WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці - Реферат

Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці - Реферат


Реферат з менеджменту
Організація робочогоих місця менеджера. Умови праці
План
1. Вимоги до організації робочого місця менеджера.
2. Планування робочого місця менеджера.
3. Використання технічних засобів управління в роботі менеджера.
?
1. Від того, яким чином організоване робоче місце, багато в чому залежить ефективність праці менеджерів, незалежно від посади, яку вони займають. Завдання раціональної організації робочих місць керівників включає в себе устаткування його усім необхідним відповідно до змісту та характеру роботи, яка виконується та раціональне його розміщення, створення комфортних умов праці.
Найкращий варіант організації робочого місця,може бути визначений лише за умови детального аналізу тієї роботи,яка виконується менеджером.
Праця менеджера - це не лише суто розумова діяльність.У процесі виконання своєї роботи керівник працює на комп"ютері, користується телефоном,модемом,технікою для множення документів.Його праця - це безліч різних рухів,простих та складних,таких,які виконуються лише один раз,та таких,які повторюються багато разів,які потребують уваги або виконуються автоматично.
Досить часто роботу керівника вважають легшою порівнянно з іншими видами праці тільки тому,що робота керівника дуже часто виконується сидячи.В більшості випадків робота керівника проходить за розрахунками та роботою на комп"ютері.Але сидяча робота сама по собі є стомлюючою через те,що пов"язана з постійною статичною напругою м"язів та багатьма іншими шкідливими для організму явищами,які виникають через відносно нерухливе положення тіла.Ось чому праця керівника потребує раціональної організації робочого місця.
Розглядаючи загальні питання організації праці керівника необхідно передусім звернути увагу на те,наскільки робоче місце відповідає основним вимогам,яким чином воно устатковане,відповідність розмірів меблів антропометричним даним працівника.Саме відповідність меблів антропометричним розмірам працівника забезпечує оптимальне робоче положення,а будь-яка невідповідність їх роботь розумову працю важкою,продуктивність праці низькою,працівник швидко втомлюється.
Робоче місце керівника - кабінет або частина загального приміщення,в якому відбувається трудова діяльність і яке обладнане відповідно до змісту виконуваних робіт необхідними знаряддями праці.
Правильна організація робочого місця дає змогу менеджеру:
- раціонально, з найменшими витратами праці виконувати свої функції;
- ефективно спілкуватися з підлеглими та іншими працівниками;
- підтримувати високу працездатність і робочий настрій.
Робоче місце менеджера має відповідати певним вимогам:
- площа робочого місця повинна відповідати санітарним нормам;
- меблі в кабінеті або іншому службовому приміщенні слід розміщувати з урахуванням взаємозв"язків менеджера з підлеглими та послідовності робіт,що виконуються;
- меблі,обладнання робочого місця,кількість і номенклатура знарядь праці повинні відповідати змісту і особливостям виконуваної роботи (наприклад,прийом відвідувачів,проведення нарад,аналіз і обговорення графічних матеріалів,індивідуальна творча робота).
Організація робочого місця менеджера передбачає:
- упорядкування і планування приміщення, у якому воно знаходиться;
- вибір і обладнання робочого місця засобами і предметами праці
- розміщення предметів праці на робочому місці у певному порядку.
Робоче місце керівника може бути у загальному приміщенні. При цьому його розташовують окремо від робочих місць підлеглих і воно повинно займати більшу площу. У деяких випадках робоче місце можна розташовувати на підвищенні (платформі).
2.Планування робочого місця менеджера передбачає раціональне відповідно до функціональних,гігієних,психофізіологічних і естетичних вимог розміщення в кабінеті або іншому службовому приміщенні меблів,обладнання і технічних засобів.
Крім того,воно повинно виключати витрати часу,пов"язані з недоцільним переміщенням,забезпечувати умови для раціонального виконання менеджером своїх функцій і економне використання площі службового приміщення.
Робоче місце керівника складається з трьох функціональних зон:
- робочої зонм;
- зони нарад;
- зони відпочинку;
Відповідно до цього є доцільним зональне (блочне) розміщення основних елементів обладнання робочого місця.
До набору меблів для робочої зони,як правило,входить двотумбовий стіл,стіл-приставка,підйомно-поворотне крісло,бокс для документів,шафа для книг або кабінетна стінка.В робочій зоні можуть бути інші меблі і технічні засоби,які використовує менеджер у процесі роботи.
При плануванні робочої зони менеджера можна використати такі рекомендації:
- письмовий стіл слід розташовувати перпендикулярно до вікна;
- вхідні двері повинні бути в полі зору менеджера;
- бажано , щоб вікно було зліва;
- письмовий стіл і крісла повинні бути віддалені від джерела тепла;
- меблі, як правило,за спиною керівника не розміщують,але винятком можуть бути екран, демонстраційна дошка та ін.;
- якщо в одному кабінеті два робочих місця,то прохід між ними повинен бути не менше 100 - 120см;
- якщо відчинені одна шафа,тумба,бокс чи ящик стола,вони не повинні перешкоджати доступу до інших шаф,боксів;
- робоче крісло, письмовий стіл і стіл-приставку слід розмістити так,щоб не встаючи можна було дістати якомога більше предметів.
У зоні нарад

 
 

Цікаве

Загрузка...