WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Система управління матеріально-технічними ресурсами підприємства - Дипломна робота

Система управління матеріально-технічними ресурсами підприємства - Дипломна робота

однак слід зазначити, що до визначення його розміру слід поставитись дуже прискіпливо. Слід враховувати такі фактори як час транспортування, надійність поставки, ритмічність виготовлення продукції підприємствами постачальниками, розмір коливань в споживанні за одиницю часу та багато інших факторів.
Пошук дефіцитних матеріалів проходить при використанні наступної методики. Програма робить запит у базу даних, метою якого є інформація, що показує загальні видачі даного матеріалу зі складу за останній проміжок часу (наприклад, цей проміжок дорівнює 120 дням). Дефіцитним даний матеріал вважається, якщо виконується вимога:
Qпр.?(tуп./ tпр.)>складського залишку даного матеріалу; (2.16)
Де, Qпр.-загальне споживання матеріалів за проміжок часу
tпр.-заданий проміжок часу;
Покажемо приклад розрахунку дефіцитних матеріалів згідно даного методу.
Таблиця №2.17 Виявлення дефіцитних матеріалів виходячи з темпів споживання матеріалів
Tуп. (час упередження) Обсяг споживання за останні 120 днів Величина, порівнювана зі складом Склад Прогноз дефіциту
Матеріал 1 8 3000 200 2000 немає дефіциту
Матеріал 2 8 900 60 50 дефіцит
Матеріал 3 8 1250 83 200 немає дефіциту
Матеріал 4 4.5 3000 113 30 дефіцит
Матеріал 5 4.5 2000 75 50 дефіцит
Матеріал 6 4.5 1250 47 100 немає дефіциту
Матеріал 7 2.8 20 0 20 немає дефіциту
Матеріал 8 2.8 750 18 50 немає дефіциту
Матеріал 9 2.8 1000 23 200 немає дефіциту
Матеріал 10 2.8 3000 70 40 дефіцит
На підставі пошуку дефіцитів по двох цим напрямкам можна визначити пріоритетність закупівлі матеріалів. З великою визначеністю можна сказати, що в першу чергу треба купити ті матеріали, дефіцит по яких програма визначила двома способами в даному випадку це матеріали 2 і 5.
Потім необхідно приділити більшу увагу матеріалам, по яких виявився нормативний дефіцит це 3,6 і 8 матеріал. Варто пам'ятати про ті матеріали потреба, у яких може виникнути в даному випадку це 4 і 10 матеріал.
2.5.3 Механізм відбору постачальників
Запропонований механізм дозволяє вирішити задачу вибору постачальників у тому випадку, якщо в різних постачальників можна придбати однакові матеріали при цьому хоча б один постачальник пропонує більш одного необхідного матеріалу. Реалізація цього методу трохи спрощена, щоб було простіше реалізувати програмний механізм.
Після того як інформаційна система виявила всі дефіцитні матеріали, вона визначає всіх постачальників, у яких можна придбати дані матеріали. Іншими словами робиться запит, що показує, які дефіцитні матеріали можна придбати в різних постачальників. Для того, щоб мати можливість такого розрахунку в інформаційну систему необхідно вносити суттєві зміни, які дозволять в ручному режимі формувати, ще один зв'язок між базою даних партнерів і базою даних матеріалів. Управління запасами матеріалів по запропонованій схемі можливо лише тоді коли такий зв'язок вказується. Не рекомендовано вказувати даний зв'язок для тих матеріалів які є стратегічними, не виробничими, малоцінними, потребують інтермодальної доставки (кількома видами транспорту), чи великих втрат при проведенні переговорного процесу (наприклад, відрядження);
