WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Комунікації у менеджменті - Курсова робота

Комунікації у менеджменті - Курсова робота

спаду різко активізуються тільки заходи стимулювання збуту.
Таблиця 1.1.
Основні характеристики складових маркетингових комунікацій.
Реклама
"
експресивний характер, можливість ефективно уявити товар, саму фірму;
"
масове охоплення аудиторії;
"
можливість багаторазового обертання, спроможність до умовлянь і переконань;
"
суспільний характер;
"
спроможність вести тільки монолог з аудиторією споживачів;
"
потреба великих асигнувань. Персональні продажі
"
особистий характер;
"
безпосереднє, живе спілкування з аудиторією у формі діалогу;
"
примус до зворотного реагування;
"
найбільша вартість серед усіх засобів просування в розрахунку на один контакт;
Пропаганда
Інтенсивний характер;
Одиничне, немасове охоплення аудиторії, можливість разового обертання;
Найбільша ефективність примуса до покупки;
Відносно невелика вартість проведення;
наявність добровільних пропагандистів із числа споживачів продукції або робітників фірми;
достовірність запропонованої інформації.
"Паблік рілейшнз"
"
висока достовірність інформації в очах споживачів, тому що її подають у вигляді новин а не оголошень;
"
широке охоплення аудиторії;
"
ефект, що довго діє; зміст інформації фірма не завжди в стані контролювати; дуже часто доповнює рекламу, рідко існує самостійно. Стимулювання збуту
"
принадність заходів стимулювання збуту в очах споживачів;
"
примус до здійснення покупки;
"
імпульсивний характер;
"
короткодіючий ефект, котрий неприйнятний для формування стійкої відданості одній марці товару;
"
підвищується ефективність при застосуванні разом із рекламою.
Етапи розробки ефективної програми маркетингової комунікації можна розподілити таким чином:
1. Визначення контактної аудиторії.
2. Визначення цілі комунікації.
3. Створення звернення.
4. Вибір каналів комунікації.
5. Визначення загального бюджету, виділеного для комунікації.
6. Ухвалення рішення про змішані засоби просування.
7. Оцінка результатів просування.
8. Управління здійсненням комплексних маркетингових комунікацій і координація цього процесу.
Роздивимося деякі з цих етапів.
Визначення цільової контактної аудиторії - це пошук того прошарка споживачів, на який буде спрямований комплекс комунікацій. Така аудиторія може бути подана окремими особами або групами. До неї можуть відноситися потенційні покупці продукції компанії, споживачі, ті, що приймають рішення, і впливають на його прийняття.
Основна частина аналізу аудиторії складається з оцінки стереотипних уявлень про компанію, її продукції і конкурентів. Інформація для цього збирається при проведенні маркетингових досліджень.
При формуванні системи маркетингових комунікацій необхідно визначити цілі комунікативної політики, які можна уявити таким чином:
Мал. 1.1. Цілі маркетингових комунікацій.
Для правильного формування цілей маркетингових комунікацій, необхідно чітко охарактеризувати стадії ухвалення рішення споживачем з приводу покупки товару і відповідно до цього визначити основні задачі служби маркетингу.
Таблиця 1.2.
Стадії ухвалення рішення споживачем з приводу покупки товару.
Стадії ухвалення рішення споживачем Задачі служби маркетингу
1. Поінформованість Велика частина аудиторії не має належну поінформованість. Задача виробника (рекламодавця) створити цю поінформованість за допомогою простих звертань
2. Знання Аудиторія знає про вироблений товар. Задача маркетингу в розширенні уявлення про товар і компанію-виробника
3. Симпатія Якщо відношення аудиторії несприятливе, необхідно дізнатися причину його виникнення і усунути її. При сприятливому відношенні - підсилити це відчуття
4. Перевага Якщо аудиторія не віддає товару переваги, але він їй подобається, варто пропагувати його якість, цінність, ефективність і т.д.
5. Лояльність Уже перевага віддана товару, але покупка його ще не здійснилася. Задача маркетингу в переконанні цільового покупця в тому, що найкраще рішення в його житті - це покупка даного товару
6. Покупка Покупка ще не зроблена, але покупець готовий до цього. Він хоче купити, але трохи пізніше. Задача маркетолога запропонувати товар по більш низьких цінах, зробити розиграш або дозволити споживачу випробувати товар
Створення звернення може провадитися через:
1. Раціональний заклик, заснований на демонстрації якості продукції, її економічності, цінності або ефективності.
2. Емоційний заклик, заснований на правильному торгово-емоційному уявленні (ТЕП), спроможному викликати позитивні емоції у ставленні щодо поданого товару.
3. Моральний заклик, спрямований на купівельне почуття того, що правильно і що прийнято робити.
При формуванні системи маркетингових комунікацій підприємства прийнято вважати, що високоосвічені люди і/або інтелектуали є менш схильними до побічного впливу, проте цей факт не доведений остаточно. Люди, що приймають зовнішні заклики як керівництво до дії, які володіють слабковираженим власним світоглядом, невпевнені в собі, здаються більш схильними до переконання. Проте дослідження американських вчених показують визначений взаємозв'язок між впевненістю в собі і схильністю вселянню. Причому ті, що мають середній ступінь впевненості в собі, надаються найбільше схильними переконанням. У людей, котрих уже намагалися переконати, буде інша відповідна реакція, ніж у тих, кого переконувати не намагалися.
Ефективність маркетингових комунікаційних звернень залежить, у першу чергу, від джерел звертання, як-от від самих комунікаторів. Обравши опору на наявні в суспільстві типи комунікації, природним чином нам необхідно знайти опору на більш ефективні для даної аудиторії типи комунікаторів. Це пов'язано з прийнятою схемою комунікації, коли було виявлено, що на аудиторію не тільки і не стільки діють засоби масової інформації, як наступне обговорення їхніх новин разом із ""лідерами думок". У цьому ж змісті використовується термін "ключові комунікатори".
Р.Орт пропонує розмежовувати "людей престижу" і "ключових комунікаторів". І ті, і інші мають вплив на публіку, але "людям престижу" більш відповідає роль "воротарів", що визначають, які новини потраплять до аудиторії. У той же час "ключові комунікатори" самі впливають на населення. Оскільки вони знаходяться з населенням у постійному контакті, їм краще відомі його бажання й інтереси. Є два типи "ключових комунікаторів" у маркетингу: які мають вплив в одній сфері і в багатьох сферах. Останні типажінайбільш характерні для традиційних видів суспільств. Список ключових маркетингових комунікаторів конкретизується вибором теми, про яку йде мова. Загальні характеристики ключового маркетингового комунікатора можуть бути охарактеризовані у такий спосіб:
1. Відкритість мас-медіа й іншим джерелам інформації, можливість передачі їм новин з тим, щоб вони передавались далі групі споживачів з подальшою їхньою інтерпретацією.
2. Початківці процесу технологічних нововведень.
3. Займають центральне місце в суспільстві, більш чітко

 
 

Цікаве

Загрузка...