WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Керівництво в організації - Курсова робота

Керівництво в організації - Курсова робота

людину
Хаус Інструментальний, стимулюючий, підтримаючий участь
Херсі та Бланшар Вказання завдання, підтримання участі, делегування
Врум та Йєтон Автократичний, консультативний, повна участь
Кузьмін, Волков, Емельянов Контактний, цілепозитивний, делегуючий, проблемоорганізований
Характеристика стилей керівництва
Параметри взаємодії
керівника -підлеглого Авторитарний Демократичний Ліберальний
Прийняття рішення Одноосібно
вирішує питання Радиться з підлеглими
перед прийняттям
рішення Чекає вказівок від
керівництва чи рішення
ради
Спосіб доведення
рішення до виконавця Наказує,
розпоряджається,
командує Пропонує, прохає Прохає, вмовляє
Розподіл
відповідальності Бере на себе чи
перекладає на
підлеглих Розпоряджається в межах повноважень Знімає з себе будь-яку відповідальність
Відношення
до ініціативи Пригнічує повністю Збагачує, використовує
в інтересах справи Віддає ініціативу в
руки підлеглих
Відношення до підбора кадрів Лякається
кваліфікованих
робітників, прагне від
них позбутися Підбирає ділових,
грамотних робітників Підбором кадрів не
займається
Відношення до
недоліків власних знань Все знає - все вміє Постійно збагачує свою кваліфікацію, враховує
Критику Поповнює власні знання
та підтримує цю рису у
підлеглих
Стиль спілкування Тримає дистанцію, нетовариський Дружньо спрямований,
любить спілкування Лякається спілкування, спілкується з підлеглими
лише за їх ініціативою
Характер відносин з підлеглими Керується настроєм Рівна манера спілкування.
Постійний самоконтроль М'який, підкорений
Відношення
до дисципліни Прибічник формальної жорсткої дисципліни Прибічник розумної
дисципліни, здійснює диференційний підхід
до людей Вимагає формальну
дисципліну
Відношення до
морального впливу на підлеглих Вважає покарання
основним методом стимулювання, надає
перевагу обраним
лише в свята Використовує різні види
стимулів постійно Діє таким же чином
20. Чотири системи Лайкерта.
Як продовження своїх досліджень Лайкерт запропонував чотири базові системи лідерства. Він розраховував, що ці чотири системи допоможуть класифікувати поведінку керівників.
1. Експлуататорсько-авторитарні керівники. Можуть підтримувати авторитарні стосунки з підлеглими, але вони дозволяють підлеглим, хоча і обмеженно, приймати участь в прийнятті рішень. Мотивація створюється винагородою і в деяких випадках покаранням.
2. Благосклонний автократ.
3. Консультативна система. Проявляють значну, але не повну довіру до підлеглих. Існує двостороннє спілкування і деяка ступінь довіри між керівниками та підлеглими.
4. Має на увазі групові рішення та участь працівників в прийнятті рішень. За думкою Лайкерта, вона сама діюча. Ці керівники повністю довіряють підлеглим. Взаємовідносини між ними дружні та взаємо довірчі. Прийняття рішень максимально децентралізовано. Спілкування двостороннє та нетрадиційне. Лідери цієї системи орієнтовані на людину - в протилежність керівникам системи 1, які в свою чергу орієнтовані на працю.
Лайкерт виділяє : "Нові інтереси, нові ринки ті нові стратегії продажу, відкриті одним спеціалістом по збуту, той час же стають загальними для групи, які вона розвиває і удосконалює ... взаємодія людини з людиною на зібраннях, де домінує керівник, не створює групової локальності та має більш меньший вплив на мотивацію збутовиків, ніж груповий вплив та проведення зборів, де приймаються рішення."
Стилі лідерства Лайкерта
Система 1 Система 2 Система 3 Система 4
Експлуататорсько Благосклонно Консультативно Заснована на
-авторитарна -авторитарна -демократична прийнятті участі
21. Система керівництва через структуру й увагу до підлеглих.
Роботи економічних груп в університеті штату Огайо поставили під сумнів концепцію поділу керівників на тих, хто зосереджені чи лише на роботі, чи лише на людині. Стогдилом була розроблена система, відповідно до якої поведінка керівника класифікується по двом взаємодоповнюючим відношенням: структурі й увазі до підлеглих.
Структура має на увазі таку поведінку, коли керівник планує й організує діяльність групи. Увага до підлеглих має на увазі поведінку, що впливає на людей, апелюючи до потреб більш високого рівня, будуючи взаємини на основі довіри і контакту між керівником і підлеглим.
22. Управлінська "гратка" Блейка та Моутона.
Концепція університету штату Огайо була модифікована Блэйком і Моутоном, що, аранжує "турботу про людину" і "турботу про виробництво" по 9-ти бальній шкалі, виділяють 5 основних стилів керівництва.
Концепція підходу до ефективності керівництва по двом критеріям, розроблена в університеті штату Огайо, була модифікована і популяризована Блэйком і Мутоном, що побудували решітку (схему), що включала 5 основних стилів керівництва. Вертикальна вісь цієї схеми аранжує "турботу про людину" по шкалі від 1 до 9. Горизонтальна вісь аранжує "турботу про виробництво" також по шкалі від 1 до 9. Стиль керівництва визначається обома цими критеріями.
Блэйк і Мутон описують середні і чотири крайніх позицій решітки, як:
1.1 - страх перед бідністю. З боку керівника вимагається лише мінімальне зусилля, щоб добитися такої якості роботи, що дозволить уникнути звільнення.
1.9 - будинок відпочинку. Керівник зосереджується на гарних, теплих людських взаємовідносинах, але мало піклується про ефективність виконання завдань.
9.1 - авторитет - підпорядкування. Керівник дуже піклується про ефективність роботи, що виконується, але звертає мало уваги на моральний настрой підлеглих.
5.5 - організація. Керівник досягає прийнятної якості виконання завдань, знаходячи баланс ефективності і гарного морального настрою.
9.9 - команда. Завдяки посиленій увазі до підлеглих і ефективності, керівник домагається того, що підлеглі свідомо залучаються до цілей організації. Це забезпечує і високий моральний настрій, і високу ефективність.
Блэйк і Мутон виходили з того, що самим ефективним стилем керівництва - оптимальним стилем - була поведінка керівника в позиції 9.9. По їхній думці, такий керівник несе в собі високий ступінь уваги до своїх підлеглих і таку ж увагу до продуктивності. Вони також зрозуміли, що є безліч виглядів діяльності, де важко чітко і однозначно виявити стиль керівництва, але вважали що професійна підготовка і свідоме відношення до мети дозволяє всім керівникам наближатися до стиля 9.9, завдяки цьому підвищуючи ефективність своєї роботи. Незважаючи на те, що було проведено обмаль

 
 

Цікаве

Загрузка...