Після цього йде процедура поетапного відбору постачальників, у яких можливо зробити покупку матеріалів. Система відбирає постачальників поетапно, по одному. Першим вибирається той постачальник, у якого можна придбати більше всього матеріалів. Після того як постачальник обраний, з розгляду виключаються всі матеріали, що купуються в нього. У тому випадку якщо в різних постачальників можна придбати однакову кількість матеріалів, то вибір постачальника робиться виходячи з кількості набраних балів пріоритету. Бали пріоритету залежать від вручну встановленого пріоритету постачальника, для будь якого матеріалу який приймається до розгляду в розрахунковому блоці інформаційної системи. Номер пріоритету встановлюється при приєднанні матеріалу до постачальника. Розглянемо процедуру вибору постачальників на даній задачі. Приймаємо до розгляду, що постачальникові пріоритет закупівлі якого або матеріалу перший нараховується 10 балів, другий-5 балів, третій-2 бали, четвертий-1 бал. Маємо наступну ситуацію, якщо розглянемо всі 3 групи.
Таблиця № 2.18 Інформація необхідна для відбору постачальників 1
Пост 1 Пост 2 Пост 3 Пост 4 Пост 5 Пост 6 Пост 7
М 2 (1) М 2 (3) М 3 (3) М 3 (4) М 2 (2) М 4 (2) М 10 (2)
М 3 (1) М 3 (2) М 4 (1) М 5 (2) М 6 (2)
М 6 (1) М 5 (1) М 8 (2)
М 8 (1) М 8 (2)
М 10 (1)
Матеріали 4 2 5 2 3 1 1
Бали 40 7 37 6 15 5 5
У даному випадку, очевидно, що необхідно вибрати третього (3) постачальника, тому що в нього можна купити найбільшу кількість матеріалів. Після цього з розгляду виключаються всі матеріали, що будуть куплені в даного постачальника і переходимо до розгляду постачальників, що залишилися. Така процедура повинна повторюватись до того моменту, поки не залишиться матеріалів для розгляду.
Таблиця № 2.19 Інформація необхідна для відбору постачальників 2
Пост 1 Пост 2 Пост 4 Пост 5 Пост 6 Пост 7
М 2 (1) М 2 (3) М 2 (2)
М 6 (1) М 6 (2)
Матеріали 2 1 0 2 0 0
Бали 20 2 0 10 0 0
У даній ситуації в першого і п'ятого постачальника можна купити однакову кількість матеріалів, однак балів пріоритету більше в першого постачальника, тому програма вибирає його.
2.5.4 Визначення доцільності закупівлі не дефіцитних матеріалів при комбінованій закупівлі
Напрактиці можна мати таку ситуацію, коли необхідно послати власну вантажівку на досить віддалену від стань (понести великі витрати зв'язані з оформленням замовлення) для того, що б купити невелику кількість (у фізичному вираженні) матеріалів і їхати майже порожняком. При цьому в даного постачальника можна купити поки ще не дефіцитні матеріали, що можуть незабаром знадобитися. Необхідно визначити доцільність закупівлі, таких матеріалів у комплексі з іншими, уже необхідними матеріалами. Припустимо, що по раніше обраному постачальнику третьому (3) є наступна ситуація:
Таблиця № 2.20 Приклад ситуації яка пов'язана комбінованою закупівлею
Пост 3
М 3 Треба купити
М 4
М 5
М 8
М 10
М 1 Необхідно визначити доцільність закупівлі
М 9
Для того, щоб вирішити подібну задачу для кожного матеріалу в довіднику матеріалів необхідно указати свої параметри. Розрахунок більшої частини параметрів програма робить на підставі інформації, що вводиться в базу даних і розраховується в процесі користування інформаційною системою. Для кожного матеріалу в довіднику матеріалів вручну вказуються відсотковий рівень, що враховує втрати у рік від старіння, крадіжок і т.д. (r2).
Інформація про величину упущеного доходу (банківська ставка) вказується в базі даних блоку і є однією для всіх матеріалів (r1). Інші показники розраховуються на підставі інформації, що накопичується в базі даних.
Для того, щоб показати всю логіку визначення доцільності закупівлі покажемо алгоритм роботи програми на більш

 
 

Цікаве

Загрузка...