла керівника у вигляді букви "Т". Другий тип - безтумбовий стіл, за яким розміщуються відвідувачі. Його розташовують перпендикулярно до центральної частини письмового столу.
Стіл для засідань не примикає до письмового столу, його розміри визначаються максимальною кількістю запрошених на засідання робітників.
Шафи полиці та бокси - невід"ємна приналежність кабінету. Шафи можуть бути книжковими, для верхнього одягу. Якщо в кабінеті є сейф, доцільно, щоб він був прихований якоюсь перегородкою чи знаходився поза полем зору відвідувачів.
Якщо в цьому є потреба, у кабінеті встановлюють кондиціонер, вентилятор, озонатор, сонцезахисні жалюзі, калорифер.
?
3. Робоче місце менеджера обладнують технічними засобами відповідно до видів робіт, які виконує менеджер. На робочому місці менеджера повинні бути: засоби для складання і копіювання текстових документів, виконання креслярських робіт, зберігання і пошуку документів, обробки документів, адміністративного зв"язку і сигналізації, відображення аудіо та візуальної інформації, засоби обчислювальної техніки.
Засоби для складання і копіювання текстових документів: ПЕОМ, диктофони.
Диктофони це прилади для магнітофонного записування усної мови і її відтворення з метою подальшої обробки.Диктофон має ряд важливих переваг - портативність,швидкий пошук на плівці необхідного запису,дистанційне управління,можливість зменшувати швидкість відтворення мови порівнянно з швидкістю,з якою був зроблений запис.
Засоби для використання креслярських робіт.У кабінетах деяких керівників (головних інженерів,конструкторів та ін.) використовується прилади для креслення,верстати,інструменти і пристрої.
Засоби зберігання і пошуку документів.До них належать обладнання для картотек і засоби для зберігання документів.
До засобів зберігання документів належать бокси для документів,обладнання для підвісного зберігання їх,папки-реєстратори тощо.
Засоби обробки документів.Ці засоби призначені,в основному,для виконання технічних операцій з обробки документів.На робочому місці керівника можуть бути корисними пристрої для скріплення і клеєння.
Засоби адміністративного зв"язку і сигналізації.Найважливіший елемент обладнання робочого місця менеджера - комплекс технічних пристроїв,які забезпечують зв"язок менеджера з абонентом як у межах підприємства,так і поза ним.До таких пристроїв належать акустичні і візуальні засоби пошукової сигналізації і виклику,а також телефонна апаратура.

 
 

Цікаве

Загрузка...