WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Оцінка конкурентоздатності послуг (на прикладі ЗАТ СК „Веско” – страхування) - Курсова робота

Оцінка конкурентоздатності послуг (на прикладі ЗАТ СК „Веско” – страхування) - Курсова робота

"ВЕСКО"
2.1 Загальна характеристика ВАТ СК "Веско"
Закрите акціонерне товариство "Страхова компанія "Веско" працює на ринку фінансових послуг України з 1994 року. За цей час компанія встигла пройти всі етапи становлення одного із провідних операторів страхового ринку. За відносно короткий строк компанії вдалося створити професійну команду високого класу, здатну забезпечити весь комплекс страхових і фінансових послуг. Професійний підхід і авторитет "Веско" дозволяє задовольняти запити самих вимогливих клієнтів.
Компанія ЗАТ "СК "Веско" була заснована в грудні 1994 року. Первісна назва - "Запоріж-Вексель".
На початку своєї діяльності - "Запоріж-Вексель" була орієнтована на обслуговування банківського сектора, зокрема, одного зі своїх основних засновників - Промінвестбанку України, і його клієнтів - великих промислових підприємств Запорізького, Дніпропетровського й Донецького регіонів.
В 1997 році після злиття із дніпропетровською страховою компанією "Днепро-Вексель" і створення на її базі першої філії компанія істотно розширює сферу діяльності й здобуває риси класичної універсальної страхової організації. Ці зміни вимагають нового імені для страховика міжрегіонального рівня, тому в 1999 році Компанією прийнята назва - "Вексел-Фінансово-Страховий Альянс" ("Вексель-фса").
За цей період (з1999р. по 2003р.) були відкриті нові філії, освоєні нові страхові програми, поступово колишнього локального страховика стали дізнаватися на всеукраїнському рівні. У компанії з'явилося стратегічне бачення подальшого розвитку. Один з найважливіших напрямків у рамках цієї стратегії - активне впровадження на ринок фізичних осіб. Це вимагає дійсної популярності на всеукраїнському рівні, вимагає яскравого, короткого імені, що запам'ятовується.
… В 2003 році назва Спільноти, за рішенням Загальних зборів акціонерів змінена - "Вексел-Фінансово-Страховий Альянс" ("Вексель-фса") було змінено на Закрите акціонерне товариство "Страхова компанія "Веско".
Зміна назви пов'язане з формуванням нової стратегії розвитку Компанії на найближчі 5 років, що містить у собі залучення інвестицій, відкриття нових філій, зміну назви, початок активної рекламної й PR-компаній, активне просування на ринок страхування фізичних осіб.
ЗАТ "СК "Веско", будучи безперервним продовженням 10-ти літньої історії ЗАТ СК "Вексель-фса", несе перед своїми клієнтами всі прийняті на себе зобов'язання, продовжує підвищувати якість своїх послуг, формувати зростаючу мережу партнерів, відкривати філії й представництва на території України.
Сьогодні "Веско" - це холдинг, інтереси якого поширюються не тільки на страховий, але й на фондовий ринок, промислове виробництво. Компанія активно освоює національний ринок. Постійно розвивається мережа філій компанії. Представництва компанії є в Запоріжжі, Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Кривому Розі, Харкові, Одесі, Львові, Маріуполі, Полтаві, Вінниці, Сімферополі, Сумах, Чернігові, Рівне, Хмельницькому, Херсоні, Енергодарі, Кіровограді, Дніпродзержинську, Северодонецьку, Лисичанську, Бердянську, Мелітополі. Токмаку, Івано-Франківську й Броварах.
"Веско" входить до складу Правління Ліги страхових організацій України, є членом Моторного страхового бюро. В 2003 році компанія виступила одним з ініціаторів створення Українського пула перестрахування сільськогосподарських ризиків, була лідером у перестрахуванні ризиків Пула в західних перестрахувальників і донині залишається його активним учасником.
"Веско" має ліцензії на всі види ризикового страхування. До основних пріоритетів можна віднести:
страхування майна від вогню й інших небезпек,
- всі види автотранспортного страхування,
- страхування вантажів,
- страхування будівельно-монтажних ризиків,
- страхування сільськогосподарських ризиків,
- страхування виїзджаючих закордон,
- страхування від нещасних випадків,
- обов'язкові види страхування.
Стратегічна мета компанії - перенесення акцентів на роботу із приватними особами ("рітейл").
Персональ компанії. Всі штатні співробітники компанії (більше 200 чоловік) є високо кваліфікованими фахівцями й мають вищу економічну або фахову освіту, практичний досвід у сфері страхування. Компанія розвивається, з огляду на традиції й практику провідних західних страхових компаній. Серйозна увага приділяється постійному підвищенню професійного рівня співробітників, із цією метою проводиться навчання їх як в Україні, так і закордоном. Передові рішення в області мотивації праці поряд з постійним ростом професіоналізму співробітників є запорукою динамічного розвитку компанії.
Філософія компанії. Довгострокові плани компанії будуються на наступних принципах:
повне забезпечення гарантій прав застрахованого;
побудова роботи на довірі;
забезпечення високої якості страхування;
лідерство на страховому ринку.
Саме на цих принципах ґрунтується філософія компанії - орієнтація на потреби й інтереси клієнтів, надання широкого спектра послуг шляхом пропозиції традиційних і нетрадиційних рішень, задоволення потреб клієнта в надійній і якісній страховій послугах.
Фінансові показники
За перше півріччя 2006 долі клієнтам страхової компанії "Веско" виплачено 13 026,8 тис. грн. Це майже в 2 рази більше чим за той самий період 2005 р. У першому півріччі компанією отримано страхових премій на суму 61 301,2 тис. грн. Це на 40 % більше чому за той самий період 2005 р.
Активи ЗАТ "СК "Веско" збільшилися на 38 437,1 тис. грн. і за станом на 01.07.2006 м склали 192 105,9 тис. грн., страхові резерви досягли 53 886,3 тис. грн.
Основні відмості про базові показники наведено в малюнках.
Рисунок 2.1. Деякі показники СК "Веско"
.
Рисунок 2.2. Структура портфеля премій "Веско" за підсумками 2005 р
Рисунок 2.3. Зміни в структурі продажів "Веско"
2.2 Оцінка конкурентоздатності послуг страхової компанії "Веско" на ринку України
НА фінансовому ринку ЗАТ СК "ВЕСКО" працює на ряду з більш ніж з 300 компаніями.
Як було відмічено в попередньому розділі, для визначення питання конкурентоздатності Страховика необхідним вважається аналіз його діяльності в наступних напрямках:
1. Фінансові рейтингові показники
Порівнюючи рейтингові показники СК "Веско" і її двох конкурентів - Компанії "А" і Компанії "В", що також входять в двадцятку кращих компаній згідно з рейтингами Ліши Страхових Організацій України, пропоную звернутися до таблиці 2.4
Як ми можемо засвідчитися, Страхова компанія "Веско" отримала найвищий бал конкурентоздатності, компанія "А" майже не відстає і тримається близько СК "Веско", компанія "В" - на третьому місці
Таблиця 2.1 Порівняння рейтингових показників
Шкала від 1 до 5 балів .
Назва критерію СК "Веско" Компанія "А" Компанія "В"
Показник, тисгрн Бали Показник, тис грн Бали Показник, тис грн Бали
Активи 192105,9 5 134658.6 4 20781.2 2
Гарантійний

 
 

Цікаве

Загрузка...