WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Повноваження, делегування повноважень, мотивація - Реферат

Повноваження, делегування повноважень, мотивація - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Повноваження, делегування повноважень, мотивація
?
Зміст
Вступ ……………………………………………………………… 3
1 Повноваження. Делегування повноважень .……………………. 5
1.1. Повноваження ……………………………………………………. 5
1.2. Делегування повноважень ………………………………………. 7
2. Мотивація. Поняття та її сутність. Прийоми мотивації ………. 11
3. Література ………………………………………………………... 17
Вступ
Делегування: сама суть.
Цю управлінську дію багато менеджерів небезпідставно вважають секретом. Хто уміє її здійснювати, той частіше за інших досягає успіху в управлінській діяльності. Менеджер, який їм володіє, має всі підстави називатися хорошим організатором: він не просить посад - їх йому пропонують. Володарі "секретної зброї" в значній мірі спіткали секрет кар'єри. Управлінська дія, про яку йдеться, називається делегуванням.
Делегування - це така організація роботи, при якій керівник розподіляє між підлеглими конкретні завдання. Можна сказати і інакше: делегування є передача підлеглому завдання або дії, яку повинен здійснити керівник, разом з необхідними для цього повноваженнями.
Делегування - дія, абсолютно необхідне. Хоче керівник або не хоче, подобається йому чи ні, уміє він або не уміє - делегувати вимушує життя. Можна сказати, що це - об'єктивна необхідність. Якщо керівник уміє розподіляти між підлеглими конкретні завдання, значить, він опанував однією з основних заповідей управлінця: "Не я повинен підкорятися роботі, а робота повинна підкорятися мені". Чому делегування є необхідним? Щонайменше з двох причин:
Щоденний об'єм роботи, яку належить виконати керівникові, завжди перевищує його фізичні і тимчасові можливості: щодня він повинен робити більше, ніж може, і це нормально. А доручення справ, завдань своїм підлеглим дозволяє керівникові виконати більший об'єм роботи.
Природно, що підлеглий здатний робити якусь роботу або справитися з яким-небудь завданням краще, ніж шеф. Цього не слід боятися, а слід заохочувати і культивувати. Хороший менеджер не той, хто може робити будь-яку справу краще за своїх підлеглих, а той, хто керує так, що кожен підлеглий робить свою справу найкращим чином.
1.Повноваження. Делегування повноважень.
1.1.Повноваження - обмежене право використовувати матеріальні, фінансові, трудові та ін. ресурси підприємства і спрямовувати зусилля підлеглих працівників на виконання встановлених завдань.
Повноваження є обмеженим правом використовувати ресурси організації і направляти зусилля деяких її співробітників на виконання певних завдань.
Ідея цієї системи проста - йдеться про представлення працівникам певної свободи дій в рамках даного завдання і періодичного контролю. Суть делегування полягає в тому, що керівник надає підпорядкованим свободу дій в рішенні тих або інших питань, спеціальних завдань, тобто передає їм частину своїх повноважень, при цьому всю відповідальність, як правило, продовжує нести цей керівник. Зазвичай делегуються: спеціалізована діяльність, рутинна робота, приватні питання діяльності, підготовчі роботи (проекти і т.п.). Не підлягають делегуванню: постановка цілей, ухвалення рішень по виробленню політики підприємства, контроль результатів і т.п., завдання особливої важливості, завдання високого ступеня ризику, незвичайні, виняткові справи, актуальні, термінові справи, що не залишають часу для пояснення і повторної перевірки.
Гідність делегування повноважень полягає, перш за все, в тому, що воно сприяє формуванню в колективі атмосфери творчої праці. Працівник, якому делеговані певні повноваження, отримує самостійну ділянку і відповідає перед своїм керівником за нього (на нього покладається певна відповідальність), що саме по собі є мобілізуючим чинником.
Відповідальність є зобов'язання виконувати наявні завдання і відповідати за їх задовільний дозвіл. Під зобов'язанням ми розуміємо те, що від індивіда очікується виконання конкретних робочих вимог, коли він посідає певну посаду в організації. Відповідальність означає, що працівник відповідає за результати виконання завдання перед тим, хто передає йому повноваження.
Незалежно від рівня відповідальності підлеглого, керівник повинен поважати його положення. Делегування відповідальності і повноважень - і пошана до людей, яким вони передаються, - є одним з якнайкращих способів підняти моральний дух, збільшити інтерес до роботи і організувати злагоджену команду.
У такому трудовому процесі можна виявити і підготувати умілих менеджерів. Працівник, якому делеговані повноваження, дістає реальну можливість повною мірою проявити свої професійні і організаторські здібності, набути певних навичок, необхідних для керівника. А також делегування повноважень задовольняє потреба працівників в свободі дій, благотворно позначається на збільшенні їх творчого потенціалу. Довіра і приваблива робота викликають позитивні емоції, сприяючі високій працездатності.
1.2. Делегування повноважень.
"Ніколи не роби сам те, що можуть зробити твої підлеглі"
З рекомендацій керівним працівникам компанії "Дженерал Моторс"
Навіщо на делегувати?
Щоб відповісти на це запитання, спробуємо с початку дати собі відповідь на наступні:
" Чи часто ви працюєте довше, ніж інші?
" Чи доводиться вам проводити частину свого робочого часу, роблячи за інших те, що вони могли б зробити самі?
" Чи накопичуються у вас незавершені справи?
" Чи часто вам буває важко укластися в строк?
" Чи доводиться вам більше розбиратися в деталях, чим займатися плануванням і супервізією?
" Чи є у вас справи, які ви любите робити самі, хоча їх цілком могли б зробити інші?
" Чи стараєтеся ви не передавати повноваження іншим співробітникам, оскільки випробовуєте недовіру до їх здібностей?
ЯК МИ ВИТРАЧАЄМО ЧАС?
Матриця управління часом
Термінові Не термінові
Важливі Криза
Важливі, термінові звіти
Важлива зустріч
Якісь зустрічі Підготовка
Планування
Побудова відносин
Запобігання кризі
Не важливі Перерва
Планування відпочинку
Якась пошта Не важлива

 
 

Цікаве

Загрузка...