WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Міжнародний менеджмент, інтернаціоналізація та транс націоналізація фірм - Курсова робота

Міжнародний менеджмент, інтернаціоналізація та транс націоналізація фірм - Курсова робота


Курсова робота
Міжнародний менеджмент, інтернаціоналізація та транс націоналізація фірм.
Вступ......................................................................................................... 3
Розділ 1. Природа міжнародного менеджменту................................... 5
1.1. Міжнародна бізнесова діяльність........................................ 5
1.2. Оцінка міжнародного середовища...................................... 7
1.3. Адаптація до культурних відмінностей та управління...... 13
1.4. Орієнтація міжнародного менеджменту на майбутнє....... 16
Розділ 2. Управління міжнародною діяльністю фірм.......................... 19
2.1. Основні етапи інтернаціоналізації бізнесу ........................ 19
2.2. Особливості міжнародної діяльності фірм в сучасних умовах.................................................................................... 21
Розділ 3. Дослідження рівня інтернаціоналізації фірм........................ 25
Висновок................................................................................................... 42
Література................................................................................................ 43
Зміст
Вступ
Упродовж двадцятого століття менеджмент сформувався на науковій основі як самостійна галузь людських знань, узагальнивши світову практику і мистецтво управління. Дослідження проблем менеджменту значно розширили уявлення про управління, сприяли формуванню його наукового апарату: цілі, принципи, функції, задачі та методи їх реалізації. Розробки наукового менеджменту виявилися корисними не тільки для економіки і бізнесу, але й для інших сфер людської діяльності [1].
Менеджмент став невід'ємною частиною усіх видів організованої людської діяльності, його принципи, підходи і механізми нині активно використовуються в організаціях науки, освіти, охорони здоров'я, в релігії, мистецтві, політиці і міжнародній діяльності. Менеджмент став набуттям переважної більшості країн світу і поширився на міжнародну діяльність.
В сучасних умовах господарювання при ринкових відносинах кожна фірма на певному етапі своєї бізнесової діяльності починає розуміти що треба розширювати сферу своєї діяльності не тільки на ринку своєї країни, але й поширюватися на міжнародні ринки. Це передбачає подолання певних труднощів з вивченням та адаптацією до середовища міжнародного ринку.
В сучасній міжнародній діяльності фірм менеджери повинні:
- розуміти основні труднощі при організації зовнішньоекономічної діяльності, вміти їх подолати;
- вміти розробляти стратегічні і тактичні міри підвищення конкурентноздатних позицій продукції і фірми, проникнення і освоєння ринків зарубіжних країн;
- знати як створити та організувати функціональний відділ зовнішньоекономічних зв'язків та організувати його роботу;
- вивчати діяльність органів державного регулювання та сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків України;
тощо [7].
Однією з найважливіших умов росту закордонної виробничої діяльності з'явилася тенденція до транснационалізації господарського життя, що в умовах науково-технічної революції визначило зростаючу потребу в спеціалізації і кооперуванні виробництва.
Розвиток зовнішньоекономічної діяльності вимагає усунення чималих недоліків в організації підприємництва і менеджменту.
Всі ці проблеми та оптимальні форми інтернаціоналізації бізнесу розглянемо в ході курсової роботи.
Розділ 1.
Природа міжнародного менеджменту
1.1. Міжнародна бізнесова діяльність (англ. International business operation) - це діяльність, яка ведеться за національними кордонами з метою отримання прибутку. Така діяльність забезпечує імпорт сировини з інших країн, реалізацію товарів та послуг серед закордонних клієнтів або переведення капіталів своїм філіалам в інших країнах. Міжнародний менеджмент - це процес планування, організації, управління, контролю в організаціях, які залучені до міжнародної діяльності.
За період, що пройшов після другої світової війни, помітно змінились характеристики міжнародного бізнесу. Зокрема, існують достатні докази того, що США втрачають конкурентні позиції у міжнародній торгівлі. Як відомо, США мали неймовірні переваги протягом кількох десятиліть після другої світової війни, тому що їх виробничі потужності не були зруйновані затяжними військовими діями. Зараз такі країни, як Японія та Німеччина стали сильними конкурентами США. Крім того, Бразилія, Індія, Південна Корея потенційно стають головними гравцями на міжнародному ринку. Незважаючи на посилення конкуренції, міжнародні ринки швидко зростають, забезпечуючи додаткові можливості для розширення бізнесової діяльності.
Чималі зміни у міжнародній торгівлі відбулись під впливом перетворень у країнах - членах СНД, де завдяки ринковій орієнтації економіки покращуються ділові можливості. Демонструють зростання інтересу до розкриття ринку для іноземних ділових людей Індія та Китай. Досягнуто погодження про вільну торгівлю між США та Канадою, а з Мексикою -- про створення великого інтегрованого Північноамериканського ринку.
Глибокий вплив на країни з перехідною економікою має інтеграція в Європейський Союз. Заключеними угодами передбачаються не тільки торгові відносини, але й охоплюються питання фінансового співробітництва, комерційної практики і законодавства, а також політичного діалогу на різних рівнях.
Незважаючи на ці та інші позитивні зміни в усьому світі, наявні можливості розгортання міжнародної бізнесової діяльності нерідко пов'язані з чималими перешкодами. Так, нестача валюти на початку 1990 року примусила колишній СРСР відкласти платежі за товари, отримані від десятьох західних компаній, а це призвело до припинення поставок хімічних добрив на суму більш як 25 млн. дол.
У Бразилії недавня економічна реформа викликала велику інфляцію і породила інші економічні проблеми, що примусило тимчасово заморозити більшість державних коштів, а це призвело до збитків для багатьох іноземних компаній. Подібна, але більш складна ситуація склалася в Україні. Тому орга-нізації, які працюють на міжнародному рівні, натрапляють на суттєві перешкоди і не завжди реалізують наявні бізнесові можливості.
Організації, які беруть участь в міжнародному менеджменті, відзначаються високою діловою активністю, завдяки чому їх діяльність поширюється за межі держави. Сформувався особливий тип таких організацій: це багатонаціональні (транснаціональні) корпорації.
Багатонаціональна корпорація належить до організацій, які втягнуті у виробництво або надання послуг через їх власні фірми та підлеглі організації в декількох країнах, здійснюють контроль за ними або їх керівництво з урахуванням глобальних перспектив. Сюди можна віднести автомобільні кор-порації "Дженерал Моторс" і "Форд мотор", нафтодобувні "Ексон" і "Ройал Датч", комп'ютерну "Інтернешен бізнес машин", лідерів, консалтингових фірм "Андерсен консалтинг" (Чикаго, США),Роланд Бергер і Партнер (Німеччина) та ін.
Нині виявились втягнутими у великі ділові фінансові операції між державами і займаються

 
 

Цікаве

Загрузка...