WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Методи впливу використовувані в особистому спілкуванні - Курсова робота

Методи впливу використовувані в особистому спілкуванні - Курсова робота

Емоційно-позитивний вплив (заохочення) та емоційно-негативний вплив (покарання) регулюють спільні дії партнерів. Це сприяє кращому розумінню ситуативних цілей, що поліпшує ефективність групової діяльності. Без застосування
комунікативних категорій "схвалення" та "несхвалення" неможлива ніяка коор-динація спільної діяльності.
Акт вербальної комунікації - це діалог, що складається з промовляння та слухання. Вміння промовляти є давнім предметом дослідження. Існує спеціальна наука - риторика, викладається спеціальна дисципліна - ораторське мистецтво. Але в сучасній літературі з питань спілкування велика увага приділяється вмінню слухати. Результати досліджень показують, що достатніми навичками вміння слухати володіє небагато людей. І. Атватер вказує на те, що слухати дуже важко. Ми насамперед зайняті власним мовленням.
Арк
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Крім того, якщо людина в процесі діалогу замовкла" то це ще не означає, що вона слухає. Слухання - активний процес, що вимагає уваги. Але уточнюючи, оцінюючи чи аналізуючи інформацію під час діалогу, людина більше уваги приділяє своїм справам, ніж тому, що їй говорять. Особливо це виявляється в ситуаціях конфліктного спілкування.
У діалозі нас частіше цікавить те, чи зрозумів нас інший, ніж те, чи зрозуміли ми його. Це деформує процес спілкування. Найкращий метод уникнути цього - нерефлексивне слухання. Сутність його полягає у невтручанні в мову співрозмовника (умовно-пасивне слухання).
Залежно від ситуації під час нерефлексивного слухання можуть виявлятися підтримка, схвалення, розуміння з допомогою мінімальних відповідей, що допомагають продовжити бесіду (репліки типу "так", "розумію", "це цікаво"). Такі нейтральні слова сприяють підтримці розмови, знімають напруження.
Нерефлексивне слухання доцільно застосовувати в таких ситуаціях.
1. Коли співрозмовник висловлює своє ставлення до якоїсь події. Психотерапевти застосовують цей метод на початку бесіди. Доцільно використовувати його у співбесіді під час прийому на роботу, коли потрібно більше дізнатися про людину, та при проведенні переговорів.
2. У напружених ситуаціях, коли співрозмовник прагне обговорити наболілі питання, коли він відчуває себе скривдженим або вирішує важливу проблему.
3. Коди співрозмовникові важко викладати свої проблеми.
4. Коли треба стримати емоції в бесіді з людиною, яка обіймає високу посаду.
Наприклад: як відомо Полтавське ВБР характеризується своєю широкою інфраструктурою, в якій працівники вирішують організаційні проблеми. Досить часто бувають випадки не розуміння працівників один одного, що викликане неправильним слуханням, а згодом і неправильним сприйняттям тієї чи іншої ситуації.
2.1 Добір способів ділового спілкування
Для ефективного спілкування необхідно знати деякі прийоми , тому що багато з них діють на рівні підсвідомості.
Арк
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Справа в тому , що деякі з них люди використовують ще в кам'яному віці. Наприклад розкриті долоні в стародавності означали - " у мене нема зброї". Зараз це означає дружелюбний і відкритий настрій співрозмовника.
Кілька прийомів для ефективного спілкування :
" Правило трьох двадцяти " :
20 сек. вас оцінюють.
20 сек. як і що ви почали говорити.
20 див посмішки і чарівності.
6 правил Гліба Жиглова :
1. Виявляти щиру цікавість до співрозмовника.
2. Посміхатися.
3. Запам'ятати ім'я людини і не забувати час від часу повторювати його в розмові .
4. Уміти слухати.
5. Вести розмову в колі інтересів вашого співрозмовника.
6. Відноситисьс до нього з повагою.
Як збільшити корисність контакту :
- Бути спостережливим ,
- Зробити комплімент ,
- Говорити про проблеми співрозмовника ,
Які результат ви одержите:
1. Формальний контакт переростає в нормальне людське спілкування.
2. Ви завоюєте співрозмовника.
3. Ви повісите вашу самооцінку.
Правила ефективного спілкування по Блеку:
1. Завжди наполягати на правді.
2. Будувати повідомлення просто і зрозуміло.
3. Неприукрашивать, не набивати ціну.
4. Пам'ятати, що 1/2 аудиторії жінки.
5. Робити спілкування захоплюючим, не допускати нудьги і щоденності.
6. Контролювати форму спілкування , не допускати екстравагантності.
7. Не шкодувати часу на з'ясування загальної думки.
8. Пам'ятати про необхідність безупинного спілкування і з'ясування загальної думки.
9. Намагатися бути переконливим на кожнім етапі спілкування.
Арк
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
2.2 Ділова етика
_Ніщо не обходиться нам так
дешево і не цінується так дорого
як ввічливість".
Сервантес.
Етикет - слово французького походження, що означає манеру поведінки. До нього відносяться правила чемності і ввічливості, прийняті в суспільстві.
Ділове спілкування - це процес взаємозв'язку і взаємодії, в якій відбувається обмін діяльністю, інформацією і досвідом, що припускає досягнення певного результату, рішення конкретної проблеми або реалізацію певної мети.
В цілому ділове спілкування відрізняється від буденного (неформального) тим, що в його процесі ставляться ціль і конкретні задачі, які вимагають свого рішення. В діловому спілкуванні ми не можемо припинити взаємодію з партнером (принаймні, без втрат для обох сторін). В звичайному дружньому спілкуванні частіше всього не ставляться конкретні задачі, не переслідується певна мета. Таке спілкування можна припинити (за бажанням учасників) у будь-який момент.
Ділове спілкування можна умовно розділити на пряме (безпосередній контакт) і непряме (коли між партнерами існує просторово-часова дистанція).
Пряме ділове спілкування володіє більшою результативністю, силою емоційної дії і навіювання, чим непряме, в ньому безпосередньо діють соціально-психологічні механізми.
Характеристика і зміст ділового спілкування.
Розрізняють два види спілкування: вербальне і невербальне. Спілкування, здійснюване за допомогою слів, називається вербальним. При невербальному спілкуванні засобом передачі інформації є невербальні (несловесні) знаки (пози, жести, міміка, інтонація, погляди і т.д.).
Арк
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Мова здатна точно і неупереджено фіксувати інтелектуальні міркування людини, служити засобом передачі однозначно трактованих повідомлень. Саме тому мова успішно використовується для закріплення і передачі різного роду наукових ідей, а також координації спільної діяльності, для осмислення душевних переживань людини, його взаємин з людьми.
Невербальні засоби спілкування частіше всього використовуються длявстановлення емоційного контакту із співбесідником і підтримки його в процесі бесіди, для фіксації того, наскільки добре людина володіє собою, а також для отримання інформації про те, що люди насправді думають об інших.
Механізми дії в процесі спілкування.
Зараження можна визначити як несвідому, мимовільну схильність людини певним

 
 

Цікаве

Загрузка...