WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Оцінка конкурентоздатності послуг (на прикладі ЗАТ СК „Веско” – страхування) - Курсова робота

Оцінка конкурентоздатності послуг (на прикладі ЗАТ СК „Веско” – страхування) - Курсова робота

даному ринку;
- продукт повністю неконкурентоспроможний в порівнюваному класі на даному ринку.
Висновок доповнюється висновками про переваги й недоліки оцінюваної продукції в порівнянні з аналогами, а також пропозиціями про міри, які повинні бути прийняті для поліпшення положення її на ринку.
А як щодо конкурентноздатності фірми? Адже існують певні економічні, фінансові показники, які показують прибутковість, продуктивність, оборотність, ділову активність, ліквідність. І, на мій погляд, ці показники теж характеризують діяльність фірми, від них просто так відмахнутися не можна, це так само результат, що піддається аналізу. Дійсно, якщо обсяг продажів позитивний, то в більшості випадків економічні параметри говорять про гарне положення справ. Нехай у фірми на якийсь певний момент, наприклад у момент складання річного, балансу показники фінансового стану й економічної діяльності говорять про те, що організація працює успішно. Але виходить от яка ситуація: незважаючи на благополучні дані економічного аналізу, деякі продукти йдуть на ринку добре, а деякі погано. У цьому випадку ми з повним правом можемо сказати, що перша група продуктів конкурентноздатна, а друга- ні. Але можна розглянути й інше положення речей. Положення підприємства на ринку досить стійко, конкурентів не багато, продукт продається добре, але показники фінансового стану, на жаль, говорять про наявність проблем у частині платоспроможності.
Також існує інтегральний показник конкурентоздатності продукції "K", що запропонований у роботі як основний, що розраховується як (1.4):
K = , (1.4)
де n - число оцінюваних параметрів, ai - ваги i-го параметра, Qi - показник конкурентноздатності по i-му параметрі, що виражається у відсотках.
Одиничні показники конкурентноздатності Qi, виражені у відсотках, визначається по формулі (1.5):
Qi = Pi/Pio х 100 , (1.5)
де Pi - величина i - го параметра, Pio - величина i - го параметра для продукту - еталона або конкретного конкурента, з яким проводитися порівняння.
1.4 Конкурентноздатність послуг на ринку страхування.
Будь-які страхові послуги проходять перевірку на ступінь вдоволення суспільних потреб, які відібражаються в колективних, групових й індувідуальних страхових інтересах. Ця перевірка здійснюється на страховому ринку, де кожний Страхователь купує саме цей страховий поліс, який найбільш повно вдовольняє його страхові інтереси. В цьому аспекті конкурентоздатність Страховика є можливість збуту страхових продуктів на даному ринку з врахуванням вже існуючиї страхових інтересів. Вирізняють економічні і організаційні параметри, характерезуючі конкурентоздатність Страховика. До числа економічний параметрів відностяться витрати на навчання персоналу, комісійна винагорода страхових агентів, оподатковування доходів від страхової діяльності й ін. Організаційні параметри становить система знижок і пільг страхувальникам по строках і умовах договорів, що полягають , страхування. В ідеалі економічні й організаційні параметри конкурентоспроможності страховика повинні бути орієнтовані на облік потреб усіх потенційних клієнтів страховика.
Якщо ж звернутися до більше деталізованого огляду специфік конкурентоздатності на страховому ринку, то, як було відмічено раніше, ціна продукту не завжди є головним фактором його конкурентноздатності. Особливістю страхового ринку є якраз переважаюча роль пост-продажного супроводу договору. Саме впевненість у змозі компанії виконати свої зобов'язання призводить до вибору того чи іншого страховика.
Тому, зупиняючись на загальноприйнятих крітеріях оцінки страхової компанії, можна виділити деякі основні з них:
- фінансові показники (позиції в рейтингах).
Щоквартально Ліга страхових організацій України публікує данні про діяльність Страховиків у виглядів рейтингових показників з наступних критеріїв: активи, гарантійний фонд, ділова активність, власний капітал, страхові виплати, страхові платежі, страхові платежі з рівнем виходящого страхування, страхові резерви, рівень виплат.
- клієнтська база.
Солідний партнер є завжди запорукою довіри до тієї чи іншої компанії, що дає сигнал усім іншим потенційним клієнтам про благонадійність страховика. Список VIP-клієнтів можна знайти в будь-якій презентації, адже це є предметом гордості компанії
- пропоновані продукти.
Це власне і є основа діяльності компанії. Страхові програми і їх ціна є інтелектуальною власністю Страховика і вважаються комерційною таємницею. Солідна компанія має десятки програм з кожного напрямку страхування, щоб клієнт мав змогу обрати найбільш оптимальну саме для нього. Кажучи, що програми є комерційною таємницею треба омовитись, що прийшовши до компанії, після консультації зі спеціалістом, потенційному клієнту звичайно дають змогу обрати з кількох програм, які на думку Страховика будуть йому найбільш цікаві, але доступу до повного переліку пропонованих продуктів не має жодний клієнт. Тим більш, що широко практикується так звана "гнучка цінова політика", коли одну і ту саму програму можуть продавати по трохи різним цінам.
- Співробітництво з перестраховувальними і ассистанськими компаніями.
Жодна страхова компанія не може дозволити собі не користуватися перестрахуванням і послугами ассистуючих компаній. Якщо Страховик не має перестрахувального договору, то це значить, що він насправді не може гарантувати виплату у разі страхового випадку. Співробітництво з потужними і загальновідомим перестраховувальними компаніями, що мають високі рейтинги, гарантують виплати, особливо якщо йдеться про мільйони долларів відшкодувань, що є критичноважливим для великих промислових підприємств і корпорацій.
- Система врегулювання збитків.
Як буде врегульований збиток в разі виникнення страхового випадку?
Це питання особливо важливе для таких видів страхування як страхування авто, всіх видів особистого страхування (в тому числі медичного) і для більшості видів страхування майна.
- мережа філіалів
Достатньо числені представництва компанії на теріторії країни або/та певного регіону забеспечують не тільки зручність співпраці з клієнтами, але й свідчать про плани розвитку і показники зацікавленості Страховика на ринку того чи іншого регіону.
Таким чином визначино показники конкурентоздатності послуг на ринку страхових послуг. В теоритичній частині були розглянуті питання поняття і сутності конкурентоздатності як явища ринкової економіки, конкурентоздатності послуг, як її частини, були освітлені методи оцінки конкурентоздатності продуктів, а також визначені параметри оцінки конкурентоздатності послуг на ринку страхування.
В наступному розділі буде розглянута страхова компанія "Веско", її основні показники діяльності, а також оцінена конкурентоздатність послуг цієї компанія на ринку України методами,зазначеними в першому розділі.
2 ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПОЛСЛУГ НА ПРИКЛАДІ ВАТ СК

 
 

Цікаве

Загрузка